Sari la conținut
Forum Roportal
Ceci 26

Cancer pulmonar inoperabil

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si totusi nu esti cadru medical specializat ca sa fii in postura sa-i spui initiatoarei ce sanse are tatal ei la cancer pulmonar inoperabil stadiul 4. Asta era una din intrebarile puse. A doua, despre tratament. Aici nu pot spune decat ca daca tratamentele naturiste sau homeopate ar vindeca (,) cancerul, in special acesta expus aici, nici un om nu ar mai muri din cauza lui.

 

Stii ce propun eu ? Deacum incolo toata lumea cu probleme grave de sanatate sa caute sfaturi de tratament pe forumuri. Ce nevoie avem de doctori si spitale pe cand forumistii rezolva de toate cu cateva sugestii binevoitoare ? :soc:

 

Nici pe la farmacie sa nu mai trecem. Bem un ceai si ne trece cancerul. Aaaa...si am uitat de d-zeu. Pe individul asta imaginar nu l-am mai pus la socoteala. :P

 

Ok, hai ca ma retrag si va las pe voi sa recomandati salata cu castraveti pentru cancer la plamani. Bafta.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Industria farmaceutica este a doua putere mondiala(in domeniul afacerilor)dupa industria petroliera,avand in vedere ca industria farmaceutica da bani grei medicilor sa promoveze medicamentele ,mi se pare normal si totodata anormal sa nu promoveze vindecarea prin binecunoscutele terapii naturiste.

Este adevarat.

Dar sunt si medici care lucreaza , accepta sau chiar recomanda aceste terapii naturiste. De aceea e important ca ea sa caute singura.....

Chiar deunazi m-am uitat la un documentar si, printre altele, era vorba de un caz cunoscut in germ in anumite medii .

Un tanar muzician, operat de doua ori - tumora la creier. A facut radioterapie si ce i s-a mai recomandat. Dupa cateva luni tumora apare din nou si de data asta este inoperabila

Tipul a invins-o imaginandu-si procesul prin care celulele sanatoase cresc , se multiplica si cele deviante mor, nu mai au spatiu sa se dezvolte. Mi se pare uimitor.Nu s-.a petrecut peste noapte, a fost un proces mai lung dar omul traieste si medicii din clinica vorbesc despre cazul lui. La radiografie nu se mai vedea nicio tumora

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din suflet tuturor celor care mi-au raspuns. Tata ia deja aloe vera poate totusi se indura Dumnezeu si de noi, stiu ca mai exista si minuni pe lumea asta. Sincera sa fiu nici nu mai stiu de mine, parca nu-mi vine sa cred sau pur si simplu nu ma pot obisnui cu ideea.Dar totusi speranta moare ultima, acolo undeva sus stiu ca cineva ne asculta si voi incerca tot ce-mi sta in puteri. Multa sanatate tuturor si Doamne ajuta!

 

As vrea sa mentionez ca orice sfat este binevenit. Astazi am aflat si rezlutatele biopsiei, care din pacate erau asa cum ne-am asteptat, tumoarea e de natura maligna, gradul IV metastaza dar noi nu ne dam totusi batuti si vom incerca un tratament naturist. Tata a aflat si el din pacate rezultatul, iar medicul era sceptic in ceea ce priveste tratamentul cu chimioterapie, pe care de altfel tata nu il va face. Dar Dumnezeu e alaturi de noi, si undeva in inima mea si a familiei mele, ceva ne da puterea sa credem ca totul va fi bine, sa nu uitam sa credem in minuni, cand Iisus insusi era o minune pentru noi oamenii, care la randul sau a facut minuni.

Multumesc inca o data din tot sufletul tuturor celor care au fost alaturi de mine si mi-au raspuns la mesaje si ,, Doamne ajuta! '', la toata lumea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi nu esti cadru medical specializat ca sa fii in postura sa-i spui initiatoarei ce sanse are tatal ei la cancer pulmonar inoperabil stadiul 4. Asta era una din intrebarile puse. A doua, despre tratament. Aici nu pot spune decat ca daca tratamentele naturiste sau homeopate ar vindeca (,) cancerul, in special acesta expus aici, nici un om nu ar mai muri din cauza lui.

 

Stii ce propun eu ? Deacum incolo toata lumea cu probleme grave de sanatate sa caute sfaturi de tratament pe forumuri. Ce nevoie avem de doctori si spitale pe cand forumistii rezolva de toate cu cateva sugestii binevoitoare ? :doh:

 

Nici pe la farmacie sa nu mai trecem. Bem un ceai si ne trece cancerul. Aaaa...si am uitat de d-zeu. Pe individul asta imaginar nu l-am mai pus la socoteala. :kiss:

 

Ok, hai ca ma retrag si va las pe voi sa recomandati salata cu castraveti pentru cancer la plamani. Bafta.

In primul rand, nu am dat un pronostic.

In al doilea rand,toate tratamentele naturiste pot ajuta organismul sa se vindece,numai ca aceste tratamente nu vin singure la pacienti,nu fac bine din depozit.

Cunosti medici care au vindecat pe cineva(in afara de chirurgi)?Eu cunosc si chiar eu am avut experiente placute cu suplimentele alimentare(stau dovada analizele).

Din pacate farmacia este un magazin care are tot interesul SA NU TE VINDECI,ba mai mult chiar iti grabeste evolutia bolii.Ma intreb,daca sunt asa eficiente medicamentele,oare de ce sunt o groaza de oameni bolnavi?

