Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

maica... eu spun sa ii canti o serenada sub balcon si apoi sa o inviti la cofetarie :hi:

El ii canta sub geam / Nu aude are termopan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cel fel de semne mai exact?

 

Pai semnele din care am dedus ca ar fi interesata de mine ar fi:

1)Prin decemrie parca ,intr-o zi tocmai ce venisem la facultate si ea era la calorifer si un alt coleg statea pe hol si ne-am salutat noi si apoi ne-a intrebat pe amandoi daca ne e frig si eu i-am zis ca nu mai pot de frig si ea mi-a zis:de ce nu vii sa stai langa mine?si eu m-am pierdut n-am stiut ce sa mai zic

2)Eram la laboratorul de chimie si eram impartiti in mai multe grupe sa facem diverse experimente ,iar colegul cu care eram in grupa a lipsit asa ca am ramas sa fac singur experimentul ,a venit profu ,m-a intrebat de ce fac singur experimentul ,i-am spus ,iar apoi le-a zis la toti ceilalti colegi sa ma ajute .Asa si in timp ce ma ajutau ceilalti colegi eu aveam in fiecare mina cate un pahar si agitam substante si imi obosise mana stanga si mi-a luat fata asta paharul sa-l agite ea sa ma ajute si i-a zis profu sa ma lase sa ma descurc ce ori e maritata cu mine ,ea a rosit ,dar dupa ce a plecat profu ea m-a ajutat iar

3)Ajunsesem intr-o zi mai devreme la facultate si cat asteptam eu ceilalti colegi a venit si fata asta ,dar din timiditate m-am facut ca n-o bag in seama ,dar s-a bagat ea in seama cu mine si mi povestea divesre lucruri banale si apoi au venit ceilalti colegi Cam astea ar fi care le-am observat si totodata care mi le aduc amine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sal all treaba sta in felul urmator:am vorbit cu colega asta a mea de facultate dupa 2 saptamani in care am incercat sa-mi fac curaj.

Azi in ora de chimie i-am zis asa :

Eu:Vreau sa vorbesc ceva cu tine intre 4 ochi

Ea:Si nu poti sa-mi spui acum ,e ceva de rau?

Eu:Nu lasa ca iti spun dupa ora

Apoi dupa ora am asteptat-o si i-am zis:

Eu:Uite cum sta treba ,vreau sa iesim la un suc

Ea surprinsa ,dar intr-un mod neplacut mi-a zis:Nu se poate

Eu:De ce?

Ea:Asa

Eu:Ce ai prieten?

Ea:Da si apoi imi zice hai pleaca ce mai astepti ?

Eu :Pai te astept pe tine nu ma grabesc.

Ea:Hai poti sa pleci ca ma stingheresti nu mai ai de ce sa ramai.

 

Am asteptat-o ,dar apoi a plecat si am ramas sa ma gandesc unde am gresit si mi-am dat seama:

-nu am creat atractie

-kino deloc

-DLV-am afisat o imagine de baiat slab si nu numai in fata ei ci in general nu prea am interactionat cu colegii ,dar mai ales cu colegele ,dar in ultimele zile am interactionat mai mult ,sunt motivat sa ma schimb.

 

So vreau si eu feedback de la voi daca sunt bune concluziile mele ,unde credeti voi ca am gresit ,cum ati fi reactionat voi ,orice ,ca sa stiu cum sa procedez alta data .

P.S. Daca mai doriti alte detalii intrebati-ma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am asteptat-o ,dar apoi a plecat si am ramas sa ma gandesc unde am gresit si mi-am dat seama:

-nu am creat atractie

-kino deloc

-DLV-am afisat o imagine de baiat slab si nu numai in fata ei ci in general nu prea am interactionat cu colegii ,dar mai ales cu colegele ,dar in ultimele zile am interactionat mai mult ,sunt motivat sa ma schimb.

-Aha, si cum trebuia sa creezi mai multa atractie?

-Kino - ce-i aia?!

-DLV - la fel, ce-i aia?

Nu stiu cum sa-ti zic, dar cred ca merge si fara termenii astia complicati. Poate mai invatam si noi ceva noutati.

 

Un sfat: Daca nu e singura si are deja pe cineva, nu o sa-l lase pentru tine, decat daca esti tu vreun hg 9.5-10.

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
-Aha, si cum trebuia sa creezi mai multa atractie?

-Kino - ce-i aia?!

-DLV - la fel, ce-i aia?

Nu stiu cum sa-ti zic, dar cred ca merge si fara termenii astia complicati. Poate mai invatam si noi ceva noutati.

 

Un sfat: Daca nu e singura si are deja pe cineva, nu o sa-l lase pentru tine, decat daca esti tu vreun hg 9.5-10.

 

Salut pai kino inseamna atingeri de orice fel ,mangaieri ,DLv inseamna demonstrate low value ,adica ce am explicat eu am afisat o imagine de baiat slab ,fara tupeu ,etc.Si treaba cu atractia sta in felul urmator:nu am creat deloc atractie adica nu am prea vorbit cu ea ,nu am tachinat-o nu am atins-o deloc ,nu am glumiit cu ea, nu am fost o provocare pentru ea etc Acum intelegi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut pai kino inseamna atingeri de orice fel ,mangaieri ,DLv inseamna demonstrate low value ,adica ce am explicat eu am afisat o imagine de baiat slab ,fara tupeu ,etc.Si treaba cu atractia sta in felul urmator:nu am creat deloc atractie adica nu am prea vorbit cu ea ,nu am tachinat-o nu am atins-o deloc ,nu am glumiit cu ea, nu am fost o provocare pentru ea etc Acum intelegi?

Aha, inteleg. :beee:

Las-o mai moale cu atingerile deocamdata.

Prima chestie care trebuie sa o afli e daca are prieten sau nu, iar asta o afli de la prietenele ei.

Daca are, nu-l va parasi pentru tine decat daca tu esti de cel putin 2 ori mai grozav ca el, ceea ce e greu de crezut. Femeile merg pe principiul "nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard." In cazul asta, te reorientezi catre altcineva disponibil.

Dar pana atunci , nu strica sa bagi niste DHV ( :doh: ) asa la modul general, fata de toata lumea.

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×