Sari la conținut
Forum Roportal
harkonen

Sunt confuz

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut tuturor,

 

nu stiu cum sa incep asa ca o sa incerc in felu urmator:

 

Eu am mai fost pe acest forum cu o problema.Pe scurt am iubit o fata timp de 2 ani dupa ce ea ma refuzat clar.Nu am putut sa o uit,nu trecea o zi fara sa ma gandesc la ea,Am crezut ca ea ii unica ca ii rupta dintrun basm si tot speram ca poate o data o sa se intample o minune si ea isi va schimba parerea despre mine.Apoi impreuna cu ajutoru vostru si cu faptu ca am renuntat COMPLET sa mai cred in minuni si in miracole am reusit sa o uit APROAPE definitiv

 

dar acuma de 3 saptamani am intalnit o alta fata,o fata care pe mine ma zdruncinat complet.Tot ce mi-am zis mie referitor la prima fata,tot ce am crezut ca stiu,tot ce am crezut ca ii real sa destramat.Am zis ca ea ii singura fata pe care o pot iubi,miam zis pe vremea aia ca nu am sa mai iubesc o alta fata,si acuma cand o vad pe fata noua,cand o vad cum zambeste cum rade....nu mai stiu ce sa cred.Noi straini fiind in acel moment am reusit sa deschid o conversatie de 15 minute cu ea....parca mam simtit in rai,parca ne stiam de o vesnicie ...dar dupa a inceput cursul si neam oprit din discutie iar dupa am refuzat in minte sa mai intru in discutie cu ea de frica refuzului ulterior,si nici ea nu a mai dat vreun semn.

 

cum pot sa mai pretind ca iubesc pe cineva cand dupa 2 ani de chin vad o tipa noua si tind sa o iau de la capat?

 

evit sa zic ca pe tipa noua o iubesc ca ajung sa zic "te iubesc" ca si "ciau,ce mai faci ".Eu vroiam sa cred ca a iubi ii unic,dar dupa cum am zis tot ce am crezut sa destramat.

 

la mine ii inca vacanta saptamana asta,dar de saptamana viitoare incep si nu stiu ce atitudine sa iau fata de ea,o iubesc dar nici nu mai stiu ce sa cred;dc pe ea o iubesc at pe tipa dinainte nam iubito ?..si deaia miam pierdut 2 ani sperand dupa ea ?si dc nam iubito dar am simtit un sentiment fata de ea la fel cu sentimentu ce il simt fata de fata noua,at nici pe asta no iubesc ? si totusi

 

astept parerile voastre sincere si serioase ,va rog

 

multumesc anticipat;

Editat de harkonen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

eu stiu doar ca dragostea e sa iti intalnesti sufletul pereche, restul sunt asa, amicitii..sau pasiuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

foarte interesanta dragostea,oricum vorbeste mult cu ea,orice si oricum,fara a te face de ras si in nici un caz,nu povesti ce ai pe suflet asa repede,fetele fug de baieti slabi de inger

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aici ii o mica problema.Eu nu is schimbat,dc intru in discutie cu ea si fac ceea ce cred io ca ii bine o sa ajung in acelasi fel cu prima fata care ma refuzat si am oftat dupa ea 2 ani.

 

si da,si io cred ca iubirea ii unica si ca restu sunt doar amicitii,dar cum deosebesc iubirea fata de amicitie ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aici ii o mica problema.Eu nu is schimbat,dc intru in discutie cu ea si fac ceea ce cred io ca ii bine o sa ajung in acelasi fel cu prima fata care ma refuzat si am oftat dupa ea 2 ani.

 

si da,si io cred ca iubirea ii unica si ca restu sunt doar amicitii,dar cum deosebesc iubirea fata de amicitie ??

 

Eu zic sa fii sincer, sa spui ce ai pe suflet, sa te faci de ras..altfel esti fals si nu tine mult, iar apoi iar suferi 2 sau 5 ani si te intrebi de ce (stiu eu ce stiu :> ). Inima ranita se vindeca repede daca invata din experiente.

 

 

Succes

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic sa fii sincer, sa spui ce ai pe suflet, sa te faci de ras..altfel esti fals si nu tine mult, iar apoi iar suferi 2 sau 5 ani si te intrebi de ce (stiu eu ce stiu :pardon: ). Inima ranita se vindeca repede daca invata din experiente.

 

 

Succes

 

Nu zic ca esti fals, Doamne fereste, te indemn sa nu fii. Ca unii te indeamna sa faci pe duru duru, si nu asa e bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum pot sa mai pretind ca iubesc pe cineva cand dupa 2 ani de chin vad o tipa noua si tind sa o iau de la capat?

 

Ma gandesc ca esti foarte tanar , asa ca orice este permis . Iubeste'le pe amandoua ! :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce patesti tu sunt asa zisele "indragosteli" din adolescenta. O sa vezi ca o sa iti treaca pana la urma. Dar ar fi bine sa ai pe cineva langa tine care sa iti dea 2 palme si un sut in fund sa te trezesti la realitate mai repede si sa nu mai tot asculti dupa hormoni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×