Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Dedicatii muzicale - part 2!

Postări Recomandate

Intru și eu în hora azi.

Pentru toți, buni, obraznici, dulci, piperați..

 

Editat de Stu'
  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 ore, #&@ a spus:

 

Va multumesc, dragele mele. Si mie mi-a fost dor de voi.

Desi nu obisnuiesc sa dedic la "gramada", astazi voi face o exceptie fiindca asa am simtit nevoia.

Un cantec mai vechi pentru toata lumea.

si, daca tot am intrat in climatul sarbatorilor de iarna, zic si eu precum Oscar Benton:

Craciun fericit tutror!

 

 

Craciun fericit si tie, Lighty!

 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Se pare că vom fugi cât de curând în 2019 (mamă, cum trece timpu', nu-mi vine să cred!). Prilej pentru mine de a-mi dedica o melodie, dacă tot nu-mi dedică nimeni nika :sad: , că deh, io-mi cunosc valoarea, ce mai! :laugh:

Și melodia pe care mi-o dedic, de fapt melodiile, că e vorba de două...Only You

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Vriies a spus:

 Se pare că vom fugi cât de curând în 2019 (mamă, cum trece timpu', nu-mi vine să cred!). Prilej pentru mine de a-mi dedica o melodie, dacă tot nu-mi dedică nimeni nika :sad: , că deh, io-mi cunosc valoarea, ce mai! :laugh:

Și melodia pe care mi-o dedic, de fapt melodiile, că e vorba de două...Only You

 

Uite si de la mine. Si mie imi place sa imi dedic melodii, ca-mi stiu gusturile si nu dau gres.:laugh:

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti Roportalienii:

" Craciunul este perioada in care aprindem focul ospitalitatii in casa si cel al dragostei in inimi. " - Washington Irving
" Colindele de Craciun sunt bogatia sufletului si zambetul ingerilor. " - Betty Marcovici
" Cel mai insemnat " Mos " al literaturii populare romanesti este CRACIUNUL. Desi de data " recenta " avand "doar" 2000 de ani vechime, sarbatoarea Nasterii Domnului a fost asezata ca o suprastructura tematica peste mituri stravechi solare legate de solstitiul de iarna, eveniment numit " Capul mic al Soarelui ";(...). " Zestrea Stramoseasca "- pr. prof. Nicolae Feier : " Chronos- " Batranul timp" a trantit fereastra, si asa destul de opaca, prin care priveam in trecut, faramitand-o in zeci de mii de bucati. Cercetatorul se sileste sa reconstruiasca realitatile vechi ca pe un " mozaic-puzzle" din care lipsesc uneori chiar piesele de baza. Este necesar sa-ti asumi erorile inerente unui astfel de demers si sa socotesti propria lucrare, de tip: " CHRONOGRAPHOS ", doar ca baza de discutie, nicidecum ca realitate istorica suficient probata."
" Linu-i lin" - " Linul " il gasim in mitologia precrestina.
 

 

 

 
 
 
  • Like 4
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×