Sari la conținut
Forum Roportal
Althair

2012 - ADN-ul se modifica?!

Postări Recomandate

...in primul rand modificarea ADN-ului, aparitia inca a pana la 10 lanturi in ADN. Sunt cercetatori care atesta prezenta deja existenta oamenilor cu al treilea lant de ADN, copii care se nasc cu mai multe lanturi de ADN.

:rock:

Adica ca sa inteleg si eu ceva, tu vorbesti cumva despre o modificare a structurii secundare a ADN-ului, care din bicatenara ar deveni tricatena? Ori despre vreo modificare a structurii tertiare, care se refera mai mult la dispunerea tridimensionala a structurii secundare?

Acum, fara suparare, dar presupunand prin absurd ca ADN-ul ar fi devenit tricatenar ( cred ca se intorc Watson si Crick in mormant) , iti dai seama ca efectul unei astfel de mutatii ar fi fost mult mai evident decat genul de simptome pe care le-ai descris tu.

Apoi, si nu in cele de urma, pentru ca genul asta de trasformari enorme sa se produca, trebuie ca ceea ce ai descris tu in legatura cu "fenomenul 2012" sa fie atestat ca si factor mutagen (super factor mutagen, as zice eu). Este? :rock:

 

Editat de Sheeva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:rock:

Zic asta pentru ca realmente nu stiu despre ce se scrie aici.

Am senzatia ca s-a apucat iar vreunul sa abereze in vreun articol pe net, si lumea ia de bun ce zice el, fara pic de substrat stiintific, ca sa zic asa.

Asa e, un careva a auzit la coltul blocului ceva despre ADN si altceva despre 2012 si a bagat aberatia asta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu ADN se modifica din cauza experientelor nucleare si ale iradierii cu plutoniu si uraniu,ADN_ul se mai modifica de la alimentatia bogata in porcarii si hormoni,si ADN-ul se mai poate modifica daca apare o schimbare de comportament care devine trasatura de caracter al unui individ,adica se activeaza sau dezactiveaza anumite gene din ADN.

 

chiar e o mare aberatia teoria new-age 2012 cu iluminarea in masa si trecerea la 12 catene de ADN in loc de 2....ce mare bull shit :rock:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat si eu un medic tinar daca e posibila aceasta transformare? Mi-a spus ca deja au aparut lanturi modificate. Am uitat sa intreb daca la nou nascuti sau adulti.

Persoana nu stia nimic de ce se spune pe net de aceasta transformare. Si fenomenul e ciudat si ptr medici, dar nu ceva generalizat.

 

Chiar de unde se stie ca vor fi....12? Cine si de unde a adus aceasta informatie? Ca...vor fi.

 

Nu ar strica parerea unor medici geneticieni, in tema.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:kiss:

Acum, fara suparare, dar presupunand prin absurd ca ADN-ul ar fi devenit tricatenar ( cred ca se intorc Watson si Crick in mormant) , iti dai seama ca efectul unei astfel de mutatii ar fi fost mult mai evident decat genul de simptome pe care le-ai descris tu.

Am senzatia ca s-a apucat iar vreunul sa abereze in vreun articol pe net, si lumea ia de bun ce zice el, fara pic de substrat stiintific, ca sa zic asa.

 

Te-ai gandit vreodata ca s-ar putea sa STII ceea ce TREBUIE sa stii?! exact ca si in istorie, s-a dat spre cunosterea muritorilor de rand ceea CE TREBUIE SA SE STIE si NU CEEA CE S-A INTAMPLAT CU ADEVARAT!!! De ce nu ar fi posibil si in cazul asta?

Chiar crezi ca NASA da spre publicare TOT ce descopera?! iti spun eu: NU! sunt multe absconsuri care noi nici cu gandul nu le gandim. In ceea ce priveste genetica, stiinta a Ajuns foarte departe, dar asta nu insemna ca le si da publicitatii. :kiss:

Editat de Althair

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am intrebat si eu un medic tinar daca e posibila aceasta transformare? Mi-a spus ca deja au aparut lanturi modificate. Am uitat sa intreb daca la nou nascuti sau adulti.

Persoana nu stia nimic de ce se spune pe net de aceasta transformare. Si fenomenul e ciudat si ptr medici, dar nu ceva generalizat.

 

Chiar de unde se stie ca vor fi....12? Cine si de unde a adus aceasta informatie? Ca...vor fi.

 

Nu ar strica parerea unor medici geneticieni, in tema.

 

Cea mai recenta cercetare stiintifica din Rusia explica direct sau indirect

fenomene precum clarvederea, intuitia, actele de vindecare spontana sau de la distanta, auto-vindecarea,

tehnicile de afirmatie, lumina/aura neobisnuita din jurul oamenilor (precum maestrii spirituali), influenta mintii

asupra tiparelor de vreme si multe altele.

Mai mult, exista dovezi in sprijinul unui tip complet nou de medicina in care ADN-ul poate fi influentat si reprogramat

prin cuvinte si frecvente, FARA a extrage si inlocui genele singulare. Numai 10% din ADN-ul nostru

este folosit pentru construirea proteinelor si tocmai aceasta subcategorie prezinta interesul cercetatorilor

occidentali, fiind examinat si clasificat. Celelalte 90% sunt considerate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cea mai recenta cercetare stiintifica din Rusia explica direct sau indirect

fenomene precum clarvederea, intuitia, actele de vindecare spontana sau de la distanta, auto-vindecarea,

tehnicile de afirmatie, lumina/aura neobisnuita din jurul oamenilor (precum maestrii spirituali), influenta mintii

asupra tiparelor de vreme si multe altele.

Mai mult, exista dovezi in sprijinul unui tip complet nou de medicina in care ADN-ul poate fi influentat si reprogramat

prin cuvinte si frecvente, FARA a extrage si inlocui genele singulare. Numai 10% din ADN-ul nostru

este folosit pentru construirea proteinelor si tocmai aceasta subcategorie prezinta interesul cercetatorilor

occidentali, fiind examinat si clasificat. Celelalte 90% sunt considerate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cea mai recenta cercetare stiintifica din Rusia explica direct sau indirect

fenomene precum clarvederea, intuitia, actele de vindecare spontana sau de la distanta, auto-vindecarea,

tehnicile de afirmatie, lumina/aura neobisnuita din jurul oamenilor (precum maestrii spirituali), influenta mintii

asupra tiparelor de vreme si multe altele.

Mai mult, exista dovezi in sprijinul unui tip complet nou de medicina in care ADN-ul poate fi influentat si reprogramat

prin cuvinte si frecvente, FARA a extrage si inlocui genele singulare. Numai 10% din ADN-ul nostru

este folosit pentru construirea proteinelor si tocmai aceasta subcategorie prezinta interesul cercetatorilor

occidentali, fiind examinat si clasificat. Celelalte 90% sunt considerate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×