Sari la conținut
Forum Roportal
Hypathia

Femei care iubesc prea mult

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum este persoana asta pe care o iubesti si ii dedici atatea eforturi? Nu merita sau de ce crezi ca esti obsedata? Din comportamentul tau tind sa cred ca nu, altfel el te-ar iubi iar tu nu te-ai mai stradui atata sa ii faci pe plac. Sunt convins ca unei persoane care te merita nu i-ai dedica aceleasi eforturi. Poate gasesti pe altcineva mai potrivit. ;) :roll:

Pentru ca s-a purtat atat de frumos cu mine la inceput si a incercat sa treaca cu vederea peste niste lucruri pe care le-am facut in trecut, incat ma simt total datoare, desi stiu ca nu e cuvantul potrivit. Sunt recunoscatoare ca a facut o multime de lucruri pentru mine. Si am impresia ca nici o alta persoana nu ar mai putea sa fie ca el, sa se poarte la fel, sa gandeasca in felul asta. Intr-un fel ador fiecare particica din el, dar recunosc ca am momente in care simt ca-l urasc din tot sufletul.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar intreb... un barbat nu poate iubi si el prea mult? :kiss:

 

Nu prea exista iubire doar atractie si obijnuinta .

Editat de KoLoSaL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba exista... :roll:

 

Depinde ce intelegi prin iubire dar acest cuvant are o definitie diferita pentru fiecare din noi dar in cele mai multe poveste de dragoste o sa auzi candva ne iubeam sau la inceput.....crezi ca exista iubire si sinceritate in acelasi timp ?

 

 

sau o sa imi spui ca fara sinceritate nu exista iubire....

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am sa-ti spun asta..am sa-ti spun ca iubirea este suma tuturor celorlalte in faza incipienta ...si da,exista iubire fara a fi nevoit sa spui ce mult ne iubeam candva pentru ca acel fel de iubire creste, se dezvolta pe bazele solide care raman dupa trierea deseurilor..sa spunem...:) nici macar nu trebuie sa faci eforturi...ea traieste de la sine..

 

nici eu nu credeam ca poate exista insa acumpotspune cu certitudine ca exista...

Editat de Salvie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am sa-ti spun asta..am sa-ti spun ca iubirea este suma tuturor celorlalte in faza incipienta ...si da,exista iubire fara a fi nevoit sa spui ce mult ne iubeam candva pentru ca acel fel de iubire creste, se dezvolta pe bazele solide care raman dupa trierea deseurilor..sa spunem...:) nici macar nu trebuie sa faci eforturi...ea traieste de la sine..

 

nici eu nu credeam ca poate exista insa acumpotspune cu certitudine ca exista...

 

Ma bucur ca ai gasit asa ceva dar difera de la caz la caz nu poti stii despre infidelitatile partenerului sau a partenerei..si nu multe persoane sunt capabile sa descopere cine sunt cei cu care impart acelasi pat....viata te face sa le cunosti pe toate si chiar si pe acest forum am vazut o " lady " care nu stia ce sa faca, era vorba de un barbat insurat care avea familie....(sotie + copii) si ii placeau aventurile + ca tipa avea si ea iubit la randul ei si cei doi se simpatizau din ce in ce mai mult ea precizand ca el isi iubeste foarte mult familia cred ca ai postat si pe acolo ....... apoi o domnisoara banuiesc , ca nu era casatorita care iti incepuse discursul cam asa " ai vrea sa ai o aventura cu un tip experimentat chiar daca ai o relatie serioasa si iti iubesti partenerul.......si celalat tip sa nu vrea sa iti distruga relatia...celalat evident fiind experimentat si nu stiu ce " Oare oamenii nu stiu despre ce vorbesc ? Cand se refera la iubire....exista oare iubire pentru 2 sau 3 ? in acelasi timp ? iubirea poate fi de o zi ? de o viata ? sau cumva ea este influientata de actiunile celor din jur ....

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cert este ca nu poti fi sigur de nimic si e valabil nu numai cand vorbim de iubire insa...cand vei intalni acel gen de iubire va fi doar pentru unul si nici macar atractia sexuala nu mai apare fata de alta persoana ...evident ca trebuie sa vina din partea a celor doi care formeaza cuplul...doar asa este posibila si poate fi desavarsita...

 

de la caz la caz poate ca se petrece altfel dar se simte la fel...actiunile celor din jur nu pot influenta un tot decat daca nu este un tot...cam atat am de spus....restul sunt amanunte :)

 

si nu sunt o naiva...am avut parte de.... clipe si clipe...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cert este ca nu poti fi sigur de nimic si e valabil nu numai cand vorbim de iubire insa...cand vei intalni acel gen de iubire va fi doar pentru unul si nici macar atractia sexuala nu mai apare fata de alta persoana ...evident ca trebuie sa vina din partea a celor doi care formeaza cuplul...doar asa este posibila si poate fi desavarsita...

 

de la caz la caz poate ca se petrece altfel dar se simte la fel...actiunile celor din jur nu pot influenta un tot decat daca nu este un tot...cam atat am de spus....restul sunt amanunte :)

 

si nu sunt o naiva...am avut parte de.... clipe si clipe...

 

Ma bucur sa aud asta....nu am facut o afirmatie in care sa jignesc pe cineva si poate ca ai dreptate cu toate ca nu e aceea iubire la care se gandesc toti cert este ca cei care sufera au primit niste straini in viata lor.......dar oare femeile care iubesc prea mult fac o greseala ?

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de cand iubirea e o greseala?...in momentul cand iubesti nu prea ti se pareca gresesti..greseala poate apare

)si spun poate) pe parcurs cand iubirea se transforma in altceva insa tu o numesti in continuare iubire...daca se intamplaastasi nu accepti realitatea pasesesti din gresealain greseala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de cand iubirea e o greseala?...in momentul cand iubesti nu prea ti se pareca gresesti..greseala poate apare

)si spun poate) pe parcurs cand iubirea se transforma in altceva insa tu o numesti in continuare iubire...daca se intamplaastasi nu accepti realitatea pasesesti din gresealain greseala...

Pai sa iti dau un exemplu iubirea nu e o greseala :) dar in ceea ce ai scris mai sus " pe parcurs cand iubirea se transforma " partenerul se poarta urat cu partenera o jigneste eventual o maltrateaza ...si ea vrea sa se impace vrea sa o ia de la capat face asta din iubire ? obijnuinta ?sau pentru ca depinde de acel barbat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×