Sari la conținut
Forum Roportal
Ceci 26

Cancer pulmonar inoperabil

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna din nou tuturor!

 

Motivul pentru care scriu din nou pe forum, e ca ma simt ingrozitor si lipsita de nadejde. Tata scuipa sange mereu, desi face un tratament naturist de 4 luni deja. Ma tot roaga sa intreb pe forum daca exista vreo sansa sa se opreasca din a scuipa sange, de aceea va rog, as dori o parere de la cineva care a trecut prin asa ceva cu un membru al familiei sau chiar el insusi. Multumesc anticipat.

 

Nu stiu in ce situatie se afla tatal tau si nu pot sa dau vre-un verdict. Vreau numai sa te anunt ca la noi in Israel s-au facut inainte cu cativa ani tot felul de inovari si tratamente ultra moderne in lupta contra cancerului. La persoane care nu se pot opera li se plaseaza ace lungi in centrele aglomeratilor de celule canceroase .Aceste ace contin materiale radioactive si tratamentul este mult mai efectiv decat radiatile obisnuite. Tratamentul se numeste Brachoterapia si are bune rezultate.

Actual se afla in Israel 2 pacienti care sunt in cursul tratamentelor contra leucemiei inclusiv transplant de maduva .Tratamentele sunt foarte scumpe dar platite de ministerul sanatatii roman.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu in ce situatie se afla tatal tau si nu pot sa dau vre-un verdict. Vreau numai sa te anunt ca la noi in Israel s-au facut inainte cu cativa ani tot felul de inovari si tratamente ultra moderne in lupta contra cancerului. La persoane care nu se pot opera li se plaseaza ace lungi in centrele aglomeratilor de celule canceroase .Aceste ace contin materiale radioactive si tratamentul este mult mai efectiv decat radiatile obisnuite. Tratamentul se numeste Brachoterapia si are bune rezultate.

Actual se afla in Israel 2 pacienti care sunt in cursul tratamentelor contra leucemiei inclusiv transplant de maduva .Tratamentele sunt foarte scumpe dar platite de ministerul sanatatii roman.

 

Multumesc pentru sfat, o sa vedem ce putem face pentru tata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

As avea nevoie de niste sfaturi din partea voastra. Cei care din nefericire ati avut cazuri in familie sau printre cei apropiati de cancer pulmonar, poate ma puteti ajuta si pe mine. In urma cu aproximativ 3 saptamani tatal meu a fost diagnisticat cu cancer pulmonar. Totul a inceput cu niste dureri in zona umarului stang cu vreo 3 luni in urma, dupa mai multe radiografi si un RMN doctorii i-au pus diagnosticul de Hernii discale posterioare etajate intre C4 si C7 si i-au zis ca nu sunt leziuni active pleuro-pulmonare. Dupa o saptamana in care a fost intrenat medicul i-a recomandat sa faca niste injectii pentru durerile de mana si ulterior spate. Din pacate durerire nu au incetat si s-au mutat si la nivelul picioarelor. Medicul de familie l-a trimis sa isi mai faca o radiografie la plamani si pe urma tomograf. In urma investigatiilor i s-a pus diagnosticul: Tumora mediastino pulmonara st. IV; Pleurezie dreapta metastazica; Determinari sec suprarenale bilaterale; Metastaze cutanate. Sambata a terminat prima tura de citostatice, la care a reactionat relativ bine, astazi fiind externat. Poate puteti sa imi recomandat ceva tratamente naturiste sau ceva care sa reuseasca sa ii imbunatateasca cat de cat starea, are dureri foarte mari la nivelul intregului corp si nu poate nici dormi sau manca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

tatal meu urmeaza un tratament naturist de 6 luni, si e detul de ok, pt mai multe detalii, da-mi te rog adresa ta de mail. Pe langa asta bea mereu aloe vera si noni.

Ce pot spune, nu a facut deloc chimioterapie, dar el nu are dureri.

Noi speram ca totul va fi bine.

Ii doresc tatalui tau si tuturor multa sanatate! Si sa nu uitam bolnavii de cancaer au mereu nevoie de incurajare din partea persoanelor dragi.

