Sari la conținut
Forum Roportal
Cristina06

Pastila de a 5-a zi (EllaOne)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

EllaOne este un contraceptiv de urgenta administrat pe cale orala,ceea ce inseamna ca poate fi utilizat pentru a preveni sarcina dupa un contact sexual neprotejat sau daca metoda de contraceptie a esuat.

Puteti utiliza EllaOne pana la 120 de ore(5 zile) dupa contactul sexual neprotejat sau in cazul esurarii metodei de contraceptie.

EllaOne nu este potrivit ce metoda regulata de contraceptie.

Costa in jur de 110 ron.

post-324580-1297602077_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, dar asta nu cauzeaza vreun fel de avort spontan?

Trebuie sa fie extraordinar de puternica, oricum.. nici nu am curaj sa citesc efectele secundare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din prospect:

 

ellaOne poate avea influenţă mică sau moderată asupra capacităţii de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje: după administrarea o stare de ameţeală uşoară p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus,informativ,nu va obliga nimeni sa luati..intradevar ai niste dureri abdominale..dar ce preferati avortul??.. eu tocmai am prevenit o sarcina cu aceasta pastiluta..nu se moare din asa ceva si nu exista posibilitatea sa nu mai poti ramane insarcinata cand veti dorii,dar din avort nu garantez acelasi lucru..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristina06, scuza-ma dar nu prea stii ce vinzi.

Pastila ''de a 5-a zi'' nu previne nimic, in cel mai rau caz elimina o sarcina deja formata, deci produce un avort.

Exista mai multe feluri de avort, printre care si cel medicamentos - pastila asta ''minunata'' este o asemenea metoda. Singura diferenta este ca femeia nu va sti daca avortul s-a produs sau nu. A preveni o sarcina inseamna a impiedica fecundatia, care in a 5-a zi dupa contactul sexual deja va fi avut loc.

Probabil spui ''a preveni'' o sarcina de care femeia sa fie constienta - pentru ca nu poate sti nimeni atat de repede daca sarcina exista, iar prin pastila se asigura ca daca exista, nu va mai continua, fara sa stie vrerodata adevarul.

Stiu ca vrei doar sa faci un ban dar nu incerca sa induci in eroare niste fete naive pe un forum cum ca asta e contraceptie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as sterge topicul asta. Se trezeste cine stie ce copila imbecila de ia o pastila d-asta fara sa stea pe ganduri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am pus,informativ,nu va obliga nimeni sa luati..

Noi tot pentru informare am facut-o.

Mi se pare corect ca atunci cand aflam ceva nou sa fim sigure ca nu ne supunem la cine stie ce riscuri in necunostinta de cauza.

Pastila asta e ca o bomba cu ceas pentru organism, trebuie sa recunosti si tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar avortul cum este??mai indicat decat aceasta pastila??..eu am luat-o si n-am murit,doar am avut niste dureri abdominale ca la menstruatie..si in caz k nu stiati..si anticonceptionalele au aceeasi formula in componenta numai ca in doze mai mici...si inca ceva am luat-o la indicatia medicului..acela este nebun,de mi-a dat aceasta pastila ??

 

sa fac un ban?? dar ce vi le-am vandut eu??..se gasesc la farmacie,draguta !!... si nu este un avort..mai informeaza-te !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si inca ceva am luat-o la indicatia medicului..acela este nebun,de mi-a dat aceasta pastila ??

 

Da!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×