Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

La visul de mai sus am primit raspunsul zilele astea ca in Elvetia a murit prietenul nostru, avea doar 1 fiu, erau divortati si el traia cand era copil cu maica sa.   Azi e insurat cu 3 copiii.   Am primit poze si video de la inmormantare, abia reusesc sa scot la capat cu omu' meu ca si el voia sa fie acolo, dar nu avem avion privat sa fi ajuns acolo in timp chiar daca nu era COVID.  

************

Spre azi am visat cu un barbat slab, inalt, blond dar invarsta, cam la 80 de ani,  care stiam ca va muri daca deja nu e mort ca avea infatisarea schimbata si-mi cerea mancare si ingrijire, ocrotire mai mult sa nu stea singur.    Pe aici nu prea cunosc slabi din anturaj sau fosti colegi de munca al sotului decat acel care recent s-a infectat cu COVID impreuna cu sotia, dar nu este blond si nici batran. 

Sa insemne doar ca am de facut sarmale???  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am speriat mai inainte asa de tare ... ca auzeam omu' care doarme deja de o vreme ca scoate o voce de parca era in mare pericol sau mai rau.   Dar vocea aceea nu-i de colo de ascultat, alerg disperata si incerc sa-l trezesc dar nu putea vorbi deloc.   Imi facea semn ca ma aude si ma intelege dar el nu poate articula un cuvant ...  Ii dau apa de baut si dupa cateva minute-mi spune dar pe o voce din adancul Pamantului parca ... a visat urat.   Cosmaruri din astea-mi lipsesc in mijlocul noptii.  

"In vis, 3 caini mari au atacat si prins pisicii nostri si fugeau repede sa-le manance.    El vedea scena dar de spaima nu putea misca deloc sa le ajute sau sa ceara ajutor"      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri 10 Januarie 2022 pe la orele 15:00 m-am trezit dupa o siesta ca am visat cu Ampera :eek:    Eram undeva la ea acasa parca dar intr-o incapere mica si goala era iesirea din spatele casei.  Nu avea mobila, era rece, doar o scara de urcat undeva pe dinafara.  N-am idee cum am ajuns acolo doar ca erau niste capsule/medicamente mari imprastiate pe jos, rosu si alb intre lucruri marunte si l-am intreabat ce sa fac cu ele.   Mi-a raspuns ca nu mai are nevoie de ele, dar n-am vazut-o pe ea doar stiam ca-i putin in spatele meu ca a mai aparut o tanara si aduna tricouri. 

Asta este una din visele care prevestesc ceva, desi ea deloc n-a fost in gandurile mele sau pe lista mea lunga sau scurta.   Nu stiu numele ei real, ca sa caut pe FB sau altundeva.          

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe 4 Februarie 2022 dupa amiaza am dormit un pic, inainte de orele 14:00 m-am trezit, mergea  un program la TV care m-a adormit dar era cu gatit nu muzica si am visat ca nepotul canta o arie dintr-o opereta italiana, dar nu eram, in State ci undeva in Europa langa prieteni.  As vrea sa devina Presedinte Statelor Unite, dar daca vrea sa fie in Opera sau Fotbal, fie.    Le spun mai tarziu, sa vad ce o sa zica de visul meu.   Daca nu ma invita, o sa cumpar o ghitara si o toba copilului ... pe o poza seamana cu Elvis Presley cu parul in ochi si gura stramba ca se juca cu maica sa.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi Sambata 12 Februarie 2022, spre dimineata am avut o experienta mai rara. 

In somn am auzit ca cineva ma striga pe nume "Olga" foarte tare, doar odata insa, cu o voce foarte desperata, incat m-am trezit. 

Prima oara am crezut ca sotul ma striga dar mi-am dat seama ca vocea venea de sus si auzeam pe el cum respira.   

Era inca intuneric afara, nu am iesit din pat sa ma uit in jur, stiam ca a fost unu din acele vise care par a fi adevarate.     

Ceva-mi prevesteste dar inca nici telefonul n-a sunat azi.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, The Unknown said:

Azi Sambata 12 Februarie 2022, spre dimineata am avut o experienta mai rara. 

In somn am auzit ca cineva ma striga pe nume "Olga" foarte tare, doar odata insa, cu o voce foarte desperata, incat m-am trezit. 

Prima oara am crezut ca sotul ma striga dar mi-am dat seama ca vocea venea de sus si auzeam pe el cum respira.   

Era inca intuneric afara, nu am iesit din pat sa ma uit in jur, stiam ca a fost unu din acele vise care par a fi adevarate.     

Ceva-mi prevesteste dar inca nici telefonul n-a sunat azi.     

Te striga Rayn. S-a vaccinat, era un pic confuz și voia să știe dacă e de bine. Spune-i să nu-și mai facă probleme și că totul e ok! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 12.02.2022 la 13:30, The Unknown a spus:

Azi Sambata 12 Februarie 2022, spre dimineata am avut o experienta mai rara.  In somn am auzit ca cineva ma striga pe nume "Olga" foarte tare, doar odata insa, cu o voce foarte desperata, incat m-am trezit. 

Am aflat ca nora asteapta un copil care s-a nascut Marti, 20 Septembrie 2022.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 9/2/2020 at 1:42 PM, Abbie3 said:

Stie cineva ce inseamna sa visezi o gradina si o casa plina de scorpioni ?

M-am uitat si eu in urma pe topicul asta si mi-am dat seama ce era cu scorpionii aia. A urmat o perioada foarte urata si fara precedent.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-una din zilele trecute iar am visat ca cineva imi striga disperat numele, sa-mi spuna ca bunica bunicului a murit  :eek:  

Era gresit calculat timpul, dar inca n-am auzit nici o veste rea sau buna.   Nici mama mamei n-am cunoscut, doar al tatalui, a murit in 1989 avea 100 de ani fara cateva zile.

Desigur ma trezesc la asa o desteptare si degeaba caut o explicatie ca nu gasesc, si nu recunosc nici vocea cine ma striga pe nume.  

Mi-ar place sa comunice mai clar!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri dupa amiaza am visat cu dentistul meu, m-am intins putin sa ma odihnesc si am dormit una buna, insa acest vis nu-mi da pace.   L-am vazut in fata mea pentru o clipa si m-am trezit.

Deloc nu m-am gandit la ei sau la familia acestuia ca ne cunoastem bine, si nu-mi vine sa dau un telefon, nu stiu ce ma retine si de ce???   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×