Sari la conținut
Forum Roportal
ela_2_hope

Tratament alternativ pentru hepatita C

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna Andreea,

 

Intru direct in subiect,

 

Eu nu am situt la inceput ca sunt purtatoare de HCV pana cand nu m-a daramat oboseala (ma doare si acum intre omoplati). M-am decis sa fac niste analize de rutina, acest lucru s-a intamplat in 2002, aprilie si bineinteles ca mi-au iesit marite TGP=202,99 TGO=93.55. Am repetat analizele, iar mediucl de familie mi-a recomandat esentiale, LIV 52, etc. M-a tinut asa 2 luni, dupa care eu i-am rugat sa-mi spuna unde si ce trbuie sa fac ca platesc si asa m-am dus la SIMONA SRL laborator si m-am testat si de HVB si HCV, iar HVC a iesit pozitiv. Am vorbit cu o cunostinta care are si ea aceeasi problema cu sotul si mi-a recomandat sa ma duc la Matei Bals. In 28.06.2002 mi s-a facut puncia hepatica si dupa ce am facut dosarul aprobarea am obtinut-o dupa vreo 2 luni si am inceput tratamentul in octombrie 2002 cu roferon 3 M.U. la 2 zile + 5 ribavirine pe zi. Chestia asta a durat 1 an de zile. La inceput am avut ca la carte frisoane, dureri, halucinatii, etc., dar eu sunt o fire zic eu foarte puternica ! si am suferit in tacere. Dupa aceea am mai facut 4 lunide tratament cu pegasys + 5 tablete copegus, dar nu m-i s-a mai aporbat dosarul pentru ca la viremie mi-a iesit 36.000 Ul/ml.Am tinut regim stric branza de veci, legume, fructe crude, fara cafea, nici un pic de alcool, etc. Intradevar acum nu m-a simt prea bine, sunt obostita si m-a intepat foarte mult in partea dreapta (la ficat). Acum nu prea mai tin regim strict pentru ca m-am saturat de chestiile astea cu gratarul, branya de vaci, nici nu prea mai am pofta de mancar, etc., dar duc o viata normala, ma duc la servici, am grija de casa si mai am multi prieteni care ma suporta printre care si voi cei de pe forum ! Dar regimul tinut a fost f bun :jester:

Daca vrei mai multe detalii da-mi un e-mail la ela_2_hope@yahoo.com.

 

Numai bine si aveti grija de voi toti ! Vom invinge in final ! :D

Dar regimul a fost f bun LAGOSA e f buna .Viremia nu este mare SANATATE MAXIMA

:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut. Vreau sa va spun ca eu am fost depistat acum 3 zile cu hepatita B si C! Am fost "daramat" cand am aflat. Stiu ca boala nu tine cont de varsta,insa eu am 26 de ani(dupa cum se vede si in nick-ul meu) si prima reactie a fost sa rad:Nu se poate.Nu are cum.Glumiti?!? Seara ,cand m-am pus in pat nu stiam ce sa cred...Imi doream sa ma trezesc a doua zi dimineata si sa cred ca a fost un vis urat Acum sunt la regim ,iar doctorii mi-au dat tratament cu ESSENTIALE si vitamine.Voi repeta analizele saptamana care vine,sa vad cum mai stau.Stiu ca hepatita este o boala care o ai pe viata si asta sincer,ma ingrozeste.Sper sa fie bine,pana la urma. Apropo,ati auzit de vreun caz care s-a vindecat complet? Eu inca mai sper. Sanatate multa si sa ne auzim cu bine.
Sa sti ca nu e o fericire ce avem noi dar totusi sunt si lucruri si mai rele pe lumea asta asa ca ,,capulsus si credinta multa. SANATATE MAXIMA :doh:
buna si eu am fost diagnosticata cu hepatita c...imi amintesc ca eram disperata ca l-am dat si prietenului meu dar n-a fost asa!mi-a mai venit inima la loc apoi...am aflat ca hepatita se va croniciza ..ca trebuie sa fac tratament cu interferon...si ca o sa ma doara...am numai 21 de ani! 8) sti...?oricum in urmatoarele saptamani de cand am aflat m-am purtat ca si pastorul din balada "miorita"nu mi-a pasat de moarte , durere , complicatii...doar de durerea celorlalti!in fiecare zi ascultam melodia preferata si pe ritmurile ei imi imaginam cea mai grozava lupta interioara...eu contra lui (HCV)! ZILNIC INVINGEAM IN BATALIE!VORBEAM CU FICATUL MEU CA SI CU CEL MAI BUN PRIETEN, VORBEAM CU SISTEMUL MEU IMUNITAR CA SI UN COMANDANT ABSOLUT! TOATA ENERGIA MI-AM CANALIZAT-O SPRE "BATALIA " DE CARE ITI SPUNEAM!priveam filme de razboi ca sa imi exersez mai bine imaginatia...si intr-o zi cand am repetat din nou analizele de viremie...era nedecelabil! :juggle: reusisem sa-l inving spontan!dar nu m-am suparat ca l-am "primit"nu am intrat in panica Ceea ce ai facut este de lauda ar trebui sa iti urmeze toti exemplul dar din pacate nu fac asa .Gandirea pozitiva este superioara omului.SANATATE MAXIMA :resent: si mi-am tratat ficatul ca pe un prieten ff bun! :friend

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Super Flori !

 

Si tu faci parte din categoria luptatori !

 

Nu mai revin caci nu-si are rostul cu gandirea pozititva, si sa iei lucrurile asa cum sunt. Tu ai depistat singura acest lucru, si sincer ma bucur pentur tine din tot sufletul.

 

Am fost marginalizati, suparati si de aceea ne-am imbolnavit de ficat imi spunea mie dr. homeopat si am ajuns sa-i dau dreptate. Nu am avut o copilarie in roz cum au copii din zile noastre, dar merg inainte cu fruntea sus.

 

Te pup si sa auzim numai de bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea !

 

Am fost diagnosticata cu hepatita C in urma cu 3 ani ! Am hepatita C cronica (am facut o transfuzie in 1988 si de atunci am contactat acest virus) si sunt in dilema deoarece am facut 1 an tratament cu Interferon alfa2a + ribavirina, dupa care 4 luni cu pegasys+ribavirina si nu m-am vindecat. TGP 105 si TGA 52.

 

Vreau sa va spun ca nu o depistau daca nu ma duceam la un control de rutina deoarece eu am avut dureri foarte mari in spate intre omoplati, durere care persista si astazi.

 

Desi nu m-am vindecat sper ca intr-o buna sa treaca acest cosmar si sa fiu Ok.

Am auzit de un tratament de la Insect Farm. Stie cineva ? Am citit foarte multe pe forum si am vazut si tratamentul de la Favisan dar l-a facut cineva ca mine cu vehime ?

 

Astept raspunsul vostru si va doresc numai bine !

Un raspuns vei gasi la adresa http://tratamentalternativ.info/afectiuni-ale-ficatului/hepatita-cu-virus-c-varice-esofagiene.html

Daca moderatorul nu da voie sa scriem linkuri o sa incerc sa'ti scriu schema de tratament cu care eu m'am vindecat suta la suta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×