 

Buna ziua,

As avea nevoie de niste sfaturi din partea voastra. Cei care din nefericire ati avut cazuri in familie sau printre cei apropiati de cancer pulmonar, poate ma puteti ajuta si pe mine. In urma cu aproximativ 3 saptamani tatal meu a fost diagnisticat cu cancer pulmonar. Totul a inceput cu niste dureri in zona umarului stang cu vreo 3 luni in urma, dupa mai multe radiografi si un RMN doctorii i-au pus diagnosticul de Hernii discale posterioare etajate intre C4 si C7 si i-au zis ca nu sunt leziuni active pleuro-pulmonare. Dupa o saptamana in care a fost intrenat medicul i-a recomandat sa faca niste injectii pentru durerile de mana si ulterior spate. Din pacate durerire nu au incetat si s-au mutat si la nivelul picioarelor. Medicul de familie l-a trimis sa isi mai faca o radiografie la plamani si pe urma tomograf. In urma investigatiilor i s-a pus diagnosticul: Tumora mediastino pulmonara st. IV; Pleurezie dreapta metastazica; Determinari sec suprarenale bilaterale; Metastaze cutanate. Sambata a terminat prima tura de citostatice, la care a reactionat relativ bine, astazi fiind externat. Poate puteti sa imi recomandat ceva tratamente naturiste sau ceva care sa reuseasca sa ii imbunatateasca cat de cat starea, are dureri foarte mari la nivelul intregului corp si nu poate nici dormi sau manca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

As avea nevoie de niste sfaturi din partea voastra. Cei care din nefericire ati avut cazuri in familie sau printre cei apropiati de cancer pulmonar, poate ma puteti ajuta si pe mine. In urma cu aproximativ 3 saptamani tatal meu a fost diagnisticat cu cancer pulmonar. Totul a inceput cu niste dureri in zona umarului stang cu vreo 3 luni in urma, dupa mai multe radiografi si un RMN doctorii i-au pus diagnosticul de Hernii discale posterioare etajate intre C4 si C7 si i-au zis ca nu sunt leziuni active pleuro-pulmonare. Dupa o saptamana in care a fost intrenat medicul i-a recomandat sa faca niste injectii pentru durerile de mana si ulterior spate. Din pacate durerire nu au incetat si s-au mutat si la nivelul picioarelor. Medicul de familie l-a trimis sa isi mai faca o radiografie la plamani si pe urma tomograf. In urma investigatiilor i s-a pus diagnosticul: Tumora mediastino pulmonara st. IV; Pleurezie dreapta metastazica; Determinari sec suprarenale bilaterale; Metastaze cutanate. Sambata a terminat prima tura de citostatice, la care a reactionat relativ bine, astazi fiind externat. Poate puteti sa imi recomandat ceva tratamente naturiste sau ceva care sa reuseasca sa ii imbunatateasca cat de cat starea, are dureri foarte mari la nivelul intregului corp si nu poate nici dormi sau manca.

Draga K-ramel

Incercati tot ce va e la indemana din medicina alternativa. Determina-l sa incerce abordari cat mai naturale in tratament. Schimbati dieta (sunt diverse carti cu diete verificate pentru cancer - prin care se obtine o remisie si o stare generala mai buna )

Din pacate nu cunosc cazuri in care "tratamentul" cu citostatice a facut minuni la diseminarile pe care le are el in st 4.

Dar schimbarea alimentatiei si a modului de viata, miscarea zilnica si anumite abordari holistice au facut intr-adevar minuni. Nu exista o reteta care sa se potriveasca tuturor indivizilor. Tatal tau trebuie sa afle sau sa stie de ce anume are nevoie corpul lui. De citostatice oare?

Ceci - iti stiu povestea de la inceput si ce pot sa spun.......e ca esti o persoana foarte puternica. Felicitari pentru felul in care ai abordat problema :)

Multa sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga K-ramel

Incercati tot ce va e la indemana din medicina alternativa. Determina-l sa incerce abordari cat mai naturale in tratament. Schimbati dieta (sunt diverse carti cu diete verificate pentru cancer - prin care se obtine o remisie si o stare generala mai buna )

Din pacate nu cunosc cazuri in care "tratamentul" cu citostatice a facut minuni la diseminarile pe care le are el in st 4.

