Sari la conținut
Forum Roportal
Althair

2012 - ADN-ul se modifica?!

Postări Recomandate

Salut tuturor,

 

De ceva vreme ma "bantuie" niste intrebari, ca urmarea a unor modificari pe care le observ la mine... si anume, sunt adevarate toate "povestile" despre ce se va intampla in 2012? se va opri timpul? vom trece in alta "dimensiune", cu o frecventa inalta? si careia pentru a-i rezista va trebui sa ne "adaptam" si noi fizic si psihic?

Am gasit un articol scris in 2006 si care reda cu exactitate detalii despre ce va insemna 2012 asupra noastra, ca si corpuri fizice, detalii care le-am auzit la un seminar tinut cu cateva luni inainte (de data articolului) de Ovidiu Cosbuc. Am ignorat atunci tot ce ne-a comunicat Cosbuc, consideram fanteziste multe din ideile lui, dar iata ca incet incep sa se materializeze una cate una, toate dintre ideile lui de atunci. Cum ziceam, se spune ca trecerea la acea frecventa mai inalta va avea ca si consecinte modificarea organismelor noastre, modificari care se petrec deja, ca si cum am fi pregatiti pentru ce urmeaza, in primul rand modificarea ADN-ului, aparitia inca a pana la 10 lanturi in ADN. Sunt cercetatori care atesta prezenta deja existenta oamenilor cu al treilea lant de ADN, copii care se nasc cu mai multe lanturi de ADN. Despre noi, cei care deja avem ceva ani, spune ca vom trece prin transformari, care ne va pregati. Iata ce spun ei:

"modificarile fiziologice ale corpului uman incep sa se intensifice si din aceasta cauza apar diverse simptome temporare.

 

Unele dintre acestea sunt:

 

1. simptome gen raceala (febra, transpiratie, dureri osoase sau articulare) dar care nu raspund la tratamentul clasic;

2. Migrene, dureri de cap care nu se amelioreaza cu tratamentul clasic;

3. Ameteala, palpitatii, tiuituri in urechi, senzatia ca intreg corpul vibreaza interior (mai ales noaptea);

4. Spasme musculare (involuntare), dureri de spate, pierderea puterii musculare a bratelor (datorate schimbarilor in sistemul circulator);

5. Respiratie greoaie sau zgomotoasa;

6. Modificari in sistemul limfatic si in cel imunitar;

7. Oboseala nejustificata, tendinta de a dormi mai des decat in mod normal;

8. Unghiile si parul cresc mai repede decat in mod normal;

9. Episoade depresive fara motiv, fascinatia trecutului (relatii, evenimente, oameni);

10. Tensiune, neliniste, stress (senzatia ca ceva se petrece dar nu stii ce).

 

Multe dintre aceste simptome sunt prezente la foarte multi oameni. Majoritatea dau buzna la medicul lor dar afla cu stupoare ca totul e in regula. Toate aceste simptome sunt doar temporare, dispar de la sine si indica faptul ca aceste modificari fiziologice sunt in plina desfasurare."

Sunt destul de vagi "simptomele", destul de largi ca spectru, dar eu le resimt pe toate, fara exceptie, de ceva vreme, acutizate de 2 saptamani. Mi-e greu sa cred ca e doar o gripa zdravana ce nu reactioneaza la antibiotic. :rock:

As vrea sa stiu parerea voastra despre aceste lucruri. :rock:

Cu bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca te transformi.

Tine un jurnal secret al transformarii, iti poate fi util in 2012... Poti fi o marturie!

 

 

(o sa vin cu portocale, promit)

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca te transformi.

Tine un jurnal secret al transformarii, iti poate fi util in 2012... Poti fi o marturie!

 

 

(o sa vin cu portocale, promit)

 

Esti tare amabila, mersi, dar.. astept totusi pareri de la oameni mai documentati in "domeniu". cu siguranta trebuie sa fie. :rock:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sal Althair ! (hmm...pentru mine, acest cuvant Altair/Althair, are o rezonanta aparte si daca-mi permiti, pot sa te intreb unde-ai intalnit sau cum de-ai ales acest nume ?) Multumesc !

 

Cat despre ceea ce ne-ai prezentat, da, este in ordine ( despre ce/cum/in ce fel o sa apara transformarile, asta o sa vedem). Pot sa-ti spun sa nu te opui procesului, sa dormi cat duce trenul daca asta simti, sa bei apa multa, sa te plimbi, sa admiri natura, sa plangi, sa razi, sa canti, sa dansezi (eu de ex. cant si dansez cand fac curatenie ori cand pregatesc papicul )sa vorbesti cu tine, cu corpul, cu samantza de Indumnezeire din tine, no, de-astea si o practica interioara continua, in sensul ca sa nu te mai minti tu pe tine, sa nu-ti mai faci sufletelul sa planga si cand este cazul de-a lua decizii, sa nu mai amani, ia-le, sunt foarte importante intru echilibru (energetic in primul rand si apoi biensure, se va manifesta si in plan fizic.). Si, mai ales, bucura-te ca ...simti, totul trebuie lasat sa (de)curga natural si sa nu te panichezi. Este doar o umila parere de-a mea, vezi tu daca ti se vajeste (adica ti se potriveste), dupa cum se zice prin nord, prin provincie, pe la tzaranoaiasan.

