Sari la conținut
Forum Roportal
Brian87

Casatoriile homosexuale in Romania

Postări Recomandate

Eu cred ca e din cauza ca nu ma simt amenintata in nici un fel in sexualitatea mea de existenta altora...

 

O marturie ce valoreaza mai mult ca orice explicatie elucubranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

"I'm a supporter of gay rights. And not a closet supporter either. From the time I was a kid, I have never been able to understand attacks upon the gay community. There are so many qualities that make up a human being... by the time I get through with all the things that I really admire about people, what they do with their private parts is probably so low on the list that it is irrelevant."

 

Paul Newman

 

Desemenea sustin cauza.Sa se inteleaga, nu manifestarile stradale, provocarile. O simpla relatie intre doi/doua, in casa lor....cred ca ar trebui sa fie legala si sa aiba absolut aceleasi drepturi ca si cei hetero implicati intr-o relatie. Vorba aia, noul Cod recunoaste concubinajul....deci am putea face ceva si in asta.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar pana sa fie inventat dumnezeu, de ce a fost totul bine? de ce se puteau intelege toti, si nu aveau probleme cu homosexualitatea, ci dimpotriva unii o incurajau?

 

Cat de sigur esti ca era asa? La care parte a istoriei umanitatii te referi si unde anume pe mapamond? Si la care ''dumnezeu'' te referi, ca au fost inventati multi.

 

Sunt puţine lucruri despre care nu am o părere :P , dar ăsta e unul dintre ele :yes:

 

Am remarcat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un singur lucru ma deranjeaza. deja nu mai e o problema, lumea stie, ii accepta, nu mai sunt anii 60-70-80 cand erau dati afara din army si de la joburi, so e cazul sa incetam cu gayparade-urile. eu nu ies sa urlu ca-s hetero

 

Exact.

 

Dar in SUA si UK, ''diversitatea'' e sarbatorita pana si in scoli si gradinite. Exista grupuri de minori care participa in mod organizat la evenimentele gay, prin scoala. E de groaza cand te gandesti ca grupuri ca NAMBLA (explicatie mai jos) participa deasemenea.

 

http://www.roportal.ro/discutii/topic/87946-conferinta-pentru-normalizarea-pedofiliei/page__p__1060689367__fromsearch__1#entry1060689367

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce am observat eu asa, in timp: Ca femeile sunt in general mult mai deschise la ideea de homosexualitate decat barbatii. Si nu ma refer aici la ideea de a fi homosexual, ci la faptul de a tolera si accepta relatiile celorlalti. De ce-o fi asa???

Ai dreptate. De ce, este asa nu stiu, dar am observat si eu chestia asta.

Daca in gluma spui unei femei "tu lesbiano" nu va reactiona asa negativ sau chiar violent cum ar reactiona un barbat daca-i spui " ba homalaule" . :lol:

 

 

Dacă copilul meu ar fi martor la o astfel de scenă, nu știu cum aș reacționa. Nu prea ortodox, cu siguranță.

Dar hai sa spunem ca al tau copil ar fi protagonist in acea scena, nu martor...cum ai reactiona fata de el ? :think:

Editat de Despicable Me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, binenteles! :lol: Dar femeile accepta si relatiile intre barbati mai usor, ai prins ideea, nu?

 

Acuma, asta as fi eu foarte curios sa aflu, ce izvor au acele rabufniri violente la (unii) barbati! E ceva ce ma depaseste complet. Recunosc, pus in fata tandretei intre doi tipi, si eu intorc capul, ma surprinde, nu sunt obisnuit. Dar nu imi vine sa dau cu pumnul! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate. De ce, este asa nu stiu, dar am observat si eu chestia asta.

Daca in gluma spui unei femei "tu lesbiano" nu va reactiona asa negativ sau chiar violent cum ar reactiona un barbat daca-i spui " ba homalaule" . :lol:

 

Pentru ca relatiile sexuale intre femei nu par asa dezgustatoare ca cele intre barbati. Sunt multe femei hetero care se tin de mana, se pupa, se imbratiseaza, etc. Barbatii hetero nu fac asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe femei hetero care se tin de mana, se pupa, se imbratiseaza, etc. Barbatii hetero nu fac asta.

Ba da. In orientul mijlociu. :rot:

Exceptie face tinutul de mana.

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×