Dar schimbarea alimentatiei si a modului de viata, miscarea zilnica si anumite abordari holistice au facut intr-adevar minuni. Nu exista o reteta care sa se potriveasca tuturor indivizilor. Tatal tau trebuie sa afle sau sa stie de ce anume are nevoie corpul lui. De citostatice oare?

Ceci - iti stiu povestea de la inceput si ce pot sa spun.......e ca esti o persoana foarte puternica. Felicitari pentru felul in care ai abordat problema :)

Multa sanatate

 

Multumesc. Adevarul e ca desi totul pare a fi impotriva noastra, a mea si a familiei mele, uneori, nu pot inceta sa sper nici o clipa. Revin la povestea mea. Au trecut aproape 8 luni de cand a fost depistata boala tatalui meu. Situatia e in felul urmator: nu are dureri, nu slabeste in schimb se simte slabit si scuipa aproape zilnic sange, dar nu in mod normal ci sange inchegat, noi speram, desi poate pare aberant ce scriu acum, ca elimina tumoarea.Eu stiu ca la fiecare om bolnav de cancer pulmonar boala se manifesta altfel, dar as multumi din suflet, daca exista cineva cu un caz asemanator, sau daca mi-ar putea spune cineva daca a scuipa sange inchegat e ceva normal la bolnavii de cancer pulmonar. Ce e mai ciudat e ca in ultimele zile, nu doar scuipa ci si cand isi sufla nasul elimina acelasi sange inchegat. Dar totusi credem in Dumnezeu, si stim ca exista si minuni pe lumea asta, sunt rare e adevarat, dar exista. Asa ca tuturor multa sanatate si sa nu uitam ca o gandire pozitiva e un pas inainte, indiferent ce ne asteapta in viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Adevarul e ca desi totul pare a fi impotriva noastra, a mea si a familiei mele, uneori, nu pot inceta sa sper nici o clipa. Revin la povestea mea. Au trecut aproape 8 luni de cand a fost depistata boala tatalui meu. Situatia e in felul urmator: nu are dureri, nu slabeste in schimb se simte slabit si scuipa aproape zilnic sange, dar nu in mod normal ci sange inchegat, noi speram, desi poate pare aberant ce scriu acum, ca elimina tumoarea.Eu stiu ca la fiecare om bolnav de cancer pulmonar boala se manifesta altfel, dar as multumi din suflet, daca exista cineva cu un caz asemanator, sau daca mi-ar putea spune cineva daca a scuipa sange inchegat e ceva normal la bolnavii de cancer pulmonar. Ce e mai ciudat e ca in ultimele zile, nu doar scuipa ci si cand isi sufla nasul elimina acelasi sange inchegat. Dar totusi credem in Dumnezeu, si stim ca exista si minuni pe lumea asta, sunt rare e adevarat, dar exista. Asa ca tuturor multa sanatate si sa nu uitam ca o gandire pozitiva e un pas inainte, indiferent ce ne asteapta in viata.

 

 

Buna Ceci , imi poti lasa un e-mail (am un caz asemanator in familie ) ? Multa sanatate tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog din suflet ajutati-ma! Sunt disperata, si nu ma mai simt in stare de nimic.Tatalui meu nici macar nu ii putem spune si asa e distrus psihic.Oare chimioterapia l-ar ajuta? Sau ce putem face?Eista vreun tratament naturist? Dumnezeu sa ajute pe toata lumea!

 

Bobocel ! Am venit tirziu aici. Nu cred ca mai este printre noi. daca este scrie la .Luind vegetale si aloe si altele ..... sint bune , dar nu au densitate terapeutica.

astea sint bune sa nu ajungi la cancer sau s a te mentii dupa ce scapi de necaz.

Toate formele de cancer sint abordabile .Eu nu sint medic, dar ma ocup intens si sint specualizat in cazuri foarte grele , fara speranta .

Eu am alta meserie , dar sint pasionat de cancer . Eu doar stiu sa omor cancerul. eu sint un pasionat si fac educatia. Nu promit ca voi lua cazul pt ca am prea putzin timp pt astea. dar daca este ceva ce nu poate fi operat, acel caz ma intereseaza.

