Sari la conținut
Forum Roportal
titau

S-a despartit de mine fara motiv.....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si noi fetele ca si voi baietii cand ne intalnim ''singure''( fara iubiti ) poate fara sa vrem '' ne dam drumu la gura'' si spune ce avem pe suflet sau ce nu ne convine la persoana iubita.... iar celelate fete ne dau sfaturi bune sau mai putin bune...sfaturi care ne influenteaza sau nu in anumite decizii....asa poate si prietena ta a avut ceva pe suflet , nu i-a convenit ceva la tine ( nimeni nui perfect, orice om are defecte ...toata treaba este daca iubesti cu adevarat le accepti ) ai suparat-o cu ceva..... si prietenele, colegele ei iau dat sfaturi nu prea bune pentru tine, ca drept dovada ..cele intamplate ...

Sau nu stiu pur si simplu si-a gasit pe altcineva ...dar si asta tot de la un motiv pleaca ...tot de la ceva ce a suparat-o pe ea atat de tare incat sa ia o asemenea decizie....

Sau ar mai fi ceva ...te pune la incercare ..sa vada cat de mult o iubesti ....spun asta pentru ca nu inteleg de ce ma locuieste inca cu tine si de ce inca te mai saruta si spune ca te iubeste ....eu stiu si cred ca atunci cand vrei sa te desparti de o persoana rupi orice legatura cu ea ...sau am mai intalnit cazuri in care persoanele inca mai vorbesc intre ele la telefon, pe mess, pe strada ca sa treaca mai usor peste pragul despartirii dar nu mai sunt ca inainte asa apropiati adica sa locuiasca impreuna, sa se sarute ....

 

Orice ar fi tu ai toata viata inainte ...asa ca ...capul sus, mai sunt fete singure, frumoase,destepte si pentru tine .. :lol2:

 

Parerile mele ... :roll:

Editat de Sweetybad23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau nu stiu pur si simplu si-a gasit pe altcineva ...dar si asta tot de la un motiv pleaca ...tot de la ceva ce a suparat-o pe ea atat de tare incat sa ia o asemenea decizie....

O sa vad vreodata o fata/femeie, care sa admita cand pune coarne unuia sau il paraseste(pentru altul, sa nu fiu gresit inteles) ca a facut treaba asta pentru ca o manca pur si simplu?!

Ce suflete pure femeile toate....ele insala sau parasesc, numai din cauza nesimtitului, ca le-a suparat, ca nu le-a imbratisat.Bai, da nici una nu exista, care sa faca treaba asta pentru ca o mananca si vrea sex cu altul?!

Extraterestelor, avansatelor.

Editat de Pharrell24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa vad vreodata o fata/femeie, care sa admita cand pune coarne unuia sau il paraseste, ca a facut treaba asta pentru ca o manca pur si simplu?!

Nu :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce suflete pure femeile toate....

Taranii s-au rugat la Doamne-doamne sa le dea fii multi si vanjosi ca sa poata munci glia stramoseasca (pe care actualmente prospera lanurile de ciulini). Doamne-doamne le-a indeplinit dorinta si le-a dat fii multi si fiice putine. Fii au crescut mari si au vrut sa se insoare, ca asa trebuie(asa i-a zis tac-su si ma-sa), daaar, surpriza, nu aveau cu cine. Putinele fiice care au aparut, au crescut si ele mari. Si au cautat sa se marite. Dar in scurt timp si-au dat seama ca in loc sa gaseasca un partener, gaseau cate 10, care mai de care mai preocupati sa le ofere diferite mici bogatii, obligatoriu la pachet cu castravetele. Asa ca... au acceptat oferta, dezvoltand diferite povesti in virtutea carora sa se scuze in ochii proprii ca, pana ce vine ALESUL, e bun si castravetele, de care o fi el, mai ales daca e aurit. Povestile, evident tin de sensibilosenii si de nevoi neimplinite, evident in viziune unilaterala (adica ce imi poate oferi martalogu', ca e clar ce vrea de la mine). Barbatii s-au adaptat si au inceput sa ofere castraveti si atat, astfel aparand specia de "dezamagite in dragoste"(viziune strict unilaterala - majoritatea au rupt si ele cate o inimioara, dar aveau acest drept deoarece nu li se indeplineau nevoile, cand o pateau ele insa sa le rupa vreunul inimioara era nasol si lacrimos). Unii s-au adaptat prost si au inceput sa "care" diverse femeilor pe care le doreau. Acestea s-au prins despre ce e vorba, au luat ce au vrut din ce le aducea "barbatelul" si apoi, cand au gasit unul care oferea castravete si atat, intr-un mod haios, emotional, grandios, ca o vedeta(adica un cocalar), au pretextat ca nu li se indeplinesc nevoile si s-au infipt in dulcele castravete interzis. Pe castravetele vechi au incercat sa il pastreze intr-un fel sau altul... cel putin pana ce respectivului ii cresteau ouale si pleca scuipand si injurand neamul femeilor si spunand ca ele nu stie ce e dragostea. Pai unele n-or fi stiind, dar in niciun caz nu e negustorie, asa ca nici oferitorii astia de de toate nu stiau pentru ce injura ei.

Editat de Scorpionul_Rosu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-a obligat sa faci ceva? Sunt sigura ca nu.

l-a obligat sa-i plateasca distractia :lol2:

 

iti dai seama ce show iesea daca nu se intampla acest lucru?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×