Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Ce ati invatat din aceasta incarnare?

Postări Recomandate

.........

Binenteles ca am invatat ce stie toata lumea, adica sa nu ma ating de ceva incandescent, sa nu traversez pe rosu (pe asta o mai sar), sa nu sar de la etaj, sa mananc daca imi e foame si sa beau daca imi e sete, e si multe, multe altele.

In fapt, nu am invatat nimic, nimic cu adevarat deosebit, de aceea sunt foarte nedumerit de mine, cum oare am reusit sa invat atatea lucruri ce mi/au devenit obisnuinte, patarnuri, conditionari mai ales negative, si nu am reusit sa invat singurul lucru esential, anume sa fiu liber atat in privinta trairilor conceptuale, cat si a trairilor afective. :stars:

Editat de Numenume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am invatat ca minciuna tot mai exista, ca ipocrizia e la fel, ca de fapt nu s-a schimbat decat data, :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In aceasta "incarnare" , am invatat ca exista oameni care deschid topice cu subiecte in care nu cred numai pentru a rade de cei care cred/le accepta si posteaza si pentru a-si dovedi inca o data cat de destepti sunt ei si cat de marginiti sunt ceilalti.

:clapping:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat ca natura e cruda si te obliga sa respecti anumite legi pe care poate nu vrei neaparat sa le respecti. Data viitoare o sa am grija sa ma reincarnez intr-un robot lipsit de sentimente, dar interesat a descoperi legile Universului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

What's the point??? Am invatat ca nu are sens sa vorbesti despre astfel de lucruri cu cei care nu stiu si nu inteleg nimic decat sa ia in deradere insasi existenta umana si a intregii creatii la un loc.

Un batran Navajo mereu imi zicea ,ca si cum sa fiu atent in viata si sa tin minte urmatoarele:

 

" You cannot wake a person who is pretending to be asleep."

 

See you in another life

 

Peace

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu am avea sentimente nu am fi fericiti :)

Da, dar daca n-ai sansa sa fii fericit, esti automat trist. Si decat trist, mai bine lipsit total de sentimente. Si oricum, daca as fi prin insasi structura mea lipsit de sentimente, nici macar nu mi-as putea IMAGINA ce e aia fericire, deci n-as pierde nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×