Sari la conținut
Forum Roportal
CrackerKm

Compatibilitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ah nashpa, aveam totusi componente destuld e bune 2 placi ram de cate 1 gb (2gb ram), 320 gb hard, placa video 512, procesor buncicel, de 2.2, dar asta e, ce sa-i faci, are 3 ani PCu. Apropo, dak as vrea sa cumpar o placa de baza ce mi-ai recomanda?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ah nashpa, aveam totusi componente destuld e bune 2 placi ram de cate 1 gb (2gb ram), 320 gb hard, placa video 512, procesor buncicel, de 2.2, dar asta e, ce sa-i faci, are 3 ani PCu. Apropo, dak as vrea sa cumpar o placa de baza ce mi-ai recomanda?

Ce era bunicel acum 3 ani nu mai e acum. Si placa mea de baza/procesor/memorii au 3 ani. "Placa video de 512" nu spune nimic, sint placi super tari cu 512 MB memorie si sint si o gramada de mizerii gen 9400GT cu aceeasi cantitate de memorie. Placa de baza pentru ce procesor? Pe AM3 ma cam bate si pe mine oarecum gindul sa trec la un procesor oarecare (nu e problema de buget... oscilez intre procesoare de pe la 2.5 mil la vreo 6), dar niciodata nu mi s-a parut practic sa iau o placa de baza scumpa. Pe asta pe care o am de 3 ani o forjez din prima zi cu FSB-ul intre 2220-240MHz si nu a avut nici o problema, si e placa mid-range, nu scumpa. Pe AM3, revenind, eram cu ochii pe asta in special.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce vroiam sa te mai intreb. placile de baza, merg montate pe orice pc?

Nu, placa de baza trebuie sa fie in primul rand compatibila cu formatul carcasei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×