Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

De ce Toata lumea crede ca extraterrestri au asemanari umane?

De ce suntem atat de egoisti crezand ca noi suntem modelul dupa care ceilalti sunt creati?

De ce ne credem atat de evoluati stiintific incat sa zicem ca nu exista viata pe celelalte planete?

De ce toti considera "viata" niste animalute verzi care ne saluta cu 2 degete si au forma capului ca becul?

Cu siguranta exista viata si pe alte planete.Doar ca trebuie sa consideram vietuitor si o planta,bacterie...etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta exista viata si pe alte planete.Doar ca trebuie sa consideram vietuitor si o planta,bacterie...etc

 

Cu siguranta ca asa ceva inca nu s-a putut dovedi.

Discutam abia dupa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce Toata lumea crede ca extraterrestri au asemanari umane?

De ce suntem atat de egoisti crezand ca noi suntem modelul dupa care ceilalti sunt creati?

De ce ne credem atat de evoluati stiintific incat sa zicem ca nu exista viata pe celelalte planete?

De ce toti considera "viata" niste animalute verzi care ne saluta cu 2 degete si au forma capului ca becul?

Cu siguranta exista viata si pe alte planete.Doar ca trebuie sa consideram vietuitor si o planta,bacterie...etc

 

Pentru ca avem primaru' care este . :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se stie din anii 60-70 ca exista viata pe Marte. Licheni. La modul sigur.

Dar exista acel reflex la noile generatii, sa inventeze din nou apa calda. Si sa se mire daca or apare chiar vesti ca sint insecte, bacterii sau poate si animalute pe ici pe colo.

 

Deci una din intrebari e rezolvata.

 

Si exista omuleti verzi. 2 copii verzi au aparut din senin in pivnita unei case din Spania, prin sec 19. De acolo e povestea.

 

Si mai exista si un fel de vietati ca niste alge gigantice in spatiul cosmic....viata nu gluma :roll:

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce Toata lumea crede ca extraterrestri au asemanari umane?

De ce suntem atat de egoisti crezand ca noi suntem modelul dupa care ceilalti sunt creati?

Se pare ca e invers, noi am fi fost creati, adica invelisul asta fizic, dupa asemanarea unor hai sa le zici zeitati daca nu extraterrestri :roll: A durat ceva pana am ajuns la forma asta ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca e invers, noi am fi fost creati, adica invelisul asta fizic, dupa asemanarea unor hai sa le zici zeitati daca nu extraterrestri :D A durat ceva pana am ajuns la forma asta ..

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×