Sari la conținut
Forum Roportal
marinaru

Un sfat pentru un prieten.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un prieten care si-a prins nevasta cu inselatul. Sunt impreuna de 10 ani si au un copil de 6. Nu stiu ce sa il sfatuiesc sa faca pentru ca nu vreau sa il influentez in nici o privinta. Intre timp ea aflat ca el stie a recunoscut si spune ca a fost o greseala si vrea sa mearga mai departe impreuna. El nu stie ce sa faca si imi cere sfatul mie dar eu habar nu am ce sa ii spun...ii cunosc pe amandoi de foarte mult timp. I-am promis ca o sa fac un topic pe forum si i-l arat sa vada ce parere au alti oameni. Orice parere este de apreciat. Multumesc. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un prieten care si-a prins nevasta cu inselatul. Sunt impreuna de 10 ani si au un copil de 6. Nu stiu ce sa il sfatuiesc sa faca pentru ca nu vreau sa il influentez in nici o privinta. Intre timp ea aflat ca el stie a recunoscut si spune ca a fost o greseala si vrea sa mearga mai departe impreuna. El nu stie ce sa faca si imi cere sfatul mie dar eu habar nu am ce sa ii spun...ii cunosc pe amandoi de foarte mult timp. I-am promis ca o sa fac un topic pe forum si i-l arat sa vada ce parere au alti oameni. Orice parere este de apreciat. Multumesc. :spiteful:

Pe el nu-l pune nimeni sa joare.Dar daca ar jura in inima lui,sau sar analiza pe el cu sinceritate,oare nu ar trebui s-o ierte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe el nu-l pune nimeni sa joare.Dar daca ar jura in inima lui,sau sar analiza pe el cu sinceritate,oare nu ar trebui s-o ierte?

Daca e nevinovat s-o lase... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca-n 10 ani el a fost usa de biserica. asa ca s-o lase balta cu rolu de victima.

 

iar tu marinare, ca prieten ce esti, adu-i aminte lu nenea de calcatu lui pe bec si ca femeia ceea nu-i o scandura, ci doar un om.

 

iertare nu exista, dar doi oameni care vor sa fie impreuna tre sa gaseasca metode bune, fara resentimentele care otravesc tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai io ce zic? nu exista iertare defel, daramite in caz de terta persoana.

 

dar, in functie de caracterele lor si de interesele comune si de grija pentru copil, se poate mentine o oarecare stabilitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ar putea sa existe iertare ? Eu cred ca poate exista. Mereu o sa fie ceva acolo...dar poate se pot regasi. Initial i-am spus sa o lase dar nu stiu acum inclin sa ii spun sa o ierte pentru copil cel putin. Adica poate ar trebui sa mai dea o sansa relatiei mai ales daca este la prima abatere si nici el nu cred ca a fost tocmai usa de biserica in acest timp :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×