Sari la conținut
Forum Roportal
Sofie11

WINDOWS UNABLE TO SAVE TO FILE C:/$$$FT

Postări Recomandate

in timp ce ma jucam sau eram pe net am auzit un harait usor in interiorul calc. si s-a blocat imaginea pret de juma de secunda dupa care am primit urmatorul mesaj :

 

Windows was unable to save all the data for the file C:\$MFT. The data has been lost. This error may be caused by a failure of your computer hardware or network connection

 

In alta zi am primit acelasi mesaj dar se referea la alta partitie.

 

Imi puteti spune despre ce este vb. ?

 

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HDD-ul e pe duca. Salveaza urgent ce e important pe unde poti (in orice caz nu pe hard disc...) si considera varianta achizitionarii unui HDD nou sau a garantiei, in cazul in care actualul mai are garantie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
HDD-ul e pe duca. Salveaza urgent ce e important pe unde poti (in orice caz nu pe hard disc...) si considera varianta achizitionarii unui HDD nou sau a garantiei, in cazul in care actualul mai are garantie.

 

Ma voi pregati sa iau altul nou desi acesta pe care il am acuma are doar 4 luni. Oricum ma voi uita sa vad daca mai este in garantie sa ma duc sa le dau in cap cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma voi pregati sa iau altul nou desi acesta pe care il am acuma are doar 4 luni. Oricum ma voi uita sa vad daca mai este in garantie sa ma duc sa le dau in cap cu el.

Incearca sa executi pe ambele partitii un ScanDisk cu ambele optiuni setate (atat controlul indicilor fisierelor cat si a sectoarelor cu probleme). Scan-ul cu a doua optiune o sa dureze mult, pregateste-te sa astepti, iar pentru partitia pe care nu este instalat sistemul, poti executa scanul in timp ce folosesti computerul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce model e?

 

SAMSUNG de 40GB. Mai un HHD instalat tot de 40GB dar nu mai stiu ce model pt. ca este mult mai vechi.

Am dat ScanDisk pe ambele partitii si nu a gasit erori. Cand ma joc online dupa 1-2 ore incepe sa se blocheze imag. cam juma de sec., dar nu se intampla frecvent, si se aude un sunet in interiorul calc.

In schimb nu mai sant scos din joc dar cand inchid calc. primesc acelasi mesaj. Uneori se refera la C:/ alteori la alte partitii. Voi incerca sa instalez HDD pe alt calc. si daca apare aceeasi problema inseamna ca trebuie sa le schimb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ai un virus. Dar daca face "clank clank" mecanismul in interior, cel mai probabil HDD-ul e defect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HDD de 40 GB de doar 4 luni? Mai exista asa ceva pe stoc pe undeva? Ia si cumpara frumos unul cu garantie sa stii macar o treaba...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×