Sari la conținut
Forum Roportal
Beatrice73

Hipoacuzie mixta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sotul meu a fost diagnosticat in aceasta seara de catre o doamna doctor ORL din Braila cu diagnosticul de hipoacuzie mixta. Acest diagnostic ne-a speriat foarte tare, din explicatiile doamnei doctor am inteles ca nu exista tratament de vindecare si ca rezultatul in timp va fi de pierdere a auzului.

Sotul meu are 40 de ani si de acum 4 luni acuza tiuit continu in urechi,mai intens pe partea stanga si ameteli.De trei ani lucreaza ca sunetist dar el considera ca zgomotele la care a fost supus nu au fost atat de puternice incat sa-l deranjeze foarte tare. De asemenea mentionez ca in trecut nu a avut traumatisme sau otite. Pe data de 23 dec 2010 a mers la primul control orl unde i s-a prescris tratament cu Betaserc si vitamine timp de de 20 de zile,in urma acestui tratament ametelile au trecut, dar tiuitul din urechi persista. Tot in aceasta seara i s-a facut si o audiograma in urma careia i s-a pus acest diagnostic.Acum i s-a dat ca si tratament pentru 30 de zile Celecoxib,Ginkobiloba,Betahistinum.

 

Intrebarea mea este pentru acest diagnostic nu exista nici un tratament chirurgical sau medicamentos pentru vindecare ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×