Sari la conținut
Forum Roportal
Gogutaaa

Cum pot sa fac bani cantand?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt o doamna de varsta a doua.Am cantat dintodeauna cum e hoby.Din motive personale nu am ales sa fac o cariera din asta (sunt multe persoane care canta frumos ,dar nu ies in evidenta)Avand o viata f tumultoasa,mi-a servit drept sursa de inspiratie pt a compune cantecele de muzica populara (e mai usor de exsprimat ceea ce simti )Am fost ascultata de mari interpreti care mi-au recomandat sa fac scoala populara de arta. Amconsiderat ca e prea tarziu dar si costisitor pt buzunarul meu.Acum pe timp de criza ,dupa o mare suparare,m-am inbolnavit grav.Viata mi-a fost salvata la timp printr-o intrventie,dar nimeni nu-mi poate garanta ca nu voi avea parte de o recitiva.Acum ma aflu in situatia de a nu putea sa-mi asigur existenta mea si a familiei (a carei unic sustinator sunt),prin munca fizica Vechime in munca nu am pt ca am avut mereu probleme cu sanatatea (nu ma pot astepta la o pensie de boala care sa-mi asigure existenta)asa ca vreau sa ma folosesc de ceea ce mi-a mai ramas .Vocea si cantecele mele.Imi place sa cant olteneste,dar fiind nascuta in M.oldova am compus si cantece moldovenesi.Cei care m-au examinat au spus ca am voce de rapsod folcloric.Mi-am spus povestea nu pt ca vreau sa cersesc.Vreau sa fiu inteleasa de ce asa tarziu...Vreau sa fiu luata in serios,nu cobor la compromisuri ce tin de moralitate.Daca cineva ma poate indruma sa-mi spuna unde gasesc o casa de discuri (studiou de inregistrari) in Bucuresti de muzica populara,sau are alta parere,cum sa fac bani di asta,va rog sa intrati in profilul meu la mesaje personale. Ceva banuti gasesc pt a face o inregistrare.Vreau sa incerc sa vad ce iese.De nu o sa ramana mostenire la copii mei.Creatiile au valoare dupa moartea creatorului nu-i asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×