Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Cifre care se repeta - ce inseamna?

Postări Recomandate

Mai multe persoane mi-au spus ca au remarcat in ultimii ani ca atunci cand vor sa vada cat e ceasul (la computer sau ceasuri cu afisaj electronic) vad ore formate din cifre care se repeta: 1:11, 2:22, 3:33, 4:44, 5:55.

Sau 11:11, 22:22, etc.

Precizez ca nu e din cand in cand asta, caci atunci ar fi firesc, ci e mereu.

 

M-au intrebat ce semnifica asta, era destul de deranjant de la un moment dat, pentru ca devenea previzibil.

 

Eu nu am stiut ce sa raspund.

M-am uitat pe net si pe un blog ocult se dadea explicatia: "persoane rapite de zane". Altceva nu am gasit.

 

Aveti alte piste de interpretare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce zane?

 

se spune ca cifrele au o anumita vibratie . te uiti frumusel intr-o carte de numerologie si vezi acolo simbolistica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai multe persoane mi-au spus ca au remarcat in ultimii ani ca atunci cand vor sa vada cat e ceasul (la computer sau ceasuri cu afisaj electronic) vad ore formate din cifre care se repeta: 1:11, 2:22, 3:33, 4:44, 5:55.

Sau 11:11, 22:22, etc.

Precizez ca nu e din cand in cand asta, caci atunci ar fi firesc, ci e mereu.

 

M-au intrebat ce semnifica asta, era destul de deranjant de la un moment dat, pentru ca devenea previzibil.

 

Eu nu am stiut ce sa raspund.

M-am uitat pe net si pe un blog ocult se dadea explicatia: "persoane rapite de zane". Altceva nu am gasit.

 

Aveti alte piste de interpretare?

 

De fiecare data cand mi se intampla asta si simt ceva ciudat in aer, ma uit in Biblie, iau toate cartile, capitolul 11, versetul 11, sau capitolul2, versetul 22. Pot fi si douazeci de rezultate. Unul din ele este raspunsul la intrebarea care ma framanta in acea zi.

Editat de Verid

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi se intampla de multe ori chestia asta, dar nu mereu....probabil o fi vreo coincidenta ciudata....

sau intr-adevar or fi avand vreo semnificatie numerele alea....io stiu? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum depinde pe plan stiintific nu prea au vreo semnificatie dar daca ne ducem pe planul divin etc...(culturi) au din nou alta semnificatie .Parerea mea ...ramane la decizia noastra ce sa credem si ce sa nu credem :o::bye:

Editat de Code

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca se simte singura. Vorbeste de una singura.

 

Eu am avut ceva legat de cifra 25. Apoi repetat, cu aceeasi cifra, dar continua si dupa...26, etc.

Prima a fost 25 12 1989.

Dupa citiva ani am realizar. Se oprise, obsesia cu 25, si aparuse din nou. Nu ii dadeam eu importanta. dar cineva ma sfatuia sa merg la....

Eram stapin pe mine. Ce cifra :pardon:

Am stat cu ea pe neuroni, pina pe 26 12 2004. A incetat bineinteles. dar tot asa dupa un timp am realizat. Si nu mi-a venit sa cred, ce a fost.

In plus inainte cu ceva zile de acel 2004, am visat ceva legat de tsunami, dar si gerul inceput cam pe 15 1 2005. Ceva amestecat, dar f clar. E lung.

 

Se banuie ca cutremurul din 26 12 2004 a fost provocat de o supernova, al carei efect a ajuns pe 25 12 2004, si s-a produs ceva ce a intirziat efectul. 24 h. dar e doar o ipoteza.

 

Deci sa nu va obsedeze cifrele, ca tot aia e. Nu ai cum sa-ti dai seama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai multe persoane mi-au spus ca au remarcat in ultimii ani ca atunci cand vor sa vada cat e ceasul (la computer sau ceasuri cu afisaj electronic) vad ore formate din cifre care se repeta: 1:11, 2:22, 3:33, 4:44, 5:55.

Sau 11:11, 22:22, etc.

Precizez ca nu e din cand in cand asta, caci atunci ar fi firesc, ci e mereu.

 

M-au intrebat ce semnifica asta, era destul de deranjant de la un moment dat, pentru ca devenea previzibil.

 

Eu nu am stiut ce sa raspund.

M-am uitat pe net si pe un blog ocult se dadea explicatia: "persoane rapite de zane". Altceva nu am gasit.

 

Aveti alte piste de interpretare?

 

Este o punere in legatura cu energia timpului, si totodata un moment plin de gratie ce poate fi fructificat prin transcenderea acestei energii a timpului, patrunzand cu constiinta dincolo de ea ,unde se afla Dumnezeu.

 

Acest fenomen apare la fiintele care de regula se integreaza armonios in univers si fac cat mai des Voia lui Dumnezeu, sau participa constient sau nu la Marele Plan al lui Dumnezeu Tatal.Pentru ele totul se petrece la timpul sau si ele observa astfel ca "au noroc" mereu in tot ceeea ce fac. Ele nu intarzie, nu pierd trenul sau autobuzul...etc. Acest fenomen este natural, deoarece Dumnezeu nu greseste niciodata si Planul Sau e perfect.

 

Acest fenomen arata ca ceasul nostru biologic e acordat, sau se acordeaza in mod automat la ritmul Macrocosmic, si reflecta un mecanism special ce se desfasoara la nivel subconstient mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×