Sari la conținut
Forum Roportal
Miaua

Alopecia feminina

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Doar dacă eşti bărbat, singura soluţie poate fi doar implantul de păr. Dacă eşti femeie, cam orice tratament bazat pe Minoxidil, va rezolva problema căderii.

Iar dacă vei dori să-l regenerezi c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa folosesc regaxidil ce are 5 % minoxidil dar imi irita pielea capului si parul continua sa imi caada inca chiar mai tare

am folosesit de la ducray neoptide dar nu ii vad nici un efect si l-am lasaat

la fel imi cade parul nu vad efect din nimic nu stiu ce sa mai fdolosesc :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu va recomand sa folositi Spectral DNC, e cel mai bun tratament cu minoxidil(5%), pentru ca pe langa minoxidil contine alte 10 substante active foarte eficiente in tratarea acestor probleme. What is interesting e ca DNC poate fi folosit si de femei, pt ca alte produse cu minoxidil nu sunt recomandate femeilor. Mai exista si Spectral DNC-L, doar ca acesta este exclusiv pt barbati! Ca si tratament, preturile sunt acceptabile si rezultatele se vad. Bine, daca e sa urmezi tratamentul si sa nu obtii nici un rezultat, nu are rost sa continui. Eu l-am comandat pt taicamiu dp site si mi-a venit comanda a doua zi:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe net Spectral DNC, tot pe baza de minoxidil, dar are si alte substante, unele naturale, din cate stiu nu contine nimic chimic, deci n-ar trebui sa-ti afecteze pielea scalpului. Asta daca nu l-ai incercat deja...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mergi si fa test daca ai alopecie. eu nu stiu rezultate f bune ca tratament..steroizii fac pielea subtire si efectul e de f scurta durata, minoxidilul nu are o rata buna de succes. pt femei implantul nu e o solutie, la barbati are un efect mult mai bun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anna, singurul care a avut succes la alopecia androgenica la mine a fost Rogaine, cel de 5%, dar grija sa nu dai mai mult de 1/3 capac, eu am avut efecte secundare de la o doza mai mare. Rezultate nu se vad decat dupa vreo 4 luni, nu-mi mai cade parul dar ce a cazut timp de 15 ani (a inceput sa cada de la 18) nu s-a mai recuperat, pacat ca nu a existat niciun dr sa-mi recomande acest preparat mai devreme!

 

Miaua, am aceeasi problema, care s-a rezolvat cu Rogaine de 5 %, am mai postat pe alt forum aici, sunt mai multe detalii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa ma ajutati!In urma cu un an , am suferit un soc emotional si de atunci imi cade parul rau...am incercat cateva metode naturale pentru cadere si regenerare , inclusiv cateva produse farmaceutice...dar rezultatele nu au fost satisfacatoare..daca stiti stiti ceva care sa functioneze cu adevarat...va rog sa imi spuneti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incercat pe propriul scalp si cu efecte absolut garantate: ulei de ricin, gaz si alcool de 70 de grade in parti egale. Inainte de spalatul pe cap se agita bine compozitia si se aplica la radacina parului cu un tampon de vata. Se sta cat mai mult timp posibil cu solutia aplicata pe cap, pt. a o lasa scalpul sa beneficieze din plin de efectele acesteia, apoi se spala parul cu samponul pe care obisnuiesti sa-l utilizezi. Dupa prima nastere aveam in parti o chelie de toata frumusetea, iar parul imi cadea in prostie. S-a regenerat foarte frumos dupa ce am folosit acest amestec si a incetat sa-mi mai cada. Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incercat pe propriul scalp si cu efecte absolut garantate: ulei de ricin, gaz si alcool de 70 de grade in parti egale.

 

Ingredientul miraculos gaz sub forma de ceva incolor, invizibil si fara miros se amesteca??? sau despre ce vorbim aici :crazy: petroleum ...

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ingredientul miraculos gaz sub forma de ceva incolor, invizibil si fara miros se amesteca??? sau despre ce vorbim aici :crazy: petroleum ...

Da, petrol, am uitat ca gaz ii spun cei din regiunea unde traiesc eu. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×