Dumnezeu,se scrie cu "D",sper ca nu esti ateu.

Salata sau nu,cred ca mai indicat ar fi fost sa postati ceva rational,noi cu salata si altii cu batjocora.Oricum salata face mult mai mult bine decat orice medicament.

O zi buna si multa intelepciune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok, hai ca ma retrag si va las pe voi sa recomandati salata cu castraveti pentru cancer la plamani. Bafta.

Razi tu, razi Harap-Alb :doh:

 

Eu i-as sugera sa caute un medic naturist care se ocupa deja de cazuri de cancer si care prescrie esente concentrate si diete 100% fara produse animale. Tratamentul chemoterapie distruge sistemul imunitar, deci si sansele de vindecare. N-am auzit un singur caz de cancer in metastaza si inoperabil care sa se fi retras cu chemoterapie. In schimb am auzit nenumarate cazuri de vindecari complete in urma unui regim strisc vegetarian (absolut nimic de origine animala) si corect diversificat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prieteni, cu tot respectul, tot ce spuneti si sustineti ca stiti voi despre tratamentele naturiste in tratamentul cancerului sunt fie minciuni intentionate din partea voastra, care aveti farmacii cu produse naturiste, fie pure aberatii si ineptii, imi pare rau sa va confrunt cu realitatea. medicamentele astea nu au nici un efect pe durata de supravietuire, pe timpul pana la progresie, pe calitatea vietii, sau alti parametri obiectivi masurabili folositi in tratamentul cancerului. s-a incercat si inca se incearca studii cu ele, dar nu au efect! credeti ca daca ar fi fost bune de ceva, nu ar fi fost folosite pe scara larga cu mult inainte inca de aparitia industriei farmaceutice ? ar mai fi cancerul o problema sociala ? nu, ar fi ceva mai banal decat gripa omului sanatos! sau daca la ora actuala cineva ar descoperi o metoda atat de ieftina si eficienta, credeti ca nu ar ajunge in scurt timp atat de vestit si de bogat incat sa nu aiba un cuvant de spus in lumea medicala ? nu fiti naivi, nu exista o asemenea persoana pentru ca tratamentele astea nu au nici un efect obiectiv, ci doar placebo.

despre ceci26, imi pare rau pentru tatal tau, dar daca tatal tau poate sa tolereze un tratament standard (chimio, radioterapie), faci o mare greseala daca il incurajezi sa se sustraga de la el. ar fi singura sansa pentru el sa mai castige cateva luni de viata. altfel il vei tine acasa pana cand boala va progresa dincolo de orice posibilitate terapeutica, vor aparea dureri insuportabile si chinuitoare, nu va putea sa se alimenteze si va suferi de malnutritie, treptat nu va mai putea sa respire si va trai zile in sir o senzatie continua de sufocare, pe care poate ai incercat-o vreodata cand te-ai inecat cateva secunde, iar tratament ALTUL decat suportiv nu va putea face, si vei ajunge tot in acelasi loc cu tatal tau, doar ca mai devreme si cu suferinta mai mare si inutila. te rog sa reconsideri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut as avea si eu o intrebare.Tatal meu a fost diagnosticat cu cancer pulmonar.Problema e ca tumoarea respectiva e intre inima si plamani si nu poate fi operat, si pe langa asta e si in stadiul IV metastaza.Credeti ca ar mai fi vreo sansa?

Asa el nu are dureri doar uneori are ca o stapungere din spate pana in piept, dar de slabit nu a slabit.

Il mai poate ajuta vreun tratament? Multa sanatate tuturor!

 

Salut pe toate lumea din nou. Dupa cum bine stiti tatal meu a fost diagnosticat cu cancer pulmonar inoperabil, acum 3 luni. In momentul de fata a preferat sa opteze pentru terapia naturista, n-a pierdut in greutate, nu are dureri, insa un singur lucru ne demoralizaza pe toti, si anume ca scuipa sange, in ultimul timp tot mai des. Intrebarea mea ar fi daca stie cineva e normal sa scuipe sange si care e gravitatea acestui fapt ? Multumiri anticipate tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ce fel de analize s-a descoperit boala? S-a simtit rau si a facut analize si s-a descoperit intamplator? Fumeaza de mult timp? Doctorii nu i-au prescris nicun fel de terapie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ce fel de analize s-a descoperit boala? S-a simtit rau si a facut analize si s-a descoperit intamplator? Fumeaza de mult timp? Doctorii nu i-au prescris nicun fel de terapie?

 

Boala s-a descoperit la tomografie. A fumat dar nu mai fumeaza de cam jumatate de an. Nu a facut chemioterapie deloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Boala s-a descoperit la tomografie. A fumat dar nu mai fumeaza de cam jumatate de an. Nu a facut chemioterapie deloc.

Buna din nou tuturor!

 

Motivul pentru care scriu din nou pe forum, e ca ma simt ingrozitor si lipsita de nadejde. Tata scuipa sange mereu, desi face un tratament naturist de 4 luni deja. Ma tot roaga sa intreb pe forum daca exista vreo sansa sa se opreasca din a scuipa sange, de aceea va rog, as dori o parere de la cineva care a trecut prin asa ceva cu un membru al familiei sau chiar el insusi. Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×