Sari la conținut
Forum Roportal
Omulpasare

Femei rele sau barbati indiferenti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa ce am citit multe topicuri...pareri..raspunsuri si alte chestiuni cum ca zodia sau firea ar fi de vina...m-am decis sa scriu...Noi 2, eu si cu sotia mea acum in prezent am fost impreuna cand aveam 16 ani....timpul a trecut....eu am avut o relatie de 7 ani cu altcineva...ea a trecut prin alte experiente...ne-am reantalnit...si ne-am casatorit...acum e pe sfarsite, si ambele fete ale monedei sunt cam asa (spun ambele fete, pt ca nu putem fi decat subiectivi cand scriem despre ce ne doare) ea imi spune ca m-am schimbat si ca nu ii mai ofer atentie suficienta si de aceea de aprox 1 an a renuntat la relatie si la partea sexuala implicit, ca nu am suficienta ambitie, ca nu se simte protejata, ca sa nu ma incapatanez sa refuz ca sa terminat, ea s-a mutat din buc in piatra neamt pt mine si dupa 2 ani tumultosi...mi-a spus ca bucuresti e viata ei si ca, cu sau fara ine ea pleaca, eu am mers dupa ea, acum in bucuresti...eu ii spun ca are un temperament prea vulcanic, ca nici sa glumesc nu pot, ca ia totul in serios, ca in momentele in care ne certam devine violenta la propriu si la figurat, eu ma simt neasculatat, incerc ca sa fac orice sa ii intru in gratii, dar ea imi repeta ca nu e bine, ca nu e multumita, ca mereu a facut proiectii in ceea ce ma priveste...si eu nu sunt la inaltimea asteptarilor ei...am lasat servici, casa, familie, totul ca s avin in bucuresti si am ajuns sa mi se spuna :"iesi afara din casa" probabil ca sunt tampit si pampalau, ce poate face dragoostea asta din om, nu stiu cu sa renunt, si nici nu stiu daca vreau sa renunt la relatia asta...am pus in ea tote sperantele...visele...tot ce am avut si acum...de fapt...sunt atat de multe de spus sunt atat de multe nespuse...am ajuns la 30 de ani sa fiu ca un munte ce vine la Mohamed...nu invers... :haha: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand e gata, e gata....

 

Asta asa e...nu are rost, e doar timp si energie pierdute degeaba...

Trebuie sa incepi o relatie noua. :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era sa fac si eu greseala asta cu mutatul. Si ma bucur ca n-am facut-o :haha:

 

Greu cu femeile astea (cu unele)...

 

Posibilile motive de nemultumire:

1. Are anumite nemultumiri in ceea ce te priveste, dar nu iti spune nimic concret.

2. Are propriile-i frustrari.

3. Sa stii ca anii petrecuti in compania altor parteneri, v-au schimbat pe amandoi si e posibil sa nu mai fiti compatibili.

4. Poate trecerea de la capitala la provincie i-a spulberat "visele" sau mandria (cel mai probabil) iar acum a constientizat asta.

 

Oricum ar fi, daca nu isi deschide sufletul, nu o scoti la capat cu ea.

 

Fii indiferent in ceea ce o priveste. Si las-o in pace. Daca intr-adevar te vrea (dar nu-si da seama), te va cauta (cand isi va da seama ca ii lipsesti). Daca nu... nu. In cazul din urma, nu merita efortul. Te distrugi degeaba.

Editat de Nero31

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...am lasat servici, casa, familie, totul ca s avin in bucuresti si am ajuns sa mi se spuna :"iesi afara din casa"

:doh: niciodata sa nu mai faci asa ceva

 

..am ajuns la 30 de ani sa fiu ca un munte ce vine la Mohamed...nu invers... :haha: :)

hehehe la 30 ani esti inca tanar

 

In Piatra Neamt nu mai sunt fete?

Editat de Amicu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa ce am citit multe topicuri...pareri..raspunsuri si alte chestiuni cum ca zodia sau firea ar fi de vina...m-am decis sa scriu...Noi 2, eu si cu sotia mea acum in prezent am fost impreuna cand aveam 16 ani....timpul a trecut....eu am avut o relatie de 7 ani cu altcineva...ea a trecut prin alte experiente...ne-am reantalnit...si ne-am casatorit...acum e pe sfarsite, si ambele fete ale monedei sunt cam asa (spun ambele fete, pt ca nu putem fi decat subiectivi cand scriem despre ce ne doare) ea imi spune ca m-am schimbat si ca nu ii mai ofer atentie suficienta si de aceea de aprox 1 an a renuntat la relatie si la partea sexuala implicit, ca nu am suficienta ambitie, ca nu se simte protejata, ca sa nu ma incapatanez sa refuz ca sa terminat, ea s-a mutat din buc in piatra neamt pt mine si dupa 2 ani tumultosi...mi-a spus ca bucuresti e viata ei si ca, cu sau fara ine ea pleaca, eu am mers dupa ea, acum in bucuresti...eu ii spun ca are un temperament prea vulcanic, ca nici sa glumesc nu pot, ca ia totul in serios, ca in momentele in care ne certam devine violenta la propriu si la figurat, eu ma simt neasculatat, incerc ca sa fac orice sa ii intru in gratii, dar ea imi repeta ca nu e bine, ca nu e multumita, ca mereu a facut proiectii in ceea ce ma priveste...si eu nu sunt la inaltimea asteptarilor ei...am lasat servici, casa, familie, totul ca s avin in bucuresti si am ajuns sa mi se spuna :"iesi afara din casa" probabil ca sunt tampit si pampalau, ce poate face dragoostea asta din om, nu stiu cu sa renunt, si nici nu stiu daca vreau sa renunt la relatia asta...am pus in ea tote sperantele...visele...tot ce am avut si acum...de fapt...sunt atat de multe de spus sunt atat de multe nespuse...am ajuns la 30 de ani sa fiu ca un munte ce vine la Mohamed...nu invers... :haha: :)

Slava cerului ca n-ati facut copii sa treaca prin asta. Intrebarea este de ce nu divorteaza daca nu te mai vrea?????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×