Sari la conținut
Forum Roportal
acces realitate

Stiinta sau escrocherie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce spuneti de acest video?

Daca nu e iluzionism atunci e stiinta.

 

 

Intrucat nu m/am indurat sa/l postez la paranormal si nu am stiut unde altundeva, am deschis un topic aici, rog moderatori sa/i gaseasca locul sau sa indice daca a mai fost postat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa fie vorba de iluzionism,ci de o stiinta pe care putini oameni sunt capabili sa o inteleaga.

De remarcat este fapul ca nu au reusit sa vindece decat 180 de pacienti,un numar modest dupa parerea mea.

Reusita acestor interventii probabil este strans legata si de ferma convingere a pacientului ca poate fi vindecat prin acesta metoda,fapt care explica numarul redus de pacienti vindecati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles,esti demn de luat in seama!

 

:D

 

Binenteles,de la niste fanatici nici nu te poti astepta la mai mult decat sa vorbeasca ,dupa dictare ,in necunostinta de cauza.

Si,tot binenteles,tot ceea ce nu este acceptat de biserica,este de la diavol.Dupa ce criterii selecteaza biserica ce e si ce nu e de la diavol...numai Dumnezeu stie.

Multa iubire :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce spuneti de acest video?

Daca nu e iluzionism atunci e stiinta.

 

E futurologie .

Tot ceea ce a publicat Braden, tine de stiintele viitorului, insa totul se bazeaza pe "iubire" - iubirea fiind cheia ce deschide toate lumile posibile .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yap! !00% aiureala . Eterul si cimpul de care zice mistocarul asta, la sfirsit, sint 2 chestii absolut diferite. Eterul pa care incercau sa-l descopere la 1800 era o substanta solida , nu un cimp, care trebuia sa printre altele sa aiba o densitate...infinita.

Cit despre asa zisa operatie cu behaieli, se vede ca e o proasta contrafacere chiar din imaginile prezentate. A dracului mai era si tumoarea aia care se "topea" exclusiv ...de sus in jos! Se vede cum "latimea" asa zisei tumori

ramine constanta si ii scade doar si numai "inaltimea" pina deispare de tot. Ha! Ha! Ha! tehnologia lor functioneaza doar pe o axa a spatilui din cele trei! - Ox, Oy ramin neatinse si doar Oz scade pina la zero! Oaaaauuuu! Ce mai demonstratie facuta de prosti pentru prostit prostii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu m-am uitat, dar probabil că este vorba de șarlatanie.

Din cum intuiesc, nu e vorba de vreun sf

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii oameni stiu sa faca bani si profita din plin de prostia altora .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×