Sari la conținut
Forum Roportal
Brian87

Casatoriile homosexuale in Romania

Postări Recomandate

...si uite asa ai jignit milioane de oameni care s-au cununat religios in numele crestinismului.

Ce ar fi sa nu o mai faci?

M-am referit din punctul lor de vedere nu al unui heterosexual crestin. Am si eu membri de familie care sunt cununati crestineste si nu sunt de opinie ca sunt retardati, pentru simplul fapt ca din perspectiva lor ceea ce cred ei este adevarat, ca atare urmeaza dogma in care au credinta, dogma care incurajeaza casatoria in defavoarea precurvirii sau a concubinajului.

Dar din perspectiva unui gay, care e constient ce propovaduieste religia in legatura cu orietarea lui sexula, da, e retardat sa vrea sa se cunune religios. Pentru ce ar vrea un gay, o cununie religioasa in numele unei deitati care-l considera o abominatie si i-a rezervat un loc de cinste in Iad ? Zi si tu. Imi mentin opinia ca acel gay ar trebui sa fie dement la minte.

 

Deci sa nu confundam sau sa amestecam merele cu perele.

Daca spuneam ca e retardat ca omul in general sa vrea sa se cunune religios, asta ar fi fost intradevar o jignire la adresa tuturor crestinilor cununati in biserica. Din moment ce eu ma refer doar la gay, nu vad unde e ofensa.

Sper ca m-am facut inteleasa mai bine de data asta.

 

... li se falfaie gaylor de crestinism ... Trebuie sa fie retardati sa vrea sa se cunune religios
Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cum naiba poti pune pedofilia si homosexualitatea pe acelsi plan? E ca si cand nu ai face deosebirea intre viol si sex liber consimtit.

 

Am specificat intr-o postare anterioara ca nu ma refer la legalitatea faptelor. Am facut asocierea elminand consecintele, gravitatea faptelor si faptul ca un copil este incapabil intelectual si emotional sa ia decizii in sensul asta, incercand sa gasesc un argument pozitiv pedofiliei care sa fie bazat pe aceleasi dovezi logice, juridice, psihologice pe care se bazeaza si dovezile studiilor care demonstreaza ca acceptarea parintilor homosexuali este ceva benefic.

 

Sunt oameni care, in afara dorintelor sexuale, se indragostesc de copii. Crezi ca nu exista pedofili care pot demonstra psihologic si juridic ca pedofilia este o sexualitate ca si heterosexualitatea si homosexualitatea, bazandu-se pe aceleasi argumente ca si cele invocate pentru acceptarea parintilor homosexuali?

Editat de Gheorghita123

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum descrii crestinismul. Apreciez totusi ca incerci sa o intorci...

Nu are rost sa continuam discutia.

Bydy, daca nu ma insel opiniile fiecaruia despre o religie anume, un cult, o doctrina politica, mentalitate, ideologie, intra la capitolul libertate de expresie sau nu ? Daca ma insel si acest forum cenzureaza opiniile negative legate despre aceste lucruri, atunci spune-mi, ca sa-mi pun botnita data viitoare cand sunt tentata sa exprim ceva.

Crede-ma nu sunt adepta al mult popularului joc dea intoarselea, deci faze din astea cu "incerci sa o intorci" nu se leaga la mine. Spun ce am de spus, ca de obicei, fara sa fiu interesata de ce gandeste unul si altul despre mine, si cand am impresia ca sunt inteleasa gresit explic. Nu confunda clarificarea cu eschivarea. Nu prezinta absolut nici un beneficiu sau avantaj pentru mine personal sa ma eschivez / justific in fata cuiva pe forumul asta, dar cand ceea ce spun imi este interpretat gresit am dreptul macar sa clarific. Daca urasc un lucru cu patima este ca cuvintele mele sa fie rastalmacite si interpretate cum bate vantul fiecaruia. Cand am ceva de zis o fac direct, nu ma ascund in metafore, analogii, alegorii si subtilitati. Daca vroiam sa spun ca crestinii sunt retardati O SPUNEAM DIRECT fara sa ma ascund in mesaje de genul celui de mai sus.

Cat despre cum descriu eu crestinismul, alea sunt opiniile mele. La fel ca si celelalte religii este una intoleranta si vicioasa pe alocuri.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu putem elimina consecintele, pt ca SI ele fac diferenta.

Cat despre argumente pozitive, si un criminal le poate gasi in actiunile lui.

Despre ce vorbim?

 

Poate in mintea lor.

Eu sunt de acord, dar faceam asocierea incercand sa demonstrez ca astfel de argumente pozitive se aduc si cand se considera ca acceptarea adoptiei la homosexuali este normala in anumite conditii, chiar daca acei copii sunt la fel de incapabili emotional si intelectual sa ia decizii in sensul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba poti pune pedofilia si homosexualitatea pe acelsi plan? E ca si cand nu ai face deosebirea intre viol si sex liber consimtit.