 

Si totusi nu esti cadru medical specializat ca sa fii in postura sa-i spui initiatoarei ce sanse are tatal ei la cancer pulmonar inoperabil stadiul 4.

 

 

Tinerete fara batrinetze ! Este un pic de adevar ca nu ai ce cauta la medici. dar morivul nu este cel pe care il sustii tu, ci simplul fact ca la cancer e treaba mai maredecit medicina . Este la nivel de fizica atomica. Eu ma ocup des, din pasiune de cancer ( euam un Business si cancerul e doa o pasiune ). Nu oau cazuri decit rar si daca e intr-adevar fara sperante .

Nu sint medic; dar arata mie unde u medic rezolva cancerul ? vad ca ai umor ca orice roman, dar treaba e mult mai complicata .

Nu e treaba de medic si nici de farmacie . e vorba de intarat in celula canceroasa. Eu pot , imi place sa rezolv, dar numai cazuri foarte putzine si grele.

Sint de acord cu tine ca toate ce sint enumerate anticancer sint o gluma.

La mine un cancer stage 4 il rezolv in 6 saptamini, oriunde ar fi + o saptamina pregatire. Numai ca eu cer bani, Nu multi, dar cer. Deosebirea e ca eu cer dupa ce nu mai are cancer. Daca e rezolvat.

Pt ca daca nu palteste , nu va afla marele secret cum sa stea asa.

da, ai mare dreptate ca nu se trece cu ceai si castraveti. dar si afirmatia ca nu se poate daca nu esti medic e ridicola . Trebuie s a ai densitate terapeutica la ce faci monitorizare zilnica ( de asta iau cazuri destul de rar- ca nu am timp ).

Editat de Aseneth
editata adresa email

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca noi dam sfaturi IMPERTINENTE'?Care sunt argumentele?Vorbim de nutritie si carentele care duc la imbolnavire,ori un medic nu este pregatit in acerst domeniu,a fost educat sa cunoasca produsele farmaceutice,adica sa elimine niste efecte ale starii de boala,nicidecum cauza.Industria farmaceutica este a doua putere mondiala(in domeniul afacerilor)dupa industria petroliera,avand in vedere ca industria farmaceutica da bani grei medicilor sa promoveze medicamentele ,mi se pare normal si totodata anormal sa nu promoveze vindecarea prin binecunoscutele terapii naturiste.

 

Raspundere cam tarzie dar totusi raspuns. Oamenii trebuie sa manance toata viata lor numai mancare sanatoasa, sa nu exagereze cu zaharul alb,cu sarea ,cu grasimea,untul,grasime trans (margarina),si cat se poate mai putina paine si fainoase care contin gluten.Oamenii sa manance mai putina carne de vita si porc .Sa manance legume si fructe curate de insecticide.Cel mai important sa faca sport daca munca lor nu le cere efort fizic.

Pana aci. Bolnavii trebuie sa iau medicamente prescrise de doctori nu de pseudo doctori care cred ca canceru se va trata cu zeam de varza sau stiu eu alta baliverna. Bolnavului de cancer nu-i pasa daca industria framaceutica face miliarde ca bolnavul de cancer vrea sa traiasca si ca sa traiasca ii trebuie medicament potrivit si eficaciu. In Israel, tara mea se dau uneori la bolnavi de cancer medicamente care costa pe stat cam

3000$ pe luna. Nu li se fac frectii cu ustoroi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

Numele meu este Ionela, sunt jurnalista la Digi24 si va deranjez pentru a va cere ajutorul. Am intrat pe acest forum pentru ca documentez un reportaj despre tratamentele naturiste in bolile grave. Mi-ar fi de mare ajutor daca as putea vorbi cu cativa dintre dumneavoastra care au incercat, ei sau cineva apropiat, tratamente alternative. Si care au fost rezultatele, fie povesti de succes, fie cazuri in care, din pacate, boala a fost mai puternica.

Ar fi de interes pentru toata lumea si cred ca ar ajuta persoanele aflate in aceeasi situatie sa vorbim si despre sarlatanii si leacurile miraculoase ce sunt promise bolnavilor plini de speranta. Va multumesc si sper din suflet ca veti raspunde rugamintii mele. Ma puteti contacta oricand pe mailul ionela.nedea@digitv.ro. O seara buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×