Sari la conținut
Forum Roportal
Ghijoi

Gest disperat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un barbat s-a aruncat de la unul dintre balcoanele Parlamentului chiar in momentul cand premierul Emil Boc isi incepea discursul in legatura cu motiunea de cenzura privind legea salarizarii.

 

Victima, Adrian Sobaru, in varsta de 40 de ani, este angajat ca electrician la ştirile TVR. Potrivit unor surse din televiziunea publică, Adrian Subaru este căsătorit şi are doi copii, unul dintre aceştia suferind de autism. Conform apropiaţilor, Subaru nu avea o problemă legată de locul de muncă din TVR, ci era foarte nemulţumit că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt convins ca politicienilor le'a dat curu'n lacrimi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si crezi ca lor le pasa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu daca lor le pasa,insa mie-mi pasa!

 

Si ... cum il poti ajuta pe Adrian ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ... cum il poti ajuta pe Adrian ? :roll:

compasiune doar.

de altceva imi este teama;ca ne vom obisnui cu acest tip de gesturi si vor deveni intr-un final banale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu a murit . E in spital . Buleala ai dreptate dar ce putem face ? politicienii traiesc in bula lor de sapun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A murit?

 

Ai citit articolul ?

 

... barbatul este constient, prezinta semnele vitale insa are o fractura la piciorul stang.

 

Intrebat daca Protectia Copilului sector 2 ofera asistenta in cazurile in care copiii cu dizabilitati nu sunt primiti la scoala, Albu a precizat ca nu exista astfel de cazuri sau, cel putin, la nivelul institutiei nu au fost semnalate refuzuri ale scolilor de a primi copii cu tulburari din spectrul autist.

Cazuri din alea nu exista dar din cele unde nu stie stanga ce face dreapta se pare ca sunt din belsug. :roll:

Ori nu exista ori nu au fost semnalate. Interesanta notiunea ca daca ceva nu e semnalat, raportat, atunci nu exista.

 

In loc sa se apuce bietii oameni de sinucideri mai bine s-ar gasi vreunul care sa aiba curajul si disperarea necesara pentru vreun asasinat sau doua. Asa poate se mai salveaza vreun salariu obscen si niste sporuri si mai obscene, daca elimina cativa politicieni. Dar tare mi-e ca unde crapa unul, rasar doi ca ciupercile.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A murit?

nu...se pare ca va trai;vestea buna

 

vestea proasta,ce m-a surprins,a fost aflarea(in seara aceasta)incidentului de astazi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×