Sari la conținut
Forum Roportal
titau

S-a despartit de mine fara motiv.....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna sunt un baiat am 21 de ani si am si eu o problema si as dori sa imi dati cateva sfaturi.Am avut o prietena cu care am fost timp de 3 ani ,ne-am mutat impreuna in urma cu 6 luni si totul a mers destul de bine au mai existat certuri ca in orce relatie dar nimik mai mult ne certam iar apoi ne impacam dar acum cateva saptamani a plecat la munte cu niste colegi colege de facultate si am mai vb la telefon si se schimbase vorbeam tot mai putin la telefon pana la un moment cand ne-am certat tare.nu am mai vb cu ea timp de cateva zile pana cand a venit acasa si atunci cand a venit mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna pentru ca nu mai poate sa fie cu mine ,imi spune ca ma iubeste dar pur si simplu nu mai poate fi cu mine.eu unul nu reusesc sa inteleg imi spune ca ma iubeste dar nu mai poate fi cu mine.in fine acum locuim tot amandoi, vorbim dar nimik mai mult eu tot incerc sa ma impac cu ea dar ea nu vrea de nici un fel imi este foarte greu sa stau cu ea in aceeiasi casa stiind ca ea nu mai vrea sa fie cu mine .nu stiu ce sa fac nu stiu ce sa cred ea in ultimul timp iese foarte des cu colegele de facultate si pur si simplu imi fac mii de ganduri cum ca ar fi cu altcineva sau ceva de genu.o iubesc foarte mult si nu stiu ce sa fac nu stiu ce sa cred despre motivul asta al ei ca nu mai vrea sa fie cu mine.as dori cateva sfaturi cateva pareri va multumesc mult.

post-296579-1298052269_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a vrut sa amortizeze putin cazatura :) parca ajuta cu ceva faptul ca esti iubit de cel pe care il iubesti, dar care oricum pleaca...incearca sa te muti..o sa treaca cu timpul...nu trece daca o vezi zi de zi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai lasa asa cum vrea ea. Cauta-ti alta fata. Nu ai alta varianta. Daca nu suporti sa o vezi asa indiferenta muta-te tu in alta parte. Asta ti-o zic din experienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.... dar ea nu vrea de nici un fel.

 

Nu vrea. Punct .

Si de la capat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E greu,stiu, 3 ani nu e o bagatela,dar trebuie sa-ti gasesti curajul de a pune punct acestei relatii.

Daca mai nutreste un sentiment pentru tine nu cred,de aceea ar fi bine sa renunti inainte sa te face sa te simti ca un simplu mobilier.

 

Curaj,capul sus,mai sunt fete iar tu esti abia la inceputul vietii!

 

 

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumes frumos pentru sfaturi ......la treaba cu mutatul m-am gandit si eu o sa ma mut cat de curad dar problema este ca ea inca ma mai saruta cand mai suntem impreuna in casa si tot imi spune ca impreuna nu o sa mai fim momentan dar pe viitor cine stie......si imi spune ca o sa ramanem prieteni foarte buni si ca o sa ma mai sune o sa ma mai caute sa iesim .....nu stiu ce sa spun de comportamentul ei chiar nu stiu ce va urma ...

 

este posibil sa ma gandesc si la faptul ca o influenteaza cineva ma refer la colegele ei de facultate la prietenele ei..?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca prietena ta, cum era ea asa la munte, cu prietenele si nu se uita dupa baieti, distrandu-se pe partie cu schiurile sau placa inchiriate, razand, glumind, avand voie buna....la un moment dat, a fost apostata de un penis (pe care nu il cunostea si sub nici o forma nu facea parte din grupul prietenelor ei) de care penis, s-a impiedicat pentru ca era in viteza pe schiuri.

Za end.

Editat de Pharrell24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va multumes frumos pentru sfaturi ......la treaba cu mutatul m-am gandit si eu o sa ma mut cat de curad dar problema este ca ea inca ma mai saruta cand mai suntem impreuna in casa si tot imi spune ca impreuna nu o sa mai fim momentan dar pe viitor cine stie......si imi spune ca o sa ramanem prieteni foarte buni si ca o sa ma mai sune o sa ma mai caute sa iesim .....nu stiu ce sa spun de comportamentul ei chiar nu stiu ce va urma ...

 

este posibil sa ma gandesc si la faptul ca o influenteaza cineva ma refer la colegele ei de facultate la prietenele ei..?

 

 

Ai sa afli adevarul dupa ce te vei muta.

 

 

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va multumes frumos pentru sfaturi ......la treaba cu mutatul m-am gandit si eu o sa ma mut cat de curad dar problema este ca ea inca ma mai saruta cand mai suntem impreuna in casa si tot imi spune ca impreuna nu o sa mai fim momentan dar pe viitor cine stie......si imi spune ca o sa ramanem prieteni foarte buni si ca o sa ma mai sune o sa ma mai caute sa iesim .....nu stiu ce sa spun de comportamentul ei chiar nu stiu ce va urma ...

 

este posibil sa ma gandesc si la faptul ca o influenteaza cineva ma refer la colegele ei de facultate la prietenele ei..?

Am fost in situatia ta si povestea a decurs exact cum spune Pharell - adica desi locuiam impreuna si ne sarutam si ne-o mai si trageam, ea mai avea un purtator de penis cu care facea acelasi lucru in timpul liber, asteptand ca respectivul sa se hotarasca sa imi ia locul. Evident, in final, acest lucru s-a si intamplat.

E mai bine pentru tine sa te retragi, indiferent ca ea acum are pe altul sau nu. Eu as spune ca are, dar, nah, poate eu sunt Stan Patitul si e normal sa zic asa.

 

Fireste! Intodeauna este altcineva de vina. Niciodata noi! :)

Intr-o relatie de amor clasica sunt doi oameni, deci vina se imparte intotdeauna la 2, pe principiul actiunii si reactiunii. Nu exista vina unilaterala in relatii.

 

Probabil face asta ca sa evite isteriile si istericalele tale.

Nu, face asta ca sa evite orice fel de conflict - inclusiv conflictul dintre ea si ea insesi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un barbat ignorat initial va dori sa iti umple timpul, mai tarziu probabil isi va baga piciorul sau se va transforma in obsedat.

N-am toate datele problemei, dar manevra asta cu "tin la tine, dar mai bine ne daspartim" spre asa ceva ma duce cu gandul.

Ma mai gandesc si la faptul ca o femeie nu renunta la ceea ce are decat daca gaseste ceva mai bun, sau ceva ce crede ea ca e mai bun, sau mai potrivit, altfel pastreaza ce are.

Putin probabil ca baiatul din povestea de fata sa afle care e adevarul, insa eu cred ca este destul de probabil ca fata de care ne povesteste sa traiasca o noua poveste de "dragoste", iar lui doar sa incerce sa ii mai amortizeze din cazatura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×