Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

salut am o mica intrebare pentru o pritena.Este divortata iar copilul rezultat in urma casatoriei ia fost incredintat prin hotarare judecatoreasca definitiva, iar acum tatal care are program de vizita stabilit de instanta, iar a cum tatal o terorizeaza ca vrea so ia cu el la vara intro excurisie si ca nul intereseaza acordul ei, ca poate face in asa fel so scoata si fara acord mamei.Poate face asa ceva?(ma refer inmod legal).Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

edit

spusesem ca nu, dar poate stie cineva mai multe.

Dar din cate stiu eu, nu are cum, la vama se cer documente, eu nu am putut sa trec cu copiii, fara acordul tatalui, si sunt casatorita. (ma rog, stiam ca-mi trebuie procura, stiam ca nu pot sa trec, am dat doar exemplu)

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poate face asa ceva, fara acordul scris expres al mamei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut am o mica intrebare pentru o pritena.Este divortata iar copilul rezultat in urma casatoriei ia fost incredintat prin hotarare judecatoreasca definitiva, iar acum tatal care are program de vizita stabilit de instanta, iar a cum tatal o terorizeaza ca vrea so ia cu el la vara intro excurisie si ca nul intereseaza acordul ei, ca poate face in asa fel so scoata si fara acord mamei.Poate face asa ceva?(ma refer inmod legal).Va multumesc

 

Mama să stea liniştită. Părintele care doreşte să ia cu el copilul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×