Sari la conținut
Forum Roportal
Master_Best

Cum se configureaza Outlook 2003?

Postări Recomandate

Este important de stiu unde ai contul respectiv de e-mail?

Daca este pe yahoo trebuie ca sa platesti pentru a obtine adresa de pop3 si acelasi lucru este valabil

pentru aproape toate companiile care ofera servicii de e-mail gratuite.Poti viuzualiza si trimite e-mailuri doar

acesand adresa web a respecivei companii.

Este foarte usor de configurat M.Outlook 2003 dar pentru configurare ai nevoie de anumite informatii.

ex: unde se afla contul de e-mail?, de cine este gazduit?, cunosti IP-urile serverului de e-mail?, este un server local?.............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pop3 sucks !

 

Eu nu-l folosesc din cauza virusilor si spyware-urilor pe care le poti gasi intr-un simplu e-mail. Daca te gandesti ca esti cat-de-cat "protejat" daca le citesti accesand contul de e-mail via http sau ssh nu vreau sa ma gandesc ce scenarii urate pot avea loc daca downlodezi acele e-mailuri direct pe calculatorul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ALX

majoritatea firewall-urilor au protectie pop si smtp, kiar si uni antivirusi, nu o sa ai probleme cu minik daca iti configurezi un program de pop!

Eu folosesc asa:

Outpost firewall

F-prot antivirus

Trillian ca program de chat si verificare pop (are plugin pentru pop)

Mozila Tunderbird ca program de pop

conturile folosite sunt pe RDS care l-am primit odata cu abonamentul, si un cont la googlemail care e singurul portar de e-mail care are pop gratuit

E foarte practic cu e-mail pe pop fiinca merge mai rapid ca cele pe http si ai multe optiuni de editare + nu trebuie sa stergi e-mailuri fiinca le ai la tine pe hdd

pana acuma nu am avut probleme cu virusi sau altceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi apare urmatorul mesaj cand deschid outlook-ul.

"there was a problem reading one or more of your remainder.some remainder may not appear.cannot locate recurrence information for this appoiment"

 

 

daca i-a mai dat cuiva acest mesaj si stie rezolvarea sa posteze aici.

 

multam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×