Jump to content
Forum Roportal
Darianna

Dedicatii muzicale - part 2!

Recommended Posts

Sărbători fericite vă urez și eu, clipe plăcute, să trăiți cu sănătate și să vă trăiască cei dragi! 

Chiar dacă nu mai văzurăm zăpadă, vă dedic aceeași melodie și vreo doi-trei pupici acolo! :)

Și încă un feliz navidad!

Edited by Vriies
  • Like 5

47 minutes ago, Lucia N said:

Pentru toti roportalienii:

De unde-ți tot plac ție melodiile ăstea grecești? Dintr-o viață anterioară? :laugh::smile:

Oki, nu mă bag. :happy:

Dar am și eu o dedicație pentru unele din scumpele mele de pe forum cu care am tot discutat anul ăsta, mai mult sau mai puțin, ba de una, ba de alta. E vorba Luci, Stu, Enki, Aseneth și Fiero.

Bre, știu că aveți gusturi diferite, cum e și normal, dar mergând pe premisa că, el, calul de dar nu se caută la dinți...nah, asta-i melodia:

• Like 6

Acum 9 ore, Vriies a spus:

De unde-ți tot plac ție melodiile ăstea grecești? Dintr-o viață anterioară? :laugh::smile:

:biggrin: Da. Imi plac multe melodii, multe vechi si nu numai grecesti!

Pentru tine:

• Like 5

Și pentru că acum, la sfârșit de an, am făcut o dedicație muzicală fetelor cu care am mai discutat pe aici, mi se pare corect să fac una și băieților. Așadar, pentru Gargbird, King 1, Adal*, Clear Light:

Edited by Vriies
  • Like 6

Mulțumesc mult, Vriies și tuturor celorlalți.

Sărbători splendide să aveți!

Pentru voi:

• Like 5

King, m-ai dat pe spate, mercic mul! E una din acele melodii după care, adică, după ce o asculți, poți afirma că muzica vindecă. 

O variantă deosebită e și asta, pe care o dedic, dacă nu te superi, tuturor membrilor acestui forum.

It takes a lot to know a man
It takes a lot to understand
The warrior, the sage
The little boy enraged

It takes a lot to know a woman
A lot to understand what's humming
The honeybee, the sting
The little girl with wings

It takes a lot to give, to ask for help
To be yourself, to know and love what you live with
It takes a lot to breathe, to touch, to feel
The slow reveal of what another body needs

• Like 5

Multumesc, Vriies! Urmând aceeași linie melodică.

Pentru King

Si pentru o persoană căreia eu o sa ii rămân mereu recunoscătoare pentru ca a fost alaturi de mine in momente foarte dificile (nu ii spun nickul sau numele, stiu ca se va recunoaște).

• Like 4

La 27.12.2019 la 23:13, Vriies a spus:

Oki, nu mă bag. :happy:

Dar am și eu o dedicație pentru unele din scumpele mele de pe forum cu care am tot discutat anul ăsta, mai mult sau mai puțin, ba de una, ba de alta. E vorba Luci, Stu, Enki, Aseneth și Fiero.

Bre, știu că aveți gusturi diferite, cum e și normal, dar mergând pe premisa că, el, calul de dar nu se caută la dinți...nah, asta-i melodia:

Multumesc, Vriies.

Pentru tine si pentu toti cei care ne-am intersectat si in acest an pe roportal - Sher, Lucia, Stu, Fiero, Adal, King, Gaslight, Nicolae T. Missing Canaris though.:resent:

Edited by Enki
  • Like 6

Acum 9 minute, Enki a spus:

Multumesc, Vriies.

Pentru tine si pentu toti cei care ne-am intersectat si in acest an pe roportal - Sher, Lucia, Stu, Fiero, Adal, King, Nicolae T. Missing Canaris though.:resent:

Multumesc, Enki! 

Pentru tine:

• Like 5