Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna.Nu stiu ce sa fac am avut o relatie de 9 luni cu o fata ,in primele doua luni ieseam in fiecare zi cu ea nu mai ieseam cu prietenii era totul bine si frumos dupa un timp am inceput sa ma plictisesc si ieseam in cluburi in fiecare seara cu baietii ma suna nu ii raspundeam la telefon o inselam ,plangea dar eu nu o mai bagam in seama.Ajunsesem sa stau cu ea doar pentru sex si atata,iar ea imi spunea cat de mult ma iubeste ,ii spuneam si eu ca o iubesc doar sa ma lase in pace.Ieseam 1 ora 2 maxim pe zi nici nu o duceam in cluburi cu mine etc.Dupa 9 luni i-am dat papucii pentru ca imi plangea la telefon in fiecare zi si nu mai sportam(tin sa precizez ea nu iesea nici unde fara mine,statea doar in casa).Acum dupa 5 luni a iesit cu cativa baieti unu dintre ei il cunosc nu a avut nimic serios(din spusele ei,niciodata nu ma mintea)doar cu unul mia spus plangand,si mia zis k inca ma iubeste .De cand a stat cu acel prieten parca simt ca mam indragostit de ea,cand sunt singur tot timpu ma gandesc la ea,cand sunt cu alte fete ma gandesc ca o sarut pe ea.Sunt genul de baiat foarte orgolios care nu suporta sa fie inselat nu arata la nimeni ca sufera nici macar cel mai bun prieten nu stie.Nu stiu ce sa fac si-a schimbat numarul de telefon,as putea da de ea,dar nu stiu ce sa fac ma gandesc zilnic la ea(ies cu foarte multe fete mai dragute ca ea ,dar simt ca nici una nu e ca).Cred ca e doar o obsesie habar nu am.Astept sfaturi.Ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca a iesit cu ala dupa ce " i-ai dat tu papucii " nu te-a inselat. Era libera fata sa faca ce vrea.

Cand ai avut-o nu ti-a trebuit. Acum ca iese cu altul, sa umflat drojdia in tine. Grow up.

Ia plangi si tu oleaca pe la telefon. Aaaa...si la schimbat. Ops ...good for her ! :pardon:

 

Dupa cate spui (daca nu aburesti) reiese intradevar ca era prea "lipita" emotional si fizic de tine si tot universul ei erai tu. Poate fi extenuant si frustrant asa ceva, te inteleg dar ai fost josnic stand cu ea numai pentru sex si mintind-o ca o iubesti. Trebuia sa fii barbat si sa-i spui in fata ca vrei sa te desparti de ea dar tu ai ales sa te folosesti de ea.

Mergi prin cluburi, iti va trece "obsesia" care nu e altceva decat orgoliu masculin vatamat oleaca. Ai observat ca nu mai esti universul ei si nu-ti convine. Lasa...cunosti pe alta si se rezolva dilema. Daca a iesit ea cu cativa baieti deja, ea care te iubea la infinit, dapoi tu...ia sa vezi ca apare alta Cosanzeana in viata ta.

Stai lininistit ca nici indragostit nu esti. Ti se pare. Daca te-ai impaca cu ea si va incepe din nou sa fie lipitoare, prevad ca-i mai dai o pereche de papuci, poate chiar de cizme. :o:

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce vrei sa te sfatuim? Cumva cum sa bagi nasucul tau in batistuta si sa plangi? Aaaaa, tu esti un barbat cu renume, nu poti cominte o asa fapta. Ei bine, mai ramane varianta pasareasca... de la pitigoi citire : baga-ti unghia in gat ! :pardon:

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca a iesit cu ala dupa ce " i-ai dat tu papucii " nu te-a inselat. Era libera fata sa faca ce vrea.

Cand ai avut-o nu ti-a trebuit. Acum ca iese cu altul, sa umflat drojdia in tine. Grow up.

