Sari la conținut
Forum Roportal
Ronky

Ce firewall considerati bun?

Postări Recomandate

Comodo Firewall, fara antivirusul de la ei. Eu stau fara firewall de ceva vreme si nu am probleme. In principiu, un Linux cu firewallul pe default e mai safe decit orice Windows cu super-firewall, antivirus si toate cele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Comodo Firewall, fara antivirusul de la ei. Eu stau fara firewall de ceva vreme si nu am probleme. In principiu, un Linux cu firewallul pe default e mai safe decit orice Windows cu super-firewall, antivirus si toate cele.

da, dar eu nu am linux, am windows, asa ca as vrea sa mi instalez si un firewall, chiar daca router-ul are firewall

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, dar eu nu am linux, am windows, asa ca as vrea sa mi instalez si un firewall, chiar daca router-ul are firewall

Pentru Windows XP, merge binisor Sygate Personal Firewall 5.6, e freeware, il poti lua de aici.

http://www.tucows.com/preview/213160

 

Incepe sa ocupe procesor la transferurile in retea/internet peste 600KBytes/s, mai intra in eroare din cand in cand :cat: , dar in general functioneaza bine si e usor de configurat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru Windows XP, merge binisor Sygate Personal Firewall 5.6, e freeware, il poti lua de aici.

http://www.tucows.com/preview/213160

 

Incepe sa ocupe procesor la transferurile in retea/internet peste 600KBytes/s, mai intra in eroare din cand in cand :doh: , dar in general functioneaza bine si e usor de configurat.

 

Te contraiz, uita-te in teste..online armor sau Comodo..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Malwarebites Anti-Malware este un Anti-Malware foarte bun :D (virusul este o "specie" de malware).

Varianta pro are si Firewall, se descurca super bine.

Eu il folosesc cam de vreo 2 ani si n-am avut nici un virus...

 

PS: cea mai buna protectie este... sa nu downloadezi toate idiotenile de pe net... orice prostioara de fisier poate contine un keylogger, troian etc, dar asta nu inseamna sa nu downloadezi de pe net ceva... este bine sa downloadezi fisiere de pe site-urile producatorului :D Daca ai grija ce intra si ce iese din PC poti sa n-ai virusi si cu cel mai varza antivirus.... antivurusurile alea cu multe functii si o gramada de chesti sunt pentru firme, nu pentru home-use, doar n-ai tu in computer baze de date foarte importante? :)

 

Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Malwarebites Anti-Malware. Nici eu nu mai am probleme cu asta.

Dar ma scoate din minti ca trebuie sa-i fac foarte des update.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

malwarebytes nu are firewall - e bun malwarebytes doar ca modulul de website blocking blocheaza si ce nu trebuie

 

 

eu folosesc Windows firewall

 

antivirus: Avira free

 

si User Account Control(in win 7) setat la maxim. ăsta mi se par cel mai important.

 

windows defender dezactivat. l-am tinut activat o perioada dar nu mi s-a parut ca face ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut nod eset 4 si acum 5 luni mi s-a conectat un "nene" la pc-ul meu prin aplicatia de javascript care o am pt a platii online, a trecut de firewall-ul de la eset ca prin branza cand a ajuns la cel din windows (am windows 7) a fost detectat si m-a anuntat sa opresc conexiunea la net. Acum folosesc doar firewall-ul din windows 7 + avast antivirus free si sunt multumit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×