Sari la conținut
Forum Roportal
Adeeadeea

Deranjarea linistii publice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua! Zi de zi si noapte de noapte, de vreo 10-15 ori pe zi cel putin, o doamna in varsta, bolnava, care locuieste cu fiul ei, un etaj mai jos de noi, urca la noi pe palier, urla cat o tin puterile, bate in usile oamenilor, trage de clantele acestora, si credeti-ma, are o forta de neimaginat... si face toate astea cam jumatate de ora-o ora, timp in care ies vecinii, rand pe rand, nemaisuportand s-o tolereze, incercand s-o trimita la ea acasa. Nici o sansa, bineinteles. Lucrurile se tot repeta. Nu stim ce sa facem. Fiul ei lucreaza, vine seara acasa, dar nu in fiecare seara. Nu se ocupa de dansa, nu are grija de ea. Am sunat la 112, am chemat politia, dar nefiind fiul dansei acasa, n-au avut ce sa faca. Nu stiu incotro sa ne indreptam si ce sa facem. Lucrurile acestea se intampla de ani buni. Noi ne-am mutat aici de 1 an, dar nu mai suportam. Vecinii au tot chemat politia, fara reusite bineinteles. Pe domnul ofiter de proximitate, nu-l gasesc, el avand programul pana la orele 16:00, eu ajung acasa la ora 19:00 cand o prind pe doamna bolnava in plina activitate. Acest ritual al dansei de a innebunii vecinii, se intampla si la ora 3-4-5 dimineata. Credeti-ma, e de nesuportat. Am reusit si am vorbit si cu fiul acesteia. Care se plange ca n-o poate inchide in casa, deoarece a facut-o asta-vara si doamna a vrut sa se arunce de la balcon. Politia i-a spus ca daca mai face asta, el va suporta consecintele. Mi-a spus ca a apelat si la asistenta sociala fara reusite. I-am spus ca nu-l cred. Ceva se poate face... dar ce? Dansul se plange ca nu are bani, ca ii trebuie vreo 20 de milioane ca s-o interneze intr-un azil. Bani de care nu dispune.

Ideea majora este ca doamna este in grija dansului,a fiului dansei, acesta facandu-se vizibil ca n-o poate avea in grija. Noi ca si vecini, nu putem sa continuam s-o suportam. Ce putem face in acest sens? Eu lucrez in presa, si ma simt depasita de aceste evenimente. Va rog, spuneti-mi cum sa abordez problema si ce-as putea rezolva ca doamna sa nu mai deranjeze linistea publica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scorpionul Rosu nu prea cred . Doar sa ii cumpere medicamente dar atat . La spital e urat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceiasi solutie ca si a scorpionului,spitalul psihiatric,dar ce puteti face pentru a fi internata.... plingeri plingeri si iar plingeri,si trebuie sa demonstrati ca persoana data reprezinta un pericol social.... puteti apela si la actiuni mai putin ortodoxe pentru a demonstra acest fapt.dar ... riscant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci batrana ii senila, 100% nu ii mai functzioneaza etajul superior sa spun asa... daca spunetii ca bate in usi si dimineata puteti foarte bine sa il amenintzatzi pe fiul dansei ca daca nu o interneaza intr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea majora este ca doamna este in grija dansului,a fiului dansei, acesta facandu-se vizibil ca n-o poate avea in grija. Noi ca si vecini, nu putem sa continuam s-o suportam. Ce putem face in acest sens? Eu lucrez in presa, si ma simt depasita de aceste evenimente. Va rog, spuneti-mi cum sa abordez problema si ce-as putea rezolva ca doamna sa nu mai deranjeze linistea publica?

Cand spui in grija lui, ce inseamna asta ?

Legal, sau doar ca o simpla obligatie ?

 

Pentru inceput poti depune o plangere la politie, si politistul de proximitate va trebui sa rezolve cumva asta.

Apoi...veti vedea, ce si cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×