Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Ce ati invatat din aceasta incarnare?

Postări Recomandate

E infiorator cite idiotenii pot crede oamenii. Reincarnare, reinosare, reimpielare, reinviere, e jalnic.

PA, am dat titlul acestui topic INCARNARE, tocmai ca sa se refere la aceasta viata. Reincarnarea era doar un joc de ipoteze, ca sa fie mai funny.

 

Asa ca astept si parerea ta: ce ai invatat tu din aceasta viata?

 

Celorlalti le multumesc pentru feedback, e foarte relevant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am invatat ca e SINGURA reincarnare, data de 2 celule, materna si paterna, din care m-am "reincarnat" eu. Si ca dupa ce ma descarnez prin incetarea anabolismuli, nu ma mai reincarnez cit ii haul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am invatat ca e SINGURA reincarnare, data de 2 celule, materna si paterna, din care m-am "reincarnat" eu. Si ca dupa ce ma descarnez prin incetarea anabolismuli, nu ma mai reincarnez cit ii haul.

OK. TU spui ca ai invatat ca exista o singura viata, dupa care neantul.

Dar in afara de asta?

Ai trait mult, trebuie sa mai fi invatat ceva din aceasta viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am invaţat de la stupid_me că te poţi bucura de viaţă si fără erecţii matinale ! :roll:

Daca nu ai erectii matinale esti cam impotent. Cum te poti bucura de viata in aceste conditii? Destul de greu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cei ce cred in reincarnare spun ca fiecare viata e o sansa pentru a evolua, a invata.

 

Mi se pare curios ca desi inveti, totusi nu mai tii minte nimic atunci cand te incarnezi (asta in cazul in care teoria reincarnarii e adevarata). Daca nu mai tii minte nimic din fostele vieti, atunci unde mai e progresul, cunoasterea, invatarea?

 

Dar, luand reincarnarea in sens metaforic, ca o poveste arhetipala, intrebarea mea este:

 

ce ati invatat pana acum din actuala voastra viata?

unde sunteti cu cunoasterea in acest moment?

 

 

Eu, de exemplu, am invatat:

- sa nu am incredere in vorbe, nici macar in cel mai bun prieten ori o ruda (testez totul)

- sa pretuiesc ceea ce mi se ofera, chiar daca nu e in conditiile la care am visat, chiar daca omul care ofera are si defecte

- sa pretuiesc viata, chiar daca nu e cum imi doresc

- sa urasc minciuna

 

 

Voi?

-sa traiesc si sa ma bucur de MOMENT- el nu se mai intoarce, trebuie sa pretuiesti conjunctura, este UNICA SI IREVERSIBILA.

-sa traiesc ACUM- ziua de maine poate fi cea in care sa-ti para rau de tot ce n-ai facut ieri

-Sa nu iau VIATA prea in SERIOS pentru ca oricum nu ies viu din ea

-sa pretuiesc tot ce inseamna viata si sa NU URASC NIMICA. Sub nici un motiv!

-Sa privesc si sa ma bucur

- Si inca n-am invatat sa nu am regrete, dar fac progrese serioase

 

 

Am invaţat de la stupid_me că te poţi bucura de viaţă si fără erecţii matinale ! :soc:

Poate esti genul care are...greturi matinale... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu ai erectii matinale esti cam impotent. Cum te poti bucura de viata in aceste conditii? Destul de greu!

Am noroc că sunt asexual ! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce am facut ultima data, totul poate sa fie nou sau sa fac aceleasi greseli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×