Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Dedicatii muzicale - part 2!

Postări Recomandate

Pentru ca ziua lui Fiero e ca sarbatorile religioase, dureaza mai multe zile, un cantec pe masura:

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din înțelepciunea eterna a Rodicai: Fiero, sa fii sănătoasă și sa trăiești mult, însă numai și numai dacă îți amintești cine a postat o melodie obscura acum foarte mulți ani pe un forum unde s-au perindat mii de useri cu nick-uri ciudate. Dacă ai memoria slaba... atunci zero șanse. Sorry! :) 

Editat de observant
Typo
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Rodica` a spus:

Fiero, sa fii sanatoasa si la multi ani!

Dar asta numai in cazul in care imi aduci aminte ce user a pus piesa asta aici pentru prima data .... serios, nu mai stiu ce nick avea.  Daca tu iti amintesti, zi, te rog. Sau oricine isi aminteste.... deh, io nostalgica. 

Cea mai subtila urare onomastica pe care am citit-o in viata mea. Am sa o practic pe niște persoane de pe o lista de o anumita culoare. Abia aștept sa le întorc energiile. Mulțumesc, Rodica! Ești neprețuita! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja ma simt ca un pașa, din nou: va multumesc! Chiar si Rodicai, pe care, imi pare rau, nu am cum s-o ajut, daca respectiva melodie ma impresiona in mod deosebit, cum probabil i s-a intamplat ei, imi ramnea si cel care a postat-o intiparit in memorie.

Pentru adal* - cea mai frumoasa melodie a lui Yngwie , pentru ca mi-ai dedicat o melodie de-a lui, melodie care a fost multi ani in fruntea topului preferintelor mele.

Pentru Rodica  - o melodie a unei formatii care stiu ca ii place mult.

Pentru Olga - un cantec care sa ii aduca aminte de adolescenta

 

Pentru Kleo - o melodie mai veche a Siei, de pe vremea cand ea ea nu devenise inca star international, mie mi se pare foarte reusita, una dintre cele mai bune melodii ale ei.

 

 

Pentru observant - o melodie pe care, atunci cand am ascultat-o prima oara  am fost vrajita, pur si simplu

 

Si pentru toata lumea care mi-a facut urari - un cover descoperit de putin timp.

 

 

Editat de Fiero
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Canaris:

 

si pentru

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×