Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Cum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cu rusine recunosc ca ma regasesc in ce a scris un Sorpion si un ABCdar

 

Rectific, Scorpionul la primul post, ala cat de normal e ca un copil sa creada in Mos Craciun si nu e nici o tragedie ca nu exista. Si eu cautam prin toata casa dupa daruri.

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista o varsta limita pina la care sa ai voie sa crezi in Mos Craciun, si mai a les cred ca nu este indicat ca parintii sa le ia bucuria imaginii Mosului cu sania lui cu reni venit de la poli.Copiii singuri isi vor da seama ca nu este real dar vor ramane cu cele mai frumoase amintiri ale copilariei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa revenim la topic. Gradina Edenului, din Geneza, este similara cu starea pamantului upgradat la a doua venite a lui Mesia. La fel cum era in gradina Edenului, asa va fi si in mileniul in care va domni Mesia pe pamant, fara foame, boli, durere. Leul va dormi langa caprioara. Apoi, spune apocalipsa, dupa ce se va sfarsi domnia lui Mesia pe pamant, care va dura un mileniu, universul material va fi desfiintat, si oamenii vor deveni ca ingerii din Cer, adica cei mantuiti vor fi adusi in locatia unde salasluieste D_zeu. Exceptie face Gog si Magog, niste popoare care se vor rascula in timpul Mileniului, impotriva Noului Ierusalim, insa din cer se va pogori foc si-i va mistui. Si-am incelecat pe-o sa si v-am spus povestea asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai usor mod de a le spune adevarul este sa-i pui pe copii sa-l traga de barba pe un mos-june intalnit pe strada, si sa se convinga singuri de rezultat. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai usor mod de a le spune adevarul este sa-i pui pe copii sa-l traga de barba pe un mos-june intalnit pe strada, si sa se convinga singuri de rezultat. :lol:

daca il trage de barba si-i pica aluia, ii spui ca oamenii atat il iubesc pe mos craciun ca se costumeaza in el uneori....

si nu e asa?

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, este o problema dificila! A-i spune unui copil ca Mos Craciun nu exista, e ca si cum i-ai spune unui adult ca dumnezeu nu exista!

Nu poti sa traiesti daca cineva din apropiere crede in Dumnezeu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca il trage de barba si-i pica aluia, ii spui ca oamenii atat il iubesc pe mos craciun ca se costumeaza in el uneori....

si nu e asa?

:lol:

Daca-i pica barba, am avut noroc.Caz rezolvat! Mai rau e daca dau peste unul caruia nu-i pica...explicatiile ar fi greu de dat intr-un astfel de caz ambelor parti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×