Sari la conținut
Forum Roportal
Elabina

De ce copilul meu ma condamna ca eu am deschis divortul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa mai aud voci din astea care sustin sus si tare ce bine face copilului divortul.

"E ok sa ne vedem de viata, las ca copiii isi revin ei, se obisnuiesc.

Mai mare e trauma , daca parintii nu se inteleg."

 

De atitea ori am auzit scuza asta lamentabila, incit nu pot decit sa-i fac lasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa mai aud voci din astea care sustin sus si tare ce bine face copilului divortul.

"E ok sa ne vedem de viata, las ca copiii isi revin ei, se obisnuiesc.

Mai mare e trauma , daca parintii nu se inteleg."

 

De atitea ori am auzit scuza asta lamentabila, incit nu pot decit sa-i fac lasi.

Decat sa ai un tata manipulator sau agresiv, mai bine divortul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tata sa imi transmita mie,ca acea persoana iulia nu este prietena lui ci prietena unui coleg de munca si ca ar vrea sa se impace cu mine

Vrea sa se impace cu tine ca vede ca e pe cale sa isi piarda victima. Si un manipulator ar zice si ar promite orice ca sa nu ii plece victima. Sunt doar vorbe, nu il doare nimic sa spuna ca "se va schimba".

"E ok sa ne vedem de viata, las ca copiii isi revin ei, se obisnuiesc.

Mai mare e trauma , daca parintii nu se inteleg."

depinde de la caz la caz.

daca sunt probleme grave (inselat, alcool etc) atunci e mai bine sa se desparta, decat sa ajunga copilul traumatizat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rabbi: Nu am putere si nici rabdare sa citesc pina la sfirsit,topicul....

Mai,fata...."e ceva putred in Danemarca". :rabbi: Eu iti spun ca un om patit:ia-ti copilul cu tine in Italia altfel,il vei pierde.Nu pentru ca va fi manipulata ci,pentru ca ti-l va lua legea.Ai facut prea multe greseli pentru o mama.Daca cineva va vrea sa te lase fara copil o poate face fara niciun efort.Capisci? ;)

Indiferent ce faci cu viata ta,ca vei divorta ori, nu....ca vei trai in tara ori, nu...nu dezlipi copilul de tine nici un minut!Ti-o spune Stan Patitu'... :rabbi: Maine,acel copil nu doar ca-l vei pierde dar,va fi cel mai mare dusman al tau.

Nimeni nu te va intelege si nu iti va da dreptate.In loc sa tii in spate toti trintorii aia,ia-ti copilul linga tine.

Intrebare: :rabbi: de ce nu ti-ai luat si sotul cu tine in Italia,sa munceasca si el? V-ati fi cumparat casa intr-un an...

Daca nu-i place telefonul fiicei tale spune-i ca "nemultumitului i se ia darul!"decit sa te lasi manipulata.

Vezi,din dragoste pentru ea sa nu cazi in alta extrema.

:rabbi: Bafta! Ai nevoie...

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kosmotro, Bagherra - au punctat corect

 

Divorţ. Rapid. Problemele acestea nu se discută cu un copil. Se explică simplu - după cum te sfătuia Flori de c

Editat de Insolit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:rabbi: Nu am putere si nici rabdare sa citesc pina la sfirsit,topicul....

Mai,fata...."e ceva putred in Danemarca". :rabbi: Eu iti spun ca un om patit:ia-ti copilul cu tine in Italia altfel,il vei pierde.Nu pentru ca va fi manipulata ci,pentru ca ti-l va lua legea.Ai facut prea multe greseli pentru o mama.Daca cineva va vrea sa te lase fara copil o poate face fara niciun efort.Capisci? ;)

Indiferent ce faci cu viata ta,ca vei divorta ori, nu....ca vei trai in tara ori, nu...nu dezlipi copilul de tine nici un minut!Ti-o spune Stan Patitu'... :rabbi: Maine,acel copil nu doar ca-l vei pierde dar,va fi cel mai mare dusman al tau.

Nimeni nu te va intelege si nu iti va da dreptate.In loc sa tii in spate toti trintorii aia,ia-ti copilul linga tine.

Intrebare: :rabbi: de ce nu ti-ai luat si sotul cu tine in Italia,sa munceasca si el? V-ati fi cumparat casa intr-un an...

Daca nu-i place telefonul fiicei tale spune-i ca "nemultumitului i se ia darul!"decit sa te lasi manipulata.

Vezi,din dragoste pentru ea sa nu cazi in alta extrema.

:pope: Bafta! Ai nevoie...

 

alt stan patitu :rabbi: (adica eu)

adaug si eu acelasi lucru.....nu trebuie sa te lasi intimidata de situatie,fii sigura ca "Cineva ,acolo sus te iubeste" si are grija de voi ,vei gasi solutii..important e sa VREI!

nu te gandi ca fata te judeca acum,te va judeca mai tarziu...si va fii mai rau!

ai incredere in tine.....

 

Kosmotro, Bagherra - au punctat corect

 

Divorţ. Rapid. Problemele acestea nu se discută cu un copil. Se explică simplu - după cum te sfătuia Flori de c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca ai fost orfana cred ca ai trecut prin multa suferinta. si durerea ta e sincera. Cred ca intelegi multe lucruri pe care oamenii care au familie nu le inteleg iar tu nu stii lucruri pe care le stiu oamenii care au familie. Dar tu poti invata. E ca si cum ai vrea sa construiesti o casa si chiar daca ai toate materialele tot nu poti sa o construiesti pentru ca nu stii cum. Si daca nu o construiesti bine se darama. Dar poti invata. Ceea ce poti face este sa te perfectionezi pe tine. Chiar si acest forum este foarte bun , aici au scris oameni care au trecut prin greutati si care au incercat sa inteleaga de ce sufera, au citit si au impartasit si altora,si-au alocat din timpul scriind invatamintele pe care le-au inteles si intrebarile care i-au macinat. Poti intelege multe. Numai asa poti face ceva pentru fetita ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×