Sari la conținut
Forum Roportal
Kriss_tyna

Am nevoie de ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici nu stiu cum sa incep........Am 28 de ani , ceva studii , vreo 2 facultati, un job ok ,director de vanzari, am apartamentul meu, stau singura...cat de cat bine pana la varsta asta.

De aproape 1 an de zile , sunt intr-o relatie cu un domn de 36 de ani, insurat cu un copil acasa. Am intrat in relatia asta , nici eu nu stiu prea bine cum, dintr-o nebunie.

Da....stiu veti spune inca o amanta nefericita. In mare parte ati avea dreptate, numai ca la mine se iese putin in tipare.Din ce stiu eu in majoritatea cazurilor, amanta e aia care ofera sex si se alege cu diverse placeri. In afara de partea cu sexul , eu pot sa zic ca i-am intretinut si familia o buna bucata de timp. Da, i-am dat bani, initial imi cerea cu imprumut diferite sume, ba ca e copilul bolnav, ba ca trebuie sa i-a de mancare etc . Stiu ca sumele astea de bani nu le voi mai vedea niciodata inapoi si nu sunt unele mici.

In afara de asta, oarecum de curand am aflat ca nu as fi singura ( singura care-i da bani , da). Domnul are o problema, nu conteaza cine este d-ra, d-na, important e sa pice careva indiferent de conjunctura.

Problema mea este ca nu ma pot opri. Stau seri la randul in casa sperand ca va veni.....vine , dar cand are el chef. Stiu ca ma termin singura, stiu ca nu e bine, stiu ca asa cum ma iubeste pe mine mai iubeste multe altele. Nu vreau sa divorteze, nu vreau sa fie al meu ,vreau doar sa ma opresc dar nu stiu cum sa fac.

 

Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc anticipat.

Buna!

Fac prinsoare ca esti o tipa sexi si frumoasa!

Primul pas trebuie sa scoti cuiul cu alt cui!

Cauta-ti un alt prieten(roata de rezerva) si in curand nu ai sa-i mai simti lipsa!

Nu este nici macar amant ideal!

Nu-ti fa iluzii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Tu iti cunosti problema si stii ca nu afci bine ce faci, ca iti faci tu tie un rau. Deci ce anume vrei sa ne intrebi ?

Cum sa nu mai faci asta ?

Simplu - intrerupi orice legatura cu acel domn si iti faci un pic de introspectie ca sa vezi exact ce te atrage pe tine la barbati insurati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici nu stiu cum sa incep........Am 28 de ani , ceva studii , vreo 2 facultati, un job ok ,director de vanzari, am apartamentul meu, stau singura...cat de cat bine pana la varsta asta.

 

 

Multumesc anticipat.

Daca la capitolele mentionate ai premiu' intai cu coronita, la capitolul dragoste esti repetenta .

 

Ti'as spune sa'l dai in ma'sa , ca nu'i decat un escroc care te stoarce de bani . Pe de alta parte, tu'ti platesti serviciile de natura sexuala .

Daca tot e vorba sa le platesti, gaseste naibii unul mai bun si mai liber. :o:

 

si poate ca putina incredere in tine nu ti'ar strica . :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da....stiu veti spune inca o amanta nefericita. In mare parte ati avea dreptate, numai ca la mine se iese putin in tipare.

 

Da, esti o amanta si mai nefericita decat altele.

E adevarat ca dragostea prosteste.

Esti constienta ca NU te iubeste si NU te respecta, atata timp cat are tupeul sa iti ceara bani pentru familia lui, fara sa mentionam faptul ca se mai tavaleste si cu altele?

Te simti mai buna in postura asta? Crezi ca-ti face cineva vreo statuie?

E un pic mai smecher decat tine, a prins terenul slab si te exploateaza cat poate.

Tu esti o femeie independenta pana la punctul ca iti permiti sa intretii familiile amantilor? :o:

Tu ai pretins vreodata ceva de la el?

Esti sigura ca banii tai ajung la copii si nu la alte amice de-ale lui?

 

Si pentru incheiere, tie iti pasa de tine? La tine cine se gandeste, daca nici macar tu nu o faci? Iti place sa-ti lasi mandria de femeie calcata in picioare de un nesimtit? Te respecti mai mult daca faci asta? Te face sa te simti mai buna, compenseaza asta la nivel de constiinta, faptul ca faci parte dintr-un triunghi conjugal? (pe langa faptul ca numai triunghi nu e, dupa cate spui, uneori devine patrulater lejer)

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai aruncati cu pietre....femeia a intrebat doar cum ar putea iesi din situatie. Cel mai simplu este sa cauti pe altcineva care poate nu o sa iti placa la fel de mult dar te va ajuta sa uiti. Daca poti, corect ar fi sa rupi orice legatura cu x fara a te folosi de alta persoana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intentia mea nu a fost sa arunc cu pietre, ci sa o fac sa se supere pe ea insasi, pentru situatia in care se complace.

Ea STIE cum sa iasa, dar nu e in stare.

 

Dadeam cu pietre daca-i aratam greseala de gramatica pe care a facut-o, dar nu are legatura cu subiectul.

 

Uite o idee, inscrie-te la o sala, daca nu mergi deja, la un curs de goblenat, pictat, fotografie, limbi straine, ceva. In sensul ca umple-ti timpii morti, ca sa nu mai ai timp sa il astepti.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Realizand ca numai tu poti iesi din asta.

Numai tu poti sa il opresti sa mai profite de tine.

 

Numai tu poti lua atitudine.

 

Proiecteaza-ti in minte momentul in care vine, insista si tu nu ii cedezi. Si ai grija ca asa sa se si intample.

Viata e prea scurta ca sa stam prada unei iluzii...tu trebuie sa pui punct. Nu trebuie sa astepti pe nimeni sa te salveze. Singura ai carma vietii tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×