Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

Valentine's Day

Postări Recomandate

Te iubesc si te ador ca pe-un pui de curca chior :good:

 

Iar celebram zilele dupa tot felul de ocnasi executati cu veacuri in urma? Ziua "sfintului Terente" nu e si ea prin calindare? Ca si asta era un ocnas iubaret rau si l-au matrasit "organili di ordini" mult mai de curind! Ba a mai ramas si o moasta de la el (a mai intima si mai barosana), ca dovada.La muzeul institutului medicolegal unde e tinuta in formol,s-ar putea organiza pelerinajul cu pupaturi, ar fi ff. frumos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare penibila ideea de declaratie publica a dragostei. Tre sa fii extrem de arogant sa bagi pe faisbuc "te iubesc grav, turturica mea blanoasa" sau gen. Am dat un exemplu, nu tre sa fie neaparat faisbuc.

Si de ce cred unii ca lumea ar trebui sa stie cum stau ei cu sentimentele? Sau crezi ca ce simti tu e atat de unic si special incat trebuie sa-l impartasesti cu noi, fraierii de rand care n-am trait in viata noastra asa ceva? Flit ma. Iubesti pe cineva, spune-i si atat. Nu implica si restul lumii in viata ta, pentru ca sincer, nu e nimic fabulos la ea.

 

Si daca io eram profu de anatomie al aluia care a desenat prima data inima asa <3, nu-l treceam clasa.

 

Mno gata, ma duc sa rup niste flori si sa ma uit la ele cum mor incet. Fiindca-i dragutz. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu?

Sau este motivat sa impartasim doar cind nu placem pe cineva, doar cind ceva ne deranjeaza?

Sa iei drept ofensa personala... drept ca ti se serveste ca si cum nu ai stii... cind tocmai poate in speranta ca intelegi si poti primi...

Oare ar trebui facute ruguri de carti in lumea intreaga?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Cand te deranjeaza ceva ai dreptul sa te exprimi. La fel si daca iti place ceva. Da cand iubesti tine-o pentru tine si persoana iubita.

Repet, trebuie sa fii extrem de arogant si fixat pe propria persoana incat sa crezi ca ar trebui sa le pese oamenilor din jur cat de bine te simti tu cand il tii pe Costel de mana.

Treaba asta cu dragostea e complet personala. E intre doi oameni sau, uneori in filme, doi oameni, un pitic si un magar si atat.. In rest e penibil. E inutil. E neinteresant pentru public.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×