Sari la conținut
Forum Roportal
vangy1301

driver webcam Sony Vaio

Postări Recomandate

:) am o mica mare problema..care cred ca trebuie descrisa mai pe larg.Am un notebook sony vaio pcg-tr5mp cu webcam motion eye incorporat.Am instalat driverele necesare pt webcam si teoretic ar trebui sa mearga..dar practic tzine sa ma enerveze la culme..any ideas?Chiar am nevoie de ceva ajutor..am incercat si pe ceva forumuri de specialitate..dar se cam trag toti din a da o explicatie..de ce n-am idee..rog totusi persoanele care stiu..sa dea un advice, mersi! :biggrin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de unde ai luat drivere? ai CD-urile originale cu are a venit laptopul ?

Daca ai facut tot bine trebuie sa mearga...

 

 

Dar sunt multe kesti care il pot inpidica, da mai multe detali sistem de operare, provenienta driverelor, in ce aplicati ai incercat si nu ai imagine ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa, deci..driverele sunt driverele originale luate de pe site`ul sony..adica driverele pt webcamu` motion eye.Ideea care e, cand le`am instalat..nu aveau nici un executabil, insa avea un fisier .inf am dat click dreapta, l`am instalat(proces dubios caci n`a fost o instalare activa..ci mai degraba un gen de refresh pe desktop)dubioasa treaba e ca nu`mi apare in device manager..iar altfel de instalare nu stiu sa fac..intrucat nu sunt altfel de drivere..pentru asa ceva..decat ce am gasit..cele originale sunt la pagubit(caci laptopu` l`am luat acu` un an..de la hotzi cu un pretz de nimic..e drept ca n`aveam nici un cd de instalare a drivereleor dar am gasit totul pe net..mai precis pe site`ul oficial sony)asa..pana acu` nu ma prea deranja ca nu merge..ca practic doar webu` nu merge..restu e`n perfecta stare de functionare..dar acu` mi s`a pus pata pe chestia asta..si`as vrea sa o instalez..sa mearga..dar se pare ca nu mi`e dat..de asta cer ajutor profesional..si sper sa primesc. Sistem de operare windows cu sp2.Cred ca am spus cam tot..astept raspuns..mersi mult si`o seara placuta :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca asta a fost cam tot nu?! nimeni..nici o idee..nimic?of of..multumurile mele..se pare ca n`o sa reusesc sa o fac..after all.. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×