Sari la conținut
Forum Roportal
florycik_sweet

Nu stiu ce sa cred

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stii ca prima iubire nu se uita niciodata,indiferent de ce s-ar intampla si cum sa-l las daca tin la el :P

Stii ca cu cat mai scai te tii de cineva si vrei sa fortezi o relatie cu atat mai putin succes ai ?

Daca e menit sa fie al tau va fi. Trebuie sa-ti pui viata pe pauza ca sa afli acest lucru ? NU.

 

Daca e menit sa fiti impreuna, lasa-l sa plece la armata, nu va faceti promisiuni de nici un fel si lasa viata sa se desfasoare de la sine. Cand se va intoarce ar trebui sa umble el dupa tine daca intradevar te iubeste si te vrea. Daca nu o face...hmmm...oare ce sa insemne ? :haha:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna sunt Maria si am 17 ani...povestea mea incepe asa..

 

Din cate observ,nimeni nu a sesizat esentialul in acest love-story. Ai 17 ani si te-ai mutat cu Fat-Frumos. Deci, esti minora. Te-ai mutat cu acordul parintilor? Esti orfana? Ai un tutore? In al doilea rand, din cate stiu, Fat-Frumos nu are voie legal sa o legene pe Ileana Cosanzeana daca ea e minora. Poate s-a schimbat legea intre timp si nu stiu eu. :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a mutat cu el.

"a sta cu cineva" inseamna, in unele locuri, "a fi impreuna" cu cineva, "a avea o relatie"...

 

Cat despre leganat.. ea nu e lipsita de discernamant, la 17 ani, daca nimeni nu se sesizeaza si nici ea nu depune plangere ... vrei sa o facem noi sau ce?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu s-a mutat cu el.

"a sta cu cineva" inseamna, in unele locuri, "a fi impreuna" cu cineva, "a avea o relatie"...

 

Cat despre leganat.. ea nu e lipsita de discernamant, la 17 ani, daca nimeni nu se sesizeaza si nici ea nu depune plangere ... vrei sa o facem noi sau ce?

 

Mersi pentru precizare. In cazul asta, daca privim totul dpdv romantic, sfatul meu pentru tine este sa nu-l mai suni, sa-ti schimbi numarul de telefon si sa te prefaci ca nu exista. Daca o sa vrea sa dea de tine, o sa apeleze la prietena ta. Nu-l mai suna si nu te mai ruga de el ca nu obtii nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I-am zis ca eu tin la el si ca vreau sa fiu cu el,a inteles lucrul acesta,dar mi-a zis sa-l inteleg si eu pe el,ca daca pleaca acolo la armata sau ce o fii nu stiu o sa-i fie greu stiind ca eu sunt aici etc :imao:

 

Pai daca vrei sa il astepti de ce sa n-o faci? La urma urmei nu poti da cu piciorul la ce tii, numai pentru ca distanta va desparte, sau ca el se protejeaza sa nu "sufere" cand e departe. Baietii astia sunt foarte copilarosi si fug de durere ca 'dracu' de tamaie.

Poate cand se intoarce se vor aranja lucrurile, se va mai maturiza si el un pic. Oricum, aveti o sansa sa vedeti ce va rezerva viitorul. De plecat cu el nu poti, asa ca nu iti ramane decat sa speri.. Mai mult nu cred ca poti scoate de la el, de unde nu e nici D-zeu nu cere :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problem MARE este ca intrati in tot felul de relatii de iubire si nu stiti ce sa faceti cu ele, sau pe unde sa o scoateti. Satul este micro-univers in care toata lumea stie pe toata lumea. Daca ai o crampa, la vecinu e furtuna. Stai sa iesi putin in lume, fa o facultate, largeste-ti orizontul si vei vedea va nu te mai consumi atat de mult pentru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da am inteles si va multumesc la toti pentru sfaturi,dar eu o sa continui la fel,vreau sa vad pana unde o duce :o: si cand ma voi plictisi ii voi zice "pa "si gata,ce ziceti? :imao:

 

Problem MARE este ca intrati in tot felul de relatii de iubire si nu stiti ce sa faceti cu ele, sau pe unde sa o scoateti. Satul este micro-univers in care toata lumea stie pe toata lumea. Daca ai o crampa, la vecinu e furtuna. Stai sa iesi putin in lume, fa o facultate, largeste-ti orizontul si vei vedea va nu te mai consumi atat de mult pentru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca as fi departe de el,foarte departe si stiu ca nu s-ar mai intoarce l-as uita,nu mi-ar mai pasa de el,dar cum sa-l uit cand eu il vad pe fiekre zi cand ma duc la liceu? :imao:

 

 

Hai sa iti dau o imbratisare. Fiica mea a trecut zilele acestea prin probleme asemanatoare. Iubirea e atat de ciudata. E povara ca un munte si iti da aripi sa zbori, e pelin de mara si mai dulce ca mierea. Aceasta e iubirea. Bine-ai venit intre pamanteni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa gandesc baietii, pe mine una nu ma mira. Si sunteti foarte tineri, se teme de 'gura lumii'.

 

A, acum stiu de ce Dix e asa intelept :imao:

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mersi pentru precizare. In cazul asta, daca privim totul dpdv romantic, sfatul meu pentru tine este sa nu-l mai suni, sa-ti schimbi numarul de telefon si sa te prefaci ca nu exista. Daca o sa vrea sa dea de tine, o sa apeleze la prietena ta. Nu-l mai suna si nu te mai ruga de el ca nu obtii nimic.

Asta mi-a zis si el inainte ca sa-l las acum si cand va vrea el o sa ma caute,dar eu tot insistam ca nu pot sa stau asa si a gasit repede solutia"ne intalnim dar nu avem relatie" am acceptat si asa ca sa-l am langa mine acum sincer as vrea sa ma lase dar nu stiu qm sa-i zic ca se supara repede :imao:

 

Hai sa iti dau o imbratisare. Fiica mea a trecut zilele acestea prin probleme asemanatoare. Iubirea e atat de ciudata. E povara ca un munte si iti da aripi sa zbori, e pelin de mara si mai dulce ca mierea. Aceasta e iubirea. Bine-ai venit intre pamanteni!

A trecut,pei inseamna ca a reusit sau nu ? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×