Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Gusturile muzicale

Postări Recomandate

nu toti manelistii asculta acel gen de manele .

 

si nu fumeaza

 

stii diferenta intre gusturi muzicale si ceea ce ii defineste pe oameni ? e abilitatea de adaptare

 

daca eu zic : eu cu ala nu vorbesc ca e incult pot avea surpriza ca poti avea nevoie de el intr-o situatie critica

 

de ce nu vrei sa pricepi ca fiecare OM are calitatile lui ? are ceva de daruit .

 

si incultura are si ea niste cauze:

 

nesansa la educatie

indiferenta

 

 

daca imi vine un manelist si ma jigneste logic ca ma iau de el si-l pun la punct

daca imi vine un manelist si imi vorbeste ca orice om normal ii raspund cuviincios

 

e important sa stabilim limitele tolerantei si ale intolerantei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu toti manelistii asculta acel gen de manele.

 

Ha, ha !!! :kiss: Vrei sa spui ca exista si manele de calitate ? Atunci inseamna ca Marilyn Monroe e Fecioara Maria. :P

 

stii diferenta intre gusturi muzicale si ceea ce ii defineste pe oameni ? e abilitatea de adaptare

 

daca eu zic : eu cu ala nu vorbesc ca e incult pot avea surpriza ca poti avea nevoie de el intr-o situatie critica

 

de ce nu vrei sa pricepi ca fiecare OM are calitatile lui ? are ceva de daruit.

 

In biblie se spune ca Dumnezeu nu umbla cu jumatati de masura. Ori esti bun - ori nu. Nu poti sluji la doi dumnezei. Asa si aici... :kiss:

 

si incultura are si ea niste cauze :

nesansa la educatie

indiferenta

 

Nesansa la educatie se accepta, dar indiferenta nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista un anumit gen de manele cu versuri de dragoste . bine in acceptiunea lor e ceva mai delicat decat varianta eu sunt smecher si am bani

 

argumentele biblice nu ma impresioneaza . partea cu divinul nu il folosesc intr-o polemica . mi se pare ca nu are nici o treaba cu alta. nimeni nu slujeste pe nimeni

 

 

pai tu chiar crezi ca toti au avut sansa la educatie?

 

problema societatii e ca judeca din fotoliul lor de acasa

 

si eu poate o mai fac uneori dar mai constientizez dupa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu asculti manele, dar din moment ce ma contrazici inseamna ca esti de partea inculturii muzicale. Te injosesti singura.

 

Ma injosesc pe dracu.

N-ai inteles nimic, desi - de ce oare? - ma asteptam sa sesizezi sarcasmul.

Nu prea le ai.

 

Te-am contrazis de dragul contrazicerii si pentru ca nu stiam ca e vorba de tine. Nu sunt de partea niciunei inculturi.

Daca mi-as fi amintit ca tu te ascunzi sub acest minunat nou nick, as fi tacut naibii din gura. Nu discut cu cei care sufera de complexul superioritatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai preconceptii gresite . nu toti manelistii sunt niste desfranati . eu am avut curiozitatea si mereu o voi avea sa cunosc tot tipul de oameni . daca pot avea limbaj comun ok . daca nu nu ..

 

si daca sa o luam ca profunzime a desfraului nu trebuie sa fii manelist sa faci asta :P

 

poti avea orgii si pe muzica de calitate

 

Singura parte in care sunt de acord cu tine ca Chopin si Salam nu au nici o legatura . Muzica clasica isi are locul cuvenit . Produce niste stari , niste deschideri

 

pot sa iti zic din experienta proprie ca am cunoscut un tip .. care asculta muzica de calitate foarte cult dar era o javra de om . atata rautate si indiferenta am putut vedea in omul ala

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma injosesc pe dracu.

N-ai inteles nimic, desi - de ce oare ? - ma asteptam sa sesizezi sarcasmul.

Nu prea le ai.

 

Te-am contrazis de dragul contrazicerii si pentru ca nu stiam ca e vorba de tine. Nu sunt de partea niciunei inculturi.

Daca mi-as fi amintit ca tu te ascunzi sub acest minunat nou nick, as fi tacut naibii din gura. Nu discut cu cei care sufera de complexul superioritatii.

 

Din moment ce m-ai contrazis eu asta am dedus. Credeam ca esti de cealalta baricada. Iar complexe de superioritate nu am pentru ca dupa cum ti-am mai spus si tie si lui Sheeva :"Nu sunt nici Dumnezeu si nici vreun iluminat, dar stiu sa fac diferenta intre frumos si urat si stiu sa apreciez lucrurile frumoase care valoreaza cu adevarat."

 

Atat. :kiss:

 

ai preconceptii gresite. nu toti manelistii sunt niste desfranati. eu am avut curiozitatea si mereu o voi avea sa cunosc tot tipul de oameni. daca pot avea limbaj comun ok. daca nu nu...

 

Nu. Nu toti sunt desfranati. Majoritatea... :kiss:

 

si daca sa o luam ca profunzime a desfraului nu trebuie sa fii manelist sa faci asta :kiss:

 

poti avea orgii si pe muzica de calitate

 

Deci esti si tu o desfranata. :P

 

Singura parte in care sunt de acord cu tine ca Chopin si Salam nu au nici o legatura. Muzica clasica isi are locul cuvenit. Produce niste stari, niste deschideri...

 

Nu au legatura, intradevar, dar se pot compara in functie de calitate. :kiss:

 

pot sa iti zic din experienta proprie ca am cunoscut un tip... care asculta muzica de calitate, foarte cult dar era o javra de om. atata rautate si indiferenta am putut vedea in omul ala

 

Pai de asta ti-am dat ex. cu Dumnezeu si cu jumatatile de masura. E valabila faza si in cazul acesta. :kiss:

Editat de Sanctuera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu te-am contrazis ca legi calitatea muzicala cu calitatea umana

 

 

atata tot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sheeva si Sanctuera, 24 de ore conturi suspendate.

 

Topicul asta se dorea a fi altceva, nu o discutie despre manele. Cred.

Puteti continua aici, oricum topicul asta nu a venit cu nimic nou.

 

Inchis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×