Sari la conținut
Forum Roportal
Olgutza_04

Ce sa fac?Cum sa procedez?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci,incep si eu mikutza mea poveste de dragoste...Am fakut cunostinta ku un baiat el fiind la armata si mergind la el in vizita am fakut cunostinta ku un alt baiat cu care vorbeam pe net asa din cind in cind(Niku),mi-a plakut foarte tare si am inceput sa diskutam foarte mult pe net vb ku orele si nu ne m-ai saturam unul de celalalt...apoi odata am atins o tema adika tema iubirii si in gluma am scris k-mi place de el...el mi-a raspuns k tot ii place de mine insa cu putin timp in urma suferise o despartire si ink nu poate sa treaca la ACTION...si tot vb vb pina cind la un moment dat a disparut...nu am vb ku el o luna si ceva eu ii scriam el nu-mi raspundea si eu am hotarit sa-i scriu asa un sms de ramas bun...peste cite zile mi-a raspuns pe 30.12.2010 si mi-a propus sa ne vedem,mi-a cerut nr de telefon.bla,bla,bla...eu deja nu mai puteam de fericire,avem impresia ca a cazut toata fericirea si tot norokul pe kapul meu...apoi pe 31.12.2010 ne-am vazut am mers la cafenea...am diskut foarte mult si am konstatat k el nu-mi raspundea deoarece avea foarte multe probleme a fakut accident...etc...acea seara a fost specifica pentru mine...dak kit vb ku el pe net asa il simpatizam insa odata ce ne-am tinut de minutze si mi-a dat un sarut dulce mi-a patruns in inima fara okoliri...apoi ne-am vazut si am mers impreuna la patinuar,ne-am distrat de minune...de Craciun l-am invitat la mine in ospetie...mi-a luat o torta mare si o stikla de sampanie si a venit...i-am fakut kunostinta ku parintii,impreuna am stat la masa si am petrekut foarte bine...si au urmat iar intilniri frumoase,plimbari prin park unde la un moment dat ne-am oprit ambii si am inceput sa dansam vals asa numai noi doi ..noapte si o luna foarte frumoasa pe cer...el este baiatul la care am visat,mereu vesel si acctiv...simt k pe zi ce trece ma indragostesk tot mai tare si mai tare,insa nu sunt convinsa k si el simte la fel si tot ma chinuie gindul la fosta lui iubire si-mi e foarte greu...poate sunt prea insistenta..ii scriam sms si de la inceput imi raspundea la toata insa akum asa nu prea la toate motivind k nu a putut raspunde...insa cind vb park si nimik n-a fost...cind suntem impreuna este minunat,super de tot...insa cind nu suntem ceva ma pune pe ginduri...traiesk un vis foarte frumos si nu as vrea sa ma trezesk din el...as da orice doar ca sa mai stau in el....insa ma tem k acest vis n-o sa dureze mult...ma tem...de aceea va cer ajuotul si sfatul...koom sa fak?koom sa procedez?as vrea sa incerk sa-l fak sa simta si el la fel ca mine insa ma tem sa nu i se para ca sunt insistenta de tot...ma tem pur si simplu ma tem si nu sunt sigura dak m-ai am puterii sa mai sufar de urma altei iubiri pierdute...nu-mi imaginezi mai departe timpul fare el...ar parea absurd k uitati-va avem 21 de zile de cind suntem impreuna dar eu deja nu pot fara el(insa sa nu uitam k 3 luni am vb pe net foarte mult)de ceea am asa sentimente profunde fata de el....ceeee sssaaaaaaa faaakkkk????va rog ajutati-ma...sunt foarte fericita la moment,foarte foarte,am vb ku el si mi-a dat poopiki dulci insa ma tem enorm k o sa-l pierd ma tem...astept sfaturi va rog mult....o sa va fiu recunoscatoare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu draga mea, traiesti o poveste romantica, asa cum numai la 20 o poti trai .

Ce nu inteleg insa , de ce te grabesti sa traiesti intr'un viitor incert, in loc sa te bucuri de prezent ?

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..ceeee sssaaaaaaa faaakkkk????va rog ajutati-ma...sunt foarte fericita la moment,foarte foarte,am vb ku el si mi-a dat poopiki dulci insa ma tem enorm k o sa-l pierd ma tem...astept sfaturi va rog mult....o sa va fiu recunoscatoare

m-ai innebunit cu k-urile tale :(

 

gandeste pozitiv, totul o sa fie bine

traieste momentul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ti s-a stricat tasta C ?

 

peste cite zile mi-a raspuns pe 30.12.2010

am diskut foarte mult

acea seara a fost specifica pentru mine...

odata ce ne-am tinut de minutze si mi-a dat un sarut dulce mi-a patruns in inima fara okoliri... (asta mi-a placut cel mai mult)

mereu vesel si acctiv...

ii scriam sms si de la inceput imi raspundea la toata

va cer ajuotul si sfatul...koom sa fak?koom sa procedez?

nu sunt sigura dak m-ai am puterii sa mai sufar de urma altei iubiri pierdute...

nu-mi imaginezi mai departe timpul fare el...

.o sa va fiu recunoscatoare Cum? :(

 

Eu am inteles ca esti moldoveanca si nu stii a vorbi bine romaneste. Dar, dupa ce ca stalcesti romana, te mai si grabesti cand scrii, mai pui si milioanele alea de k-uri...

Uita-te si tu cum ai scris. Te grabesc turcii? De ce ne vrei raul, ca nici nu ne cunosti. Nu crezi ca ne e si noua greu sa descifram cuneiformele tale?

 

Si acum, la subiect. Ai grija ca dezvolti o paranoia de toata frumusetea. Bea un ceai de tei si calmeaza-te.

Esti cu el, dar sa stii ca n-o sa mori langa el, o sa mai cunosti baieti... sa fii tu sanatoasa.

Nu mai fi asa disperata, ca tocmai asta e reteta sa-l pierzi.

Si tine minte ca nimic nu e vesnic. Totul ia sfarsit, odata si odata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu intelesai cum sta treaba , cu toate ca citii povestea de patru ori .

Cred ca daca nu erau atatea prescurtari , aveam ceva sanse sa inteleg povestea .

Parca armata nu mai e obligatorie de multa vreme , asa ca si povestea de dragoste s-ar putea sa aiba ceva vechime .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand serbeaza fata asta Craciunul? :( A trimis sms-urile pe 30.12 si apoi invitat la masa de Craciun.

 

Poate serbeaza Craciunul pe stil vechi, se potriveste cu datele.

 

nu pot fara el(insa sa nu uitam k 3 luni am vb pe net foarte mult)de ceea am asa sentimente profunde fata de el....ceeee sssaaaaaaa faaakkkk????va rog ajutati-ma...sunt foarte fericita la moment,foarte foarte,am vb ku el si mi-a dat poopiki dulci insa ma tem enorm k o sa-l pierd ma tem...astept sfaturi va rog mult....o sa va fiu recunoscatoare

 

Olga, traieste clipa,bucura-te de ce ai fara sa-ti faci griji ce va fi in viitor. Nesiguranta asta a ta ar putea dauna idilei frumoase pe care o traiesti acum. Ce va fi, va fi, viitorul nu depinde numai de tine, asa ca nu vad de ce sa iti gaci griji.

Editat de Verid

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×