Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Dedicatii muzicale - part 2!

Postări Recomandate

La recomandarea calduroasa a lui Vriies, fac o dedicatie muzicala pentru partenerele mele de dialog de pe topicul meu spinos, pentru ca se apropie 8 martie, intru onorarea spiritului feminin creativ, cald, generos si vindecator: Enki, Kleopatrah, Lucia.

O melodie care este un miracol in infern, care ofera armonie pentru a merge mai departe, energizand si motivand atunci cand te simti trist sau obosit.

 

O dedicatie pentru Vriies, o melodie care arata esenta paradoxului de a trai omenos intr-o lume dificila. E prima care mi-a venit in minte, asa ca nu e ceva de analizat aici.

 

Editat de observant
dedicatie respinsa
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, observant a spus:

La recomandarea calduroasa a lui Vriies, fac o dedicatie muzicala pentru partenerele mele de dialog de pe topicul meu spinos, pentru ca se apropie 8 martie, intru onorarea spiritului feminin creativ, cald, generos si vindecator: Enki, Stu, Kleopatrah, Lucia.

 

 

 

Fain ai zis! Multam fain! Sa traiesti o mie de ani si sa te bucuri de viata in splendita Creatie!

Pentru tine:

 

Editat de Lucia N
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti resping dedicatia.

Ai fost prea impertinent de data asta.

 

Pentru Vri - multumesc.

 

Editat de Stu'
  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
28 minutes ago, observant said:

La recomandarea calduroasa a lui Vriies, fac o dedicatie muzicala pentru partenerele mele de dialog de pe topicul meu spinos, pentru ca se apropie 8 martie, intru onorarea spiritului feminin creativ, cald, generos si vindecator: Enki, Stu, Kleopatrah, Lucia.

O melodie care este un miracol in infern, care ofera armonie pentru a merge mai departe, energizand si motivand atunci cand te simti trist sau obosit.

 

O dedicatie pentru Vriies, o melodie care arata esenta paradoxului de a trai omenos intr-o lume dificila. E prima care mi-a venit in minte, asa ca nu e ceva de analizat aici.

 

Așa da, bre, parcă ar mai merge!:laugh:

Hai să vedem și-o dedicație pentru tine...

Ăhhh, stai să mă gândesc oleacă...Hmm, am găsit. Iote ceva din Depeche Mode. :smile:

 

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Stu' a spus:

Eu iti resping dedicatia.

Ai fost prea impertinent de data asta.

 

 

Ai acest drept, ti-l respect. 

Impertinenti sunt cei care invadeaza si distrug suflete bune, asa cum episcopul de la Husi a lezat grav un preot luptator pentru dreptate si adevar, care a denuntat raul: preotul Lucian Botez.

 

Acest preot este un erou. Cei ca episcopul ranjitor sunt impertinenti. Eu nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 44 minute, observant a spus:

Pentru King1, Adal, gargbird, interlocutorii mei in topicul-problema, dedic o melodie care onoreaza principiul masculin:

 

 

Ești printre puținii muritori care îmi scriu numele corec.

Ia de-aici, că tot a venit primăvara: 

 

Editat de gargbird
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuteste-ma de filosofiile tale fara inima.

Esti impertinent, jignesti si ranesti sentimentele oamenilor nevinovati. Te comporti ca un adolescent razgaiat si plictisit.

Pentru cine-si doreste:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 minute, Stu' a spus:

 

Pentru toți iubitorii de animăluțicipicimițchipițchi:

 

Editat de gargbird
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×