Sari la conținut
Forum Roportal
OlyXs

Problema placa video

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si o o problema destul de mare dupa parerea mea la placa video.

Merge tot bine, fara probleme inafara de videoruile de pe internet(cum ar fi cele de pe youtube).Cand dau sa vad un video pe youtube de exemplu se blocheaza, mai merge doar cursorul miscat dupa care se blocheaza si el, sta aproximativ 30 de secunde dupa care apare un fundal albastru cu un text alb care zice cam asa:

 

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: ati2dvag

If this is the first time you've seen this stop error screen, restart your computer.If this screen appear again, follow these steps:

The device driver got stuck in a infinite loop.This usually indicates problem with the device itself or with the device driver programming tthe hardware incorrectly.

Please check with your hardware device vendor for any driver updates.

Tehnical information:

**STOP: 0x000000EA(0x85FE6DA8,0x86267680,0xF78CACBC,0x00000001)

ati2dvag

Eginning dump all physical memory.

 

Daca poate sa ma ajute cineva va rog..apreciez. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si cum sa fac update, din device manager ? (de acolo nu merge)

 

P.S am pus flashplayer 9 si merge dar nu prea inteleg cum odata ce flash player 10 e mai bun..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cum sa fac update, din device manager ? (de acolo nu merge)

 

P.S am pus flashplayer 9 si merge dar nu prea inteleg cum odata ce flash player 10 e mai bun..

Dezinstalezi driverul din control panel, te duci pe site-ul dedicat (daca ai placa ati radeon de exemplu, cauti driverul acolo)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cum sa fac update, din device manager ? (de acolo nu merge)

P.S am pus flashplayer 9 si merge dar nu prea inteleg cum odata ce flash player 10 e mai bun..

 

NU intotdeauna cel mai nou program aparut, sau cel mai nou driver este cel mai bun ,...uneori au bug-uri care la "reviziile" ulterioare sint corectate.

Chiar daca nu este plin de noi facilitati,... un program "maturizat" este de preferat unuia nou dar nesigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×