Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Gusturile muzicale

Postări Recomandate

Discutam cu cativa useri de pe lista mea de mess si ei sustineau cu tarie ca gusturile muzicale nu se discuta deloc si de altfel niciun fel de gust nu se discuta, insa eu sunt de alta parere si am si argumentele necesare.

 

Voi ce spuneti ? Se discuta sau nu ?! :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se discuta . Dar ele te pot apropia sau nu de o persoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se discuta ! E diferenta mare intre rocker ,houser si manelist !

 

rocker>houser>manelist.

 

 

 

Nii măăăă :pardon: . Tu esti Mirada Dicovici :roll:

Editat de Obselete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu se discuta.

 

Daca de ex. ai fi pusa sa alegi intre Chopin si Florin Parizer - ce ai alege ? Tine cont ca alegerea asta spune totul despre tine. Eu unul nu pot fi de acord ca o melodie proasta sa fie pusa la rang de valoare spirituala. Asta nu vreti sa intelegeti cei mai multi dintre voi - ca exista melodii de calitate care arata cultura unui om si melodii proaste care arata prin opozitie incultura unui om. Deci gusturile se pot discuta si inca cum... :pardon:

 

Dar ele te pot apropia sau nu de o persoana...

 

Bineinteles ! Unii se apropie intre ei prin incultura - altii prin cultura. Intre cele doua tabere e un zid inalt de cativa kilometri. :roll:

 

Se discuta ! E diferenta mare intre rocker, houser si manelist !

 

rocker>houser>manelist.

 

Da. Exact asta vroiam sa spun si eu ! ^_^

Editat de Sanctuera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta nu vreti sa intelegeti cei mai multi dintre voi

 

De-aia existati voi astia, iluminatii, ca sa fiti calauza pasilor nostri in intunericul nestiintei, ca un far in ceata pentru vapoarele care se lupta cu valurile involburate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De-aia existati voi astia, iluminatii, ca sa fiti calauza pasilor nostri in intunericul nestiintei, ca un far in ceata pentru vapoarele care se lupta cu valurile involburate.

Ia spune tu ceva on-topic ! Cum e cu gusturile si genurile muzicale ?

 

Tie ce gen iti place ? :pardon:

Editat de Obselete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De-aia existati voi astia, iluminatii, ca sa fiti calauza pasilor nostri in intunericul nestiintei, ca un far in ceata pentru vapoarele care se lupta cu valurile involburate.

 

Pai daca v-ati ars la bec - eu ce sa va fac ?! :pardon: Fara suparare ! Dar daca tu esti de partea inculturii muzicale gen manea - muzica de petrecere pentru betivi etc. atunci imi pare sincer rau pentru tine ! Esti ca si pierduta...

 

P.S. Nu sunt un iluminat, dar stiu sa fac diferenta intre frumos si urat si stiu sa apreciez lucrurile frumoase care valoreaza cu adevarat. :roll:

Editat de Sanctuera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ca si pierduta??? Pe bune???

Pai salveaza-ma tu, hai.

Fa-ma sa nu-mi mai doresc sa ascult manele. Convinge-ma ca .. ce asculti tu, apropo? - e muzica pe care trebuie s-o ascult, pentru cultura si binele meu in mijlocul acestei societati manjite de incultura muzicala gen manele.

 

 

Mirada :pardon:

 

am crezut ca e vreo pitzipoanca de-asta care se da cunoscatoare... Si doar m-am uitat sa vad cine e cu nick-ul asta, acum ceva vreme...

 

Anyway.. nu, nu ascult manele, era doar asa, pentru expresia "cei mai multi dintre voi", cum le place unora (tu inclus) sa exagereze, sa generalizeze si sa se puna deasupra .. celor mai multi dintre noi.

 

Ia spune tu ceva on-topic !

 

Da' tu cine esti, tusierul? Sau de la galerie?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
P.S. Nu sunt un iluminat, dar stiu sa fac diferenta intre frumos si urat si stiu sa apreciez lucrurile frumoase care valoreaza cu adevarat. :roll:

Dar tu cine esti, Dumnezeu? Cine te crezi incat esti in stare sa dai verdicte absolute si ii judeci pe altii dupa gusturile tale? Un psihiatru/psiholog te-a vazut recent?

P.S. Nu te grabi, nu ascult manele. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×