Sari la conținut
Forum Roportal
COPROPRIETAR

Partaj Bunuri comune

Postări Recomandate

Buna seara.

M-am judecat cu un dobitoc fiind exsotul pentru partajarea bunurilor imobile dobandite in timpul casatoriei

s-a pronuntat IAPul instanta a stabilit cota parte dintr-un imobil mie 50 el 50 iar din celalalt imobil mie 90 la suta el 10 la suta. Instanta a constata ca eu am contribuit cu 90 la suta.

Au stabilit cat sa platesc pt expertiza eu cat el eu mai mult bineinteles.

Daca el refuza sa plateasca aceasta taxa si eu platesc partea mea evaluarea se mai face?

El a inchiriat bunurile imobile fara acordul meu nu am putut sa scot chiriasii cu organele abilitate deoarece m-au trimis in instanta.

Acum dupa ce instanta a stabilit cota parte pana la pronuntarea definitiva oare as putea sa imi iau ce este al meu si el sa nu mai intre?

A fost un proces complicat in care m-am aparat singura nu am avut bani pt un avocat.

Am avut dovezi concludente ca numai eu am intretinut imobilele deoarece el a trait pe spatele meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca a inchiriat imobilu cu contract corect, oficial, n-ai ce face, tre sa astepti sa expire contractu.

 

pana in prezent ai vreo hotarare definitiva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A inchiriat fara acte si fara acordul meu.

Pai daca instanta a stabilit deja cota parte a fiecaruia trebuie sa astept pana vine expertul? offf

Da asa ma gandisem si eu ca daca el refuza sa plateasca partea lui d etaxa pt evaluare sa te tii ca trebuie sa platesc eu.

Nu locuiesc cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A inchiriat fara acte si fara acordul meu.

Pai daca instanta a stabilit deja cota parte a fiecaruia trebuie sa astept pana vine expertul? offf

Da asa ma gandisem si eu ca daca el refuza sa plateasca partea lui d etaxa pt evaluare sa te tii ca trebuie sa platesc eu.

Nu locuiesc cu el.

 

te intreb din nou: ai sentinta definitiva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca n-ati facut recurs, nici tu, nici el, mergi la judecatorie, la arhiva si fa-o definitiva si irevocabila.

 

si p-orma poti vorbi despre experti, executori etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×