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai importanta modificare ce va avea loc in 2012 este cresterea aripilor porcilor. Atunci in sfarsit, porcul va zbura.

 

Sal Althair ! (hmm...pentru mine, acest cuvant Altair/Althair, are o rezonanta aparte si daca-mi permiti, pot sa te intreb unde-ai intalnit sau cum de-ai ales acest nume ?) Multumesc !

De ce e Altair important pentru tine ? Este o stea din constelatia Acvila.

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Althair, esti inca una din acele persoane care probabil cauta sa inteleaga care ii este rostul existentei, ce este dincolo de asa zis-a realitate fizica etc. Nimic mai laudabil. Problema este ca si tu la fel ca majoritatea s-au gasit prinsi in acest curent aberant new-agist. Nu vreau sa ma iau de nimieni si nici sa ridiculizez pe cineva, astfel ca ma rezum la a-ti spune ca orice schimbare vine din interior. Nu mai astepta nici un salvator si nici un eveniment cosmic pentru a te salva, pentru ca razboiul interior trebuie sa il duci tu cu tine , atat. ADN-ul se modifica in functie de felul in care ne modificam noi perceptia asupra vietii. Un eveniment cosmic nu iti poate schimba ADN-ul.... asta este inca una din aberatiile curentului NEw-age. Vrei cunoastere? Incepe prin a studia textele civilizatiilor antice. Acolo vei gasi ceva cunoastere obiectiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cea mai importanta modificare ce va avea loc in 2012 este cresterea aripilor porcilor. Atunci in sfarsit, porcul va zbura.

 

 

De ce e Altair important pentru tine ? Este o stea din constelatia Acvila.

 

 

 

Da, acest aspect il cunosc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simptome temporare.

 

Simptomele despre care vorbesti, se regasesc la majoritatea populatiei acestui glob. Nu este ceva nou. In fiecare zi sunt treceri. Asta cu o zi speciala, intr-un an special, e trasa rau de par. :rock:

 

 

 

PS:Adn-ul evolueaza si el bineinteles...

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa stiu parerea voastra despre aceste lucruri. :rock:

Cu bine!

Este inceputul sindromului 2012. Foarte multe persoane au ramas socate, dar este chiar un sindrom. Atata publicitate, atatea profetii si mai ales super filmul "2012" au dat peste cap ratiunea multor persoane. Din punct de vedere medical cel mai bine ar fi sa te duci la un medic la o consultatie pentru afectiunile pe care le ai. In rest pace si numai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este inceputul sindromului 2012. Foarte multe persoane au ramas socate, dar este chiar un sindrom. Atata publicitate, atatea profetii si mai ales super filmul "2012" au dat peste cap ratiunea multor persoane. Din punct de vedere medical cel mai bine ar fi sa te duci la un medic la o consultatie pentru afectiunile pe care le ai. In rest pace si numai bine.

 

Ai dreptate in mare parte cu "sindromul 2012". Omul poate sa manipuleze si poate fi manipulat usor si... din pacate manipularea este folosita pe toate caile posibile... Povesteam cu cineva la un moment dat foarte indoctrinat in ale 2012 si-i spuneam, dar daca "se doreste" ca a noastra constiinta sa ajunga sa creada asa ceva? o manipulare in masa, din nou.... Dar incep sa fiu circumspect cand din parti diferite apar "semne" care par sa aibe acelasi rezultat.. stiti voi, se spune ca prin 2012 candva in timpul anului va fi o eruptie solara foarte puternica ce va face ca toate sursele de energie sa colapseze.. pe de alta parte, s-a descoperit recent ca nu stiu ce stea la vreo 600 de ani lumina va muri si suflul exploziei va fi atat de puternic incat va devasta pamantul dpdv energetic.... and stuff.... legat de stelutza asta, e interesant ca nu se stie daca a "murit" acu 600 si ceva de ani si o vom resimti peste putin timp sau , acum in timp real se va intampla, ceea ce inseamna ca vor mai trece 600 si de ani pana la efect?! :rock:

apoi alinierea planetelor... trecerea prin centura fotonica.... hmm...

Legat de mine, am fost la doctor deja, logic, chit ca nu-s prieten cu ei si incerc sa-i evit cat mai mult, la fel si medicamentele, iar tratamentul nu vrea sa-si faca efectul, chit ca sunt deja antibiotice puternice, dar in fine...:D

Cat despre filmul 2012, sincer , a fost o dezamgire crunta pentru mine... :rock:

 

Simptomele despre care vorbesti, se regasesc la majoritatea populatiei acestui glob. Nu este ceva nou. In fiecare zi sunt treceri. Asta cu o zi speciala, intr-un an special, e trasa rau de par. :rock:

 

 

 

PS:Adn-ul evolueaza si el bineinteles...

 

da si mie mi se pare fortata putin faza cu o anume zi predestinata, dar cine stie?! asa cum eclipsele de soare/luna se prevad cu exactitate pana si minut si secunda, cred ca s-ar putea prevedea si anumite evenimente "celeste" care sa influenteze bunul mers al lucrurilor pe pamantul nostru, nu? :goalie:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×