Sari la conținut
Forum Roportal
Mariusica2010

Film documentar scurt dar important

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va propun sa vizionati Awakening (Desteptarea) - o defalcare istorică care explica logic si faptic de ce lumea noastră avansată tehnologic continua sa aiba probleme sociale serioase si care este cauza principală a acestor probleme, de ce sistemul monetar insusi si politicienii au devenit complet depasiti de situatia actuala - dovada criza economica mondiala creata intentionat si artificial in scopul subjugarii si sclaviei umane.

Cred ca ar trebui sa ne trezim la lumea din jurul nostru, sa incercam sa intelegem problemele cu care ne confruntăm, de ce acestea exista, si cum le putem rezolva cu adevărat odată pentru todeauna. Numai daca ne unim vom putea cu adevarat rezolva problemele. Nu este o lozinca ci o necesitate imperioasa si mai urgenta ca oricand. Daca nu intelegem adevaratele probleme cu care ne confruntam si nu constientizam mijloacele cu care le putem elimina, ne vom lovi la infinit de aceleasi probleme de care ne lovim dintotdeauna. Daca vreti sa va uitati nu tine decat 30 minute si se poate si descarca gratuit - Lumea viitorului

 

Aunt deschis catre orice discutie/tema cu privire la acest subiect sau altul asemanator.

Editat de Mariusica2010

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atenţie: nu daţi click pe link-ul de mai sus, că se blochează calculatorul !

 

:haha:

Vorbeste in numele propriu. Calculatorul meu functioneaza perfect chiar daca am dat click pe link-ul de mai sus. Este vorba de "Zeitgeist Moving Forward". http://lumeaviitorului.blogspot.com/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×