Ia plangi si tu oleaca pe la telefon. Aaaa...si la schimbat. Ops ...good for her ! :o:

Ai dreptate in ceea ce zici si da stiu ca sa cam umflat drojdia in mine pentru ca baiatu cu care sta e mult mai urat k mine si desi am 21 de ani gandesc ca un adolescent..si asta vreau sa schimb..:)

 

Pai si ce vrei sa te sfatuim? Cumva cum sa bagi nasucul tau in batistuta si sa plangi? Aaaaa, tu esti un barbat cu renume, nu poti cominte o asa fapta. Ei bine, mai ramane varianta pasareasca... de la pitigoi citire : baga-ti unghia in gat ! :pardon:

:)

Acum toate fetele sariti pe mine,stiu ai dreptate in ceea ce zici dar mie jena sa le spun prietenilor mei 'ba nu stiu ce sa intamplat dar simt ca inca o iubesc' ar rade toti de mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai prietenilor tai trebuie sa le spui asta, ori ei? :o:

Cel putin momentan, esti o cauza pierduta. Sincer sper sa te mai oftice putin si dupa aia sa se comporte ca si cand nu te-a cunoscut vreodata. :pardon:

Editat de Sheeva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta mama , da' stiu ca esti destept, nu gluma ! :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai bun sfat Aline. :pardon:

Stiu ar fi culmea ca voi fetele sa aveti altfel de raspuns.Dar va cer un sfat am prietene cu care ies zi de zi mult mai frumoase ca ea si pot sa am relatie cu ele dar imi spun ca numi doresc ca poate nu ma iubesc asa de mault cum ma iubea fost.Nu ma gandesc deloc la ea cand sunt cu prieteni doar cand sunt singur acasa.Si ma enerveaza chestia ca am insomnii din cauza asta ma pun in pat la 4 5 dim si la 8 is trezit gandidu-ma la ea,nu m-ai mi sa intamplat nicidoata chestia asta.(si radeam de alti cand imi ziceau,spuneam ca eu niciodata nu o sa ajung asa)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. In paralel cu cuceritul femeilor incearca sa lucrezi si la gramatica si la limbajul de mirc!

2. Si tu acum vrei sa te cuplezi cu ea doar fiindca a iesit cu altul? Gandeste-te bine ce motivatie puerila ai.. tu nu o iubesti, tu vrei sa iti hranesti asa-zis-ul orgoliu masculin infantil pe care il a in sange . In maxim 2-3 luni ii dai papucii iar...

Pe tine te deranjeaza ca tu , masculul feroce, frumos si petrecaret, a vazut-o pe ea cu altul, mai mic si mai urat, dupa spusele tale... Si care e problema ta? Nu crezi ca altii mai urati pot fi mai buni ca tine? Esti superficial, si asta o sa iti dauneze in viata ...

las-o in pace si cauta-ti o pitipoanca cu aceeasi superficalitate ca si tine..o sa va intelegeti perfect, o sa va flituiti unul pe altul, o sa fie o nebunie... Pana nu iti bagi mintile in cap nu o mai cauta ca va faceti rau amandurora!

O zi excelenta sa ai...si iti urez schimbari majore in gandire!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aline, asta e, esti jigodie si stii si tu. Ce sa zic, satisface-te, mai trage-i-o o data in toate gaurile, bateti joc de ea, ca e slaba si te crede, candva poate dai de o panarama de o sa-ti faca la fel. S-ar putea ca ea sa fi dat de un barbat, ceea ce ar fi nasol pt tine, ala o sa o invete care e treaba cu "bajetii" smecheri, sa aiba grija de ea si sa o impiedice sa ii mai vina idei in ceea ce te priveste,sa isi schimbe numarul de telefon si sa nu ii mai gasesti adresa. Ramai si tu cu o iubire neimplinita, chestie care o sa te sece destul cat sa devina "iubirea vietii tale".

Sfat de la mine la tine: eu nu zic sa te insori, ca esti tanar, n-ai supravietui 3 zile intr-o casnicie, dar fii om serios si nu iti mai bate joc, altfel iti vei primi rasplata - o sa ajungi la concluzia ca toate fetele sunt zdrente proaste care pun botu' la vrajeala ta si n-o sa fii niciodata fericit cu niciuna, nici doua, nici mai multe. Sau si mai grav, dai de una desteapta, care n-o sa te creada indiferent ce ai face, sa vezi atunci ce nasol e sa plangi dupa curu' cuiva care nu da 2 bani pe tine si pe ce simti tu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×