Sari la conținut
Forum Roportal
ZuzuSun

Hirsutism

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Puf pe fata,pe frunte,par pe maini...e o boala nasoala...te simti ciudat,aiurea....e inestetic,ai impresia ca mereu se uita lumea la acest mare defect,in orice caz,e vizibil,deranjant...si as dori sa va rog,sa'mi sugerati un tratament!!!!Edocrinologul poate ajuta la ceva????..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hirsutism. :>

Cati ani ai? Cand te ingrasi, depui grasimea preponderent pe coapse , ori pe burta? Esti bruneta?

Daca problema este reala si tu nu exagerezi, o vizita la medic n-ar strica.

Editat de Sheeva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la un endocrinolog sa-ti faca niste analize amanuntite. Pot fi diverse probleme, de la tiroida, suprarenale, ovare polichistice, hormoni etc.

Editat de samsara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideal e de mers la endocrinolog.

Exista un medicament care cica ar inhiba cresterea parului - Spirionolactona (daca imi aduc aminte bine), dar tot endocrinologul trebuie sa se pronunte.

 

Multa sanatate :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hello! Si eu am aceasta problema, par peste tot inclusiv pe fata si gat... Eram atat de suparata incat as fi incercat orice numai sa stiu ca ma voi trezi dimineata si parul nu va mai fi acolo. Am incercat cateva tratamente naturiste... pana matusa mea mi-a recomandat un tratament si dupa 1 luna de cand l-am inceput am obsevat ca parul de pe fata si gat a inceput sa cada sa se subtieze... sunt foarte multumita de rezultat sper sa o tin asa in continuare! Daca e cineva interesat de mai multe detalii ma puteti contacta pe adresa anee_marie_lovey@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×