Sari la conținut
Forum Roportal
marinaru

Un sfat pentru un prieten.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un prieten care si-a prins nevasta cu inselatul. Sunt impreuna de 10 ani si au un copil de 6. Nu stiu ce sa il sfatuiesc sa faca pentru ca nu vreau sa il influentez in nici o privinta. Intre timp ea aflat ca el stie a recunoscut si spune ca a fost o greseala si vrea sa mearga mai departe impreuna. El nu stie ce sa faca si imi cere sfatul mie dar eu habar nu am ce sa ii spun...ii cunosc pe amandoi de foarte mult timp. I-am promis ca o sa fac un topic pe forum si i-l arat sa vada ce parere au alti oameni. Orice parere este de apreciat. Multumesc. :huggles:

S-o ierte si sa uite incidentul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as pune problema altfel. De ce ea a ajuns sa-si caute o clipa de "satisfactie" in alta parte ?

Eu cred ca prietenul tau de aici ar trebui sa inceapa a pune intrebari si a cauta raspunsuri. Este usor a vedea spinul din ochiul celuilalt si nu barna din ochiul tau.

 

Cred ca trebuie reciproc sa-si acorde inca o sansa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca trebuie reciproc sa-si acorde inca o sansa.

 

Da si eu cred asta. Inainte de toate ar trebui sa se gandeasca la copil si sa mai acorde eventual o ultima sansa. Va multumesc tuturor pentru pareri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iertare in cazul in care unul dintre parteneri inseala ? probabil eu nu sunt asa moderna ....

 

 

 

Sau trecuta prin viata. Vei ajunge sa constati ca sunt lucruri mult mai importante pe lumea asta decat aparatele de uz casnic folosite de partener. Nu incurajez infidelitatea dar nici nu fac din ea o crima. Varsta iti va sedimenta sentimentele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×