Jump to content
Forum Roportal
Razvan_78

Custodie

Recommended Posts

salut am o mica intrebare pentru o pritena.Este divortata iar copilul rezultat in urma casatoriei ia fost incredintat prin hotarare judecatoreasca definitiva, iar acum tatal care are program de vizita stabilit de instanta, iar a cum tatal o terorizeaza ca vrea so ia cu el la vara intro excurisie si ca nul intereseaza acordul ei, ca poate face in asa fel so scoata si fara acord mamei.Poate face asa ceva?(ma refer inmod legal).Va multumesc

edit

spusesem ca nu, dar poate stie cineva mai multe.

Dar din cate stiu eu, nu are cum, la vama se cer documente, eu nu am putut sa trec cu copiii, fara acordul tatalui, si sunt casatorita. (ma rog, stiam ca-mi trebuie procura, stiam ca nu pot sa trec, am dat doar exemplu)

Edited by Amarena

Nu poate face asa ceva, fara acordul scris expres al mamei.

salut am o mica intrebare pentru o pritena.Este divortata iar copilul rezultat in urma casatoriei ia fost incredintat prin hotarare judecatoreasca definitiva, iar acum tatal care are program de vizita stabilit de instanta, iar a cum tatal o terorizeaza ca vrea so ia cu el la vara intro excurisie si ca nul intereseaza acordul ei, ca poate face in asa fel so scoata si fara acord mamei.Poate face asa ceva?(ma refer inmod legal).Va multumesc

Mama să stea liniştită. Părintele care doreşte să ia cu el copilul