 

Este o realitate faptul ca pe lista de obiective a lobby-ului gay, inca din anii 70, se afla eliminarea legilor cu privire la varsta minima a consimtamantului sexual. Nu schimbarea lor, ci eliminarea.

 

Contrar a ceea ce spunea Luigi pe alt topic, grupuri pedofile ca NAMBLA sunt acceptate la paradele si evenimentele LGBT.

 

Intre pederastie (foarte raspandita in comunitatea gay) si pedofilie uneori nu mai e decat un pas, daca ne intoarcem la ideea cum ca odata inceputa pubertatea, copilul devine adolescent si emana feromoni, care genereaza atractia sexuala a altora pt el. Unii copii isi incep pubertatea foarte devreme acum, chiar la 8 sau 9 ani. Conform unbor persoane (inclusiv gay), odata ce feromonii incep sa fie emanati, este natural ca o persoana de orice varsta sa simta o atractie sexuala fata de acel copil. Deci problema e delicata si cu multe nuante de gri, din perspectiva lor, nu e vazuta in alb si negru.

Orice ar spune unii, pentru mine o relatie intre un barbat de 40-50 de ani si un baiat de 15 este pedofilie, desi el e adolescent si nu copil, pentru ca la o asemenea diferenta de varsta, clar are loc manipularea baiatului de catre barbat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...eliminarea legilor cu privire la varsta minima a consimtamantului sexual. Nu schimbarea lor, ci eliminarea.

...grupuri pedofile ca NAMBLA sunt acceptate la paradele si evenimentele LGBT.

Intre pederastie (foarte raspandita in comunitatea gay) si

Ignorati astfel de minciuni ordinare.

 

Am intrat pe multe site-uri ale activistilor gay, dar nici unde nu este mentionata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ignorati astfel de minciuni ordinare.

 

Am intrat pe multe site-uri ale activistilor gay, dar nici unde nu este mentionata încurajarea pedofiliei sau eliminarea vârstei minime de consimtamânt, de asemenea am participat la mai multe parade ca dânsa si sunt complet interzise asociatiile care încearca sa promoveze alcoolul, tigarile, pedofilia, zoofilia etc.

 

Pedofilii au devenit foarte indrazneti si chiar au un sprijin din partea unor psihiatri/psihologi influenti. Au inceput sa militeze oficial pentru cauza lor. Exista activisti LGBT cunoscuti, care acum militeaza si ei pentru ''drepturile pedofililor''. Unul dintre ei este un homosexual numit Jacob Breslow. Pe numeroase site-uri este descris ca un fel de erou, un luptator neobosit pentru libertate, victimizat, declarand ca din cauza societatii a incercat sa se sinucida samd. Este un om popular,respectat, admirat.

 

http://lgbthmuk.blogspot.com/2007/08/my-journey-from-scared-teen-to-gay.html

 

http://www.pointfoundation.org/scholars/scholars07/breslow.html

 

Si totusi, participand la conferinta din august, din Baltimore, pentru normalizarea pedofiliei, este autorul urmatoarelor idei, dupa cum relateaza cineva care era de fata:

 

Self-described “gay activist” and speaker Jacob Breslow said that children can properly be “the object of our attraction.” He further objectified children, suggesting that pedophiles needn't gain consent from a child to have sex with “it” any more than we need consent from a shoe to wear it. He then used graphic, slang language to favorably describe the act of climaxing (ejaculating) “on or with” a child. No one in attendance objected to this explicit depiction of child sexual assault.

Jacob Breslow, care se recunoaste ca ''activist gay'', a facut afirmatia ca (,) copiii pot in mod corect sa fie ''obiectul atractiei noastre''. A continuat sa se refere la copii ca la obiecte, sugerand ca pedofilii nu au nevoie de cosimtamantul unui copil pentru a face sex cu el (folosind cuvantul IT) mai mult decat au nevoie de consimtamantul unui pantof pentru a il purta. Apoi a folosit un limbaj grafic de argou pentru a descrie favorabil actul de a ejacula ''pe sau cu'' un copil. Nici un participant nu a avut obiectii la aceasta descriere grafica a molestarii unui copil.

 

Omul asta a fost si a vorbit acolo.

 

http://www.wnd.com/?pageId=336869

http://b4uact.org/science/symp/2011/speaker/abstracts.pdf

 

De asemenea, grupul pedofil NAMBLA a facut multa vreme parte din International Lesbian and Gay Association, care i-a tras un sut in fund numai cand a avut de pierdut serios dpdv al imaginii.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/North_American_Man/Boy_Love_Association#Relations_with_LGBT_organizations

Editat de Finnian
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce acte trebuie sa depunem daca eu si sotul meu vrem sa facem casatorie homosexuala? Am facut casatorie traditionala, am vrea sa stim cum anume s-ar schimba viata noastra daca ne casatorim homosexual? Certificatul nostru de casatorie e roz. Asta ce inseamna? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Editat de